Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Časový spínač CS3-1 přestal fungovat, zničil jsem ho?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Časový spínač CS3-1 přestal fungovat, zničil jsem ho?  (Přečteno 23197 krát)
mauda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.03.2011, 19:45 »

Zapojil jsem časový spínač dle návodu a celý půlrok fungoval dobře.
Na zimu jsem však ventilátor z WC sundal a rouru ucpal, protože jí protahoval dovnitř chlad.

Protože už se oteplilo, chtěl sem to dnes opět zapojit, ale omylem ty dva drátky o sebe brnkli (černý a modrý podle plánku),  prsklo to a po zapojení se ventilátor nespouští.

Myslíte, že jsem ten časovač zničil?


* schcs3_1,b.jpg (30.19 KB, 350x289 - prohlédnuto 671 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.04.2011, 09:32 »

Zapojil jsem časový spínač dle návodu a celý půlrok fungoval dobře.
Na zimu jsem však ventilátor z WC sundal a rouru ucpal, protože jí protahoval dovnitř chlad.

Protože už se oteplilo, chtěl sem to dnes opět zapojit, ale omylem ty dva drátky o sebe brnkli (černý a modrý podle plánku),  prsklo to a po zapojení se ventilátor nespouští.

Myslíte, že jsem ten časovač zničil?
které "ty dva drátky" o sebe brnkly?
To se tak stává když si někdo plete elektroinstala ci s Merkurem č. 7  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Václav 3
« Odpověď #2 kdy: 03.04.2011, 09:53 »

Někteří lidé ztrácí pud sebezáchovy nebo chtějí spáchat sebevraždu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 03.04.2011, 10:01 »

Prošel vám zkrat přes spínací prvek, což je triak. Ale zkrat může vzniknout někdy i bez vašeho přičinění přímo ve ventilátoru a možná to má výrobce nějak ošetřeno.
Proto se ptám, není tam někde ve spínači trubičková pojistka?
Pokud ne, tak triak má asi odslouženo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 03.04.2011, 10:06 »

Já mám tušení že jste ho oddělal...!

Před 2 roky jsem tento typ namontoval jednomu do domu na wc...měl ventilátor ze strany fasády...jelik ož po roku začal zateplovat tak na co elektrikáře a "cvakl" přívod do ventilátoru,že pak to spojí.....ale někdo byl na WC a měl zanutý spínač a tím i časovač.....sk ončil životní pouť.. Škleb Škleb Škleb /spínač/
Pak jsem ho rozdělal a integrovaný s triakem  byl černý jak saze...


PS: vyzkoušejte ho vyloupnout, jestli bude pl. spoj probitý....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 03.04.2011, 11:22 »

Asi bych ho ani nerozloupával ale vzal bych ho za nejdelší drát, roztočil a ....A potom bych šel koupit nový.Příště bych si před připojováním vypnul jistič z danného obvodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mauda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.04.2011, 11:42 »

Mám to zapojené na WC, kde není okno a odvětání vede přes další místnost ven. Takže je tam tma.
A tak sem si řekl, že když bude svíti světlo a ventilátor prostě nepoběží, tak ty dráty budou mrtvý.

A velice mě překvapilo, že to prsklo.

Víte, je mi divné taky to, jak to má výrobce vymyšleno. Když bych tam měl zapojenou žárovku a ta praskla, tak tam vznikne taky krátkodobý zkrat ... a to by mi ten spínač shořel jako taky? To je divný.

Mauda
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
mauda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.04.2011, 11:48 »

Proto se ptám, není tam někde ve spínači trubičková pojistka?

Trubičková pojistka tam asi nebude, protože to je velice malá krabička na to, aby se tam ještě něco takového vlezlo ... a samostatná krytka pro pojistku vidět není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rudolf Šála
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 03.04.2011, 12:13 »

Trubičková pojistka tam asi nebude, protože to je velice malá krabička na to, aby se tam ještě něco takového vlezlo ... a samostatná krytka pro pojistku vidět není.

Lepší časová relátka mají pojistku. Nejčastěji používám multifunkční relé SMR-T, to se hezky vleze pod vypínač, má pojistku, něco kolem 7 funkcí a slušné časové rozpětí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 03.04.2011, 12:16 »

1)Každý elektrikář, když má pracovat na elektrickém zařízení si musí předem zajistit beznapěťový stav a změřením si ho ověřit.Při všech školeních je to zdůrazňováno a 99,9% to dělá.Z toho usuzuji že nejste elektrikář.
2)Vy jste způsobil zkrat na výstupu časovače a ne na žárovce.Ne každé prasknutí žárovky způsobí zkrat.Mimo to je zkrat při tom jinde než na výstupu časovače, takže triak nemůže odejít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #10 kdy: 03.04.2011, 17:17 »

Nevím jak dnes, ale dříve když jsem montovával čidla pohybu třeba na vchod RD tak v návodě bylo jistit pojistkou 1A...dával jsem ji jako svorkovnici do světla....svor kovnice a jeden pól je pojistka....a nikdo nedošel, že se čidlo při přepálení žárovky zničilo....
Ale to bylo v dobách kdy čidla byli drahé až moc ! Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vobinuška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 03.04.2011, 17:29 »

V časovači CS je skleněná pojistka 250V 6A
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #12 kdy: 03.04.2011, 18:43 »

V časovači CS je skleněná pojistka 250V 6A

Možná v nových, vyrobených...a le ve starých ani náhodou..! tanecek
U triaku 6A by bylo hodně ?Možná u relé.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vobinuška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 03.04.2011, 18:47 »

Mám tu teď před sebou CS3-4M a opravdu tam je 6A...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #14 kdy: 03.04.2011, 20:10 »

Já to rozetnu:
V CS3-1B dle katalogu pojistka není
V CS3-4M pojistka je, ale ne 6A, nýbrž 2A


* cs3_4m.jpg (392.19 KB, 1069x984 - prohlédnuto 1129 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
MiraP
« Odpověď #15 kdy: 03.04.2011, 22:21 »

které "ty dva drátky" o sebe brnkly?
To se tak stává když si někdo plete elektroinstala ci s Merkurem č. 7  tanecek


Kdo složí všech 100 modelů Merkuru 7, musí si hravě poradit se zapojením tohoto spínače .... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #16 kdy: 04.04.2011, 07:50 »


Kdo složí všech 100 modelů Merkuru 7, musí si hravě poradit se zapojením tohoto spínače .... Mrknutí

To je pravda, to by mohl.
Jen Merkur měl jen plochou baterku "Slaný".
Za je nabitá jsme zjišťovali olíznutím kontaktů. 
Bohužel ne všichni spotřebitelé jsou znalí problematiky a míru nebezpečí neodhadují správně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #17 kdy: 04.04.2011, 13:19 »

To je pravda, to by mohl.
Jen Merkur měl jen plochou baterku "Slaný".
Za je nabitá jsme zjišťovali olíznutím kontaktů. 
Bohužel ne všichni spotřebitelé jsou znalí problematiky a míru nebezpečí neodhadují správně.
Mirku, velmi povedená definice  Palec vzhůru

Spíš mi přijde absurdní donekonečna řešit poškozený spínač CS... . Ten čas je dražší než je cena nového spínače. Připadá mi to jako příběh jedné paní, která jela reklamovat spálenou žárovku edisonku za 9,50 a musela si kvůli této reklamaci koupit 2 lístky na MHD po 22 Kč  ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 23 dotazů.