Jakým novým domácím telefonem nahradit ten starý?

<< < (2/5) > >>

Václav 3:
Nevím, kde jste hledal, já jsem použil strýčka z Ameriky (Google) a ten mi toho našel fůru, např. stránky firmy TESLA Stropkov - Čechy a.s. a tam najdete jak typ (4FP) 110 36, tak typ 210 36, 211 01, 211 21, 110 51, 210 51 a všechna tato provedení jsou funkčně rovnocenná a můžete je použít jako náhradu za váš starý přístroj. Ten má s největší pravděpodobnos tí typ. označení 4FP 110 19, což už s ohledem na stáří na internetu nenajdete - vyráběl se v první polovině 70. let, to jsem vám dohledal ve svém archivu. Čísla za tečkou v typu znamenají barvu, u typů 110 36 a 210 36 je .101 barva čistě bílá a .05 představuje kombinaci hnědá / béžová

Jen pro úplnost dodám, že rozdíl mezi přístroji s ozn. 110 36 a 210 36 je v drobných změnách vnitřního zapojení, které však nemají vliv na vnější funkci a jsou plně zaměnitelné.

Kamil Táborský:
 TO Václav 3:
Tak to je super,díky za vysvětlení :)  (jednicka)

Kamil Táborský:
Tak jsem koupil telefon TESLA DT 85 s bzučákem,4FP 210 36.101
O víkendu nebo během příštího týdne to namontuji a podám zprávu :)

Jaroslav Hasala:
Staré telefony TESLA si pamatuji velmi dobře, zapojoval jsem jich více, než mi bylo milé.
Něco o vnitřním zapojení telefonu :
Svorka č. 3 je GND (-).
Svorky č. 2 a 6 slouží pro hovor, propojují se na elektrického vrátného, popřípadě na ostatní telefony.
Svorka č. 4 je vyzváněcí, na tu se připojuje vodič od tlačítka u el. vrátného.
Svorka č. 1 slouží pro el. zámek, propojuje se přes tlačítko v telefonu na GND.

Kamil Táborský:
Tak telefon je konečně namontován. Měnil jsem ho hlavně proto,jelikož u starého nefungovalo tlačítko na otevírání dveří.
U novýho telefonu to taky nefunguje. Vypadá to tedy,že je někde přerušený drát.....no nic budu muset jít po drátu a najít místo přerušení. To bude zábava :(

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana