Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Už jste slyšeli o akumulaci energie z blesku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Už jste slyšeli o akumulaci energie z blesku?  (Přečteno 88166 krát)
Petr Kraus 3
« Odpověď #36 kdy: 16.04.2011, 10:16 »

Za vším stojí slovenská společnost INCHEBA Bratislava, která chce snižovat kredit ELECTRONuU v Praze.

DIVA production - Marián Vojtek byla objednaná za jediným účelem. Vzbudit zájem a snížit bonitu veletrhu.
Naprosto běžná praktika. Ještě, že třeba ABF tomuto exponátu neudělila také GRAND PRIX.

Ale hodnocení GRAND PRIX na ELECTRONU probíhalo pod jiným vzorcem. To je také k povšimnutí! Ohodnocené výrobky se měřily podle toho, kdo měl jakou plochu a kdo ze značek nevystavoval na konkurenčním AMPERU. Takové ABB nemohlo za Decento vypínač získat ani Čestné uznání. A jako záplatu ABB vnutili cenu pomateného Svobody a jeho sdružení elektrotechnic kých firem.

Začíná mě mrzet, že se AMPER od nás odstěhoval do Brna. I přes to, že na Terinvest je také co prásknout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zaky
« Odpověď #37 kdy: 16.04.2011, 10:30 »

Na tom něco bude...   Ondrej Putra - asistent pro marketing
http://www.divaproduction.sk/production/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2009010016
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #38 kdy: 16.04.2011, 10:31 »

Nebo to má úplně jiný - politický - účel. Zviditelnit Slovensko ve světě. Odborníci na reklamu tvrdí, že i negativní reklama přináší dobré výsledky. Co na tom, že se prokáže, že to nejde, ale bude se o tom mluvit všude možně, pár lidiček se na to bude chtít podívat a stojatá voda se rozhýbe. Pak se nakonec nějaký XY omluví, že se vycházelo ze špatných předpokladů a jede se dál.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 16.04.2011, 10:36 »

V tomto případě mi není zcela jasný záměr tohoto cirkusu. Ale někdo si tu účast objednal a platil. Možná chtěl někdo poukázat na snadnost toho jak veřejnost oklamat.

Jestli chtěl někdo prokázat snadnost oklamání veřejnosti a lehkost s jakou lze manipulovat davem tak to mohl udělat na příkladech z historie a ne nákladně vytvářet novou blbost. Manipulovat s davem vždy bylo, je a asi i bude lehčí než manipulovat s jednotlivcem.
Všechno to směřuje k tomu že nikdo nebude věřit nikomu, vše bude jen klamavá reklama ovšem v tenkých mezích zákona. Je pravda že se cítím osobně zaujatý proti dnešnímu způsobu propagace kdy se neříká pravda ale lež v mezích zákona a důležité věci jsou napsány malým písmem na konci mnohastránkové ho dokumentu a pod čarou. Na jednu stranu máme předpisy které určují stále vyšší požadavky na bezpečnost a na druhou stranu v rámci volného obchodu prakticky znemožníme kontrolu výrobků které se dostávají na trh a problémy se řeší až následně když dojde k průseru. Už jsem to kdysi psal že se papírový svět pravidel rozešel s reálným světem a obyčejná slušnost se vytratila.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Mužík
« Odpověď #40 kdy: 16.04.2011, 10:38 »

A kolik dalších vylhaností bylo na Electronu v Praze?
To si ABF takto nakupoval vystavovatele?
No potěš Pán Bůh. Ještě že jsem tam nebyl. A to vypadalo jako seriozní veletrh.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #41 kdy: 16.04.2011, 11:30 »

Nebo to má úplně jiný - politický - účel. Zviditelnit Slovensko ve světě. Odborníci na reklamu tvrdí, že i negativní reklama přináší dobré výsledky. Co na tom, že se prokáže, že to nejde, ale bude se o tom mluvit všude možně, pár lidiček se na to bude chtít podívat a stojatá voda se rozhýbe. Pak se nakonec nějaký XY omluví, že se vycházelo ze špatných předpokladů a jede se dál.

Na tom něco bude. Přesun AMPERu do Brna totiž rozbil i dosavadní výstavní schéma regionu východního Slovenska. V Bratislavě začínající ELEKTRO EXPO jako konkurent trenčínského ELOSYSu má těžkou pozici. Na AMPERu v Brně bylo ze Slovenska návštěvníků hodně.
Teď nespokojení v Trenčíně přemýšlí víc nad AMPERem v Brně, než nad ELEKTRO Expo v Blavě.

Ovšem zda je to upoutávka na Slovensko ... no nevím. Nutno podotknout, že jsme ve sféře B2B, tedy technici nikoliv spotřebitelé.
A trik alá "Český sen" se mezi námi techniky nepřechází bez povšimnutí.

Ale je pravda, že DIVA Produktion veřejně klamala argumenty. A to je na trestní oznámení. Kdo ho podá? ABF, návštěvníci? Nikdo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 16.04.2011, 11:47 »

Ale je pravda, že DIVA Produktion veřejně klamala argumenty. A to je na trestní oznámení. Kdo ho podá? ABF, návštěvníci? Nikdo.

Teoreticky by se měla bránit ABF, zjevně to poškozuje dobré jméno. Kdo by chtěl znovu navštívit akci na kterého ho obelhali nebo třeba i okradli?

V praxi to ovšem dopadne tak že nikdo. Tenhle trend obchodníků s deštěm způsobil že se takových akcí nezúčastňuji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #43 kdy: 16.04.2011, 13:01 »

Český SEN dostal dokonce i grant. Lidi byli nasraní to určitě, ale celá akce ukázala na ovladatelnost národa vyhlášenými slevami.

Ano, kde je nějaká sleva stojí čech, z prava, z leva. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 16.04.2011, 13:13 »

Pokud rozdávají letáky na kterých píšou že "Funkčnost byla prokázána v laboratorních podmínkách na Elektrotechnic kém ústavu Slovenské Akademie Věd"
Ono stačí naznačit a člověk si domyslí co chtějí. V tom je ten trik. Mohli někde na WC SAV na laptopu přehrát a odzkoušet prezentaci a věta rázem není lživá. Je pouze nepřesná.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #45 kdy: 16.04.2011, 13:15 »

Pan Putra je na Slovensku pomerne znama osoba. Pokud se chcete pobavit, tak tady je link na jeho blog na strance Slovenskeho denniku SME. http://putra.blog.sme.sk/ - Jara Cimrman lezici spici ve sve zivouci podobe...

Nejvice mne rozsekalo tvrzeni, ze na vyzkumu pracuje od roku 2004 - v roce 2004 mel pan Putra 16 a na Gymnaziu Jana Papanka v Bratislave patril spise k prodprumernym zakum. Pan Putra se krome energetiky jeste dovede venovat odpadovemu hospodarstvi v Bratislave, sefovat Slovenskemu obcanskemu zdruzeni homosexualu a leseb Gandymedes, se svym o 20 let starsim homosexualnim partnerem provozuje divadelni agenturu pro travesty show http://www.divaproduction.sk/production/ a organizuje duhovy Pride na Slovensku. Navic se od 11 let profesionalne venuje tematu odpadoveho hospodarstvi a ekologicke recyklace v BA http://blog.tyzden.sk/putra/2011/01/27/sedem-chorob-a-sedem-liekov-pre-odpady/
 a jeste se stiha i politicky angazovat ve strane SaS (obdoba strany Veci Verejne na Slovensku)... Skutecne smekam pred takovym multitalentem. ..


Osobne si myslim, ze pravdu ma pan Kraus a cele tohle divadylko bylo jen snahou potopit Electron, ale mozna je i druha varianta a jde o obycejny podvod na investory stejne jako bylo auto na vzduch, steorn energy a podobne. I kdyz, mlady pan je pri hledani investoru jeste pomerne skrovny - 17 000 € je v podstate smesna castka http://lightninger.webs.com/preinvestorov.htm. Ale ten jeho patent na "uzitkovy vzor" mne dostal stejne do kolen http://lightninger.webs.com//UzitkovyVzor.pdf. To je skoro jako ta parta v USA, co si nechala patentovat "teleportaci jako zpusob prenosu hmoty",  takze jim ted plati poplatky i tvurci sci-fi serialu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 16.04.2011, 14:28 »

Pokud rozdávají letáky na kterých píšou že "Funkčnost byla prokázána v laboratorních podmínkách na Elektrotechnic kém ústavu Slovenské Akademie Věd" jak uvádí Kamil Novák a v ústavu o tom nic nevědí jak uvedl Petr Doležal tak je to celé z mého pohledu lež. Jestli jde o umělecký pokus o reklamu na cokoli nebo o pokus vytáhnout z někoho peníze z uvedených skutečností není jasné ale každopádně je to přesně způsob propagace který je mě osobně hrozně proti srsti a nesnáším ho. Já bych pro takové lidi obnovil tresty jako veřejné koupání ve Vltavě popřípadě jiném toku, kdo veřejně lže ať je po prokázání lži veřejně vykoupán. Howgh
To Alin, velice si vás jako odborníka vážím, ale nedá mě to vám nepřipomenout základy fyziky.
Energie obecně, i ta získaná z blesků je neviditelná, proto o ni v Elektrotechnic kém ústavu Slovenské Akademie Věd vůbec nemusí vědět a snadno byla propašována přes závodní stráž, která si ji v aktovce vědce nemohla všimnout. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #47 kdy: 16.04.2011, 15:03 »

...Ale ten jeho patent na "uzitkovy vzor" mne dostal stejne do kolen.... To je skoro jako ta parta v USA, co si nechala patentovat "teleportaci jako zpusob prenosu hmoty",  takze jim ted plati poplatky i tvurci sci-fi serialu...
Náhodou, panu Putrovi se podařilo tímto vehementem přenést z primáru na sekundár jednu milióntinu vložené energie. To kdyby v reálu dokázali teleportéři s hmotou, tak už mají Nobelovu cenu  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #48 kdy: 16.04.2011, 15:33 »

Náhodou, panu Putrovi se podařilo tímto vehementem přenést z primáru na sekundár jednu milióntinu vložené energie. To kdyby v reálu dokázali teleportéři s hmotou, tak už mají Nobelovu cenu  Smích

Ach jo, jsem vul. Kdysi pred 20 lety jsem kamosovi co delal na televizni vezi udelal z dvou metru HVI kabelu, diody a telefonniho pocitadla pocitadlo blesku. Mel jsem si to tehda dat patentovat - taky to byla smycka kolem bleskozvodu...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 16.04.2011, 19:32 »

To Alin, velice si vás jako odborníka vážím, ale nedá mě to vám nepřipomenout základy fyziky.
Energie obecně, i ta získaná z blesků je neviditelná, proto o ni v Elektrotechnic kém ústavu Slovenské Akademie Věd vůbec nemusí vědět a snadno byla propašována přes závodní stráž, která si ji v aktovce vědce nemohla všimnout. Úsměv

No jo, teď mě vlastně došlo že jsem vlastně ten truhlík já.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #50 kdy: 17.04.2011, 08:08 »

Pan Putra je na Slovensku pomerne znama osoba. Pokud se chcete pobavit, tak tady je link na jeho blog na strance Slovenskeho denniku SME. http://putra.blog.sme.sk/ - Jara Cimrman lezici spici ve sve zivouci podobe...

Nejvice mne rozsekalo tvrzeni, ze na vyzkumu pracuje od roku 2004 - v roce 2004 mel pan Putra 16 a na Gymnaziu Jana Papanka v Bratislave patril spise k prodprumernym zakum. Pan Putra se krome energetiky jeste dovede venovat odpadovemu hospodarstvi v Bratislave, sefovat Slovenskemu obcanskemu zdruzeni homosexualu a leseb Gandymedes, se svym o 20 let starsim homosexualnim partnerem provozuje divadelni agenturu pro travesty show http://www.divaproduction.sk/production/ a organizuje duhovy Pride na Slovensku. Navic se od 11 let profesionalne venuje tematu odpadoveho hospodarstvi a ekologicke recyklace v BA http://blog.tyzden.sk/putra/2011/01/27/sedem-chorob-a-sedem-liekov-pre-odpady/
 a jeste se stiha i politicky angazovat ve strane SaS (obdoba strany Veci Verejne na Slovensku)... Skutecne smekam pred takovym multitalentem. ..


Osobne si myslim, ze pravdu ma pan Kraus a cele tohle divadylko bylo jen snahou potopit Electron, ale mozna je i druha varianta a jde o obycejny podvod na investory stejne jako bylo auto na vzduch, steorn energy a podobne. I kdyz, mlady pan je pri hledani investoru jeste pomerne skrovny - 17 000 € je v podstate smesna castka http://lightninger.webs.com/preinvestorov.htm. Ale ten jeho patent na "uzitkovy vzor" mne dostal stejne do kolen http://lightninger.webs.com//UzitkovyVzor.pdf. To je skoro jako ta parta v USA, co si nechala patentovat "teleportaci jako zpusob prenosu hmoty",  takze jim ted plati poplatky i tvurci sci-fi serialu...


Multitalent typu do každé hromádky hnoje píchnu a uteču a za stodolou je stále stejný b....l !

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #51 kdy: 17.04.2011, 08:39 »

Každé divadelní představení má svůj cíl.
například: pobavit, poukázat, poučit ...

Zde je to opravdu diskutabilní. Ovšem vzhledem k tomu, že je u pořadatele  (ABF)ticho po pěšině, vypadá to na jejich objednávku.
Pokud by to udělala konkurence s úmyslem poškodit Electron už by bylo podáno trestní oznámení, možná by je vůbec na veletrh nepustili.
Předpokládejme, že manažer a ředitel veletrhu něco o svých zákazních ví, tak DIVA Produktion si dělala legraci se souhlasem paní Yousifové, pana Bartoše a tím pádem i s nevědomým souhlasem majitele ABF panem Sehnalem.

Mrzí mě, že nemohu přenést názory na tuto aférku ven. Zatím to vypadá na pěknou ostudu pořadatele ABF. Názory jsou v podstatě dva:
  • Buď nezvládli atak některé konkurenční společnosti tím, že neměli pod kontrolou ty, komu prodávali plochu. Resp. z nouze vzali kohokoliv.
  • Nebo to byla akce ABF jako pokus o technickou atrakci

Myslíte si, že pořadatelé pochopí myšlenkové postupy techniků? Elektrotechnic ký veletrh tohoto typu není pro spotřebitele, či puberťáky. To, co se vystavuje bereme docela vážně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Látal
OSVČ VPP (pozastaveno)
*
Offline Offline




« Odpověď #52 kdy: 17.04.2011, 17:12 »

Myslíte si, že pořadatelé pochopí myšlenkové postupy techniků? Elektrotechnic ký veletrh tohoto typu není pro spotřebitele, či puberťáky. To, co se vystavuje bereme docela vážně.

Pokud si pořadatelé budou z lidí dělat "kozy" ,  tak jim tam technici nebudou chodit ani zadarmo ...
Dostal jsem vstupenku zdarma a nikdo ji ode mě nechtěl (a to jsem se hodně snažil ji darovat dále) ...

Ten komik si ale svou mzdu zasloužil ?   CO MYSLÍTE ?    tanecek tanecek tanecek

Vždyť nachytal i tv štáb ELEKTRIKA.cz   Mrknutí ono to nebude tak horké
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #53 kdy: 17.04.2011, 17:12 »

    • Buď nezvládli atak některé konkurenční společnosti tím, že neměli pod kontrolou ty, komu prodávali plochu. Resp. z nouze vzali kohokoliv.
    • Nebo to byla akce ABF jako pokus o technickou atrakci

    Myslíte si, že pořadatelé pochopí myšlenkové postupy techniků? Elektrotechnic ký veletrh tohoto typu není pro spotřebitele, či puberťáky. To, co se vystavuje bereme docela vážně.

    Myslím, že to zase berete všichni moc vážně. Většina techniků si to nechala vysvětlit, zasmála se a šla dál. Obviňovat kvůli jednomu exotovi (jednou mu možná budeme říkat vizionář  Nerozhodný ) že pořadatel nezvládnul prodej výstavní plochy mi přijde poněkud divné a ne zrovna na místě. Jsou úprostě nabízené informace a každý si může to svoje vybrat. Pokud by tam ovšem těch exotů bylo více, než by byla únosná mez, tak potom se dá hovořit o nezvládnutí přípravy.

    Například p.Kolesa zde taky velmi dlouho šířil "exotické" myšlenky a nikdo Elektriku.cz neobviňoval z podobných věcí. BAN dostal až po mnoha prohřešcích, co byly daleko za hranicema vkusu a o odbornosti nemluvě.

    Proto to prosím berte s nadhledem.
    Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

    Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
    Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
    Revize el. a hromosvodů do 1000V
    Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

    www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
    Stran: 1 2 [3] 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
    « předchozí další »
    SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

    Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

     Musí být akumulační kamna umístěny pouze pod oknem?
     Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
     Kde se dají koupit náhradní topné spirály do akumulačních kamen?
     Je v pořádku, že je pro akukamna s ventilátorem vyveden pouze jeden kabel?
     Jakou má akumulační topidlo tepelnou setrvačnost?
     Jaká je povolená maximální povrchová teplota aku.kamen v mateřské škole?
     Akú najlepšie použiť automatiku pro bezúdržbovú baterkáreň?
     Lze využít, u akumulaček, jeden vodič N pro okruh siloviny i ventilátoru?
     Zajímá vás AKUMULACE ENERGIE? Sledujte LIVE s profesorem Vondrákem!
     AKUMULACE elektrické energie #1
     Jak by měla být zajištěna místnost nabíjecí stanice?
     Jak bezpečně a efektivně vybíjet prebytečnou energii?
     Podle které normy revidovat akumulátorovnu?
     Jak rozebrat vamberecká elektrická akumulační kamna?
     Doporučíte mi koupi "akumulačních přímotopů"?
     Má někdo zkušenost s funkčností akumulaček Dimplex?
     Nabíjecí stanice pro mobilní telefony Chargebox
     Budou baterie TESLA pro domácnost řešením?
     NISSAN a EATON: Úložiště energie "xStorage HOME"
     Existuje nějaké zařízení na monitorování záložní baterie?
     V Česku vzniklo velké bateriové úložiště
     Budou lithium-iontové baterie a superkondenzátory opravdu patřit budoucnosti?
     Jak dobíjet za jízdy karavan?
     TOSHIBA boduje s novou Lithium-iontovou baterií
     Jak dálkově ovládát akumulační kamna?
     V Anglii testují akumulaci energie do zkapalněného vzduchu
     KIA přichází s novou technologií opravy akumulátorů elektrifikovaných vozů
     Největší bateriové úložiště v Česku spuštěno
     V Norsku vyroste továrna na výrobu baterií využívající český patent
     LS superkapacitory jako úložiště energie jsou na rozhraní mezi klasickými elektrolytickými kondenzátory a akumulátory
     KNIHA Akumulátory a baterie je tu zpět digitalizovaná
     Podle čeho a jak navrhujete bateriová uložiště?
     K jakému účelu byly vytvořeny akumulátory?
     Jak vás učili kapacity akumulátorů?
     Jaké byly před sto léty požadavky na akumulátory?

    Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

    Aktuální slova (1)



    Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
    +420 910 100 100
    Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 23 dotazů.