Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Ako časovo vyriešiť spínanie LED osvetlenia akvária?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Ako časovo vyriešiť spínanie LED osvetlenia akvária?  (Přečteno 4126 krát)
Stefan Slezak
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.03.2011, 09:37 »

Potrebujem poradiť, zariaďujem akvárium a chcem si tam namontovať LED osvetlenie.

Súčiastky:
2 pásy bielych LED (1 pás/ 1m=60ks LED, 14,8W )
1 pás modrých LED (1 pás/ 1m=60ks LED, 14,8W)
1 zdroj (12V, 45W)

Chcem aby biele svetlo svietilo 7:00 - 19:00 a modré 19:00 - 21:00 a potom to všetko zhaslo.
Opakovanie každý deň.
Kedže nemám miesto na dva zdroje a dvoje časové zástrčky, potreboval by som to vyriešiť nejakým časovým relé, ktoré by som dal medzi LED-ky a zdroj.
Teda keď sa to dá.
Videl som veľa druhov časových relé, ale ja som v tom stratený a myslím že aj zopár predajcov  Škleb

Môže mi niekto poradiť nejaké konkrétne zariadenie, čo by mi tento asi malý problém riešilo?
Zaznamenáno
Stefan Slezak
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 18.03.2011, 14:03 »

Už som na to asi prišiel.
Môžte mi to skontrolovať niekto, či to bude fungovať, keď tam dám toto.
SHT-1/2/UNI
Zaznamenáno
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.03.2011, 14:50 »

Relé ma funkčnosť, ktorú hľadáte.
Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.03.2011, 19:57 »

Naozaj chcete použiť na osvetlenie akvária LED pásy? Zvážte svoju voľbu, na trhu z lineárnymi žiarivkami sú dostupné rôzne teploty svetla, či už štandardné alebo akvaristické špeciály oproti LEDkám kde farebné spektrum je označované ako COOL alebo WARM. Ďalšia vec je, že LED svetlá majú častu úzke spektrum, chýba červené svetlo potrebné pre rast rastlín a fotosyntézu. Nechcem tu rozpisovať celú problematiku osvetlenia akva ale pokiaľ sa nejedná iba o dekoračné osvetlenie tak LED určite nie.

PS: Modré LED - práve modrá-fialová zložka je priaznivá pre rast rias..
Zaznamenáno
Stefan Slezak
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.03.2011, 15:22 »

Áno chcel by som použiť LED osvetlenie.V akváriu bude cichlidy a nebudú v ňom žiadne rastlinky. Prebral som to na cichlid fórach a nevidia v tom žiadny problém. Je tam zopár ľudí, čo má takto vyriešené osvetlenie, vyzerá to pekne a rybám sa darí veľmi dobre.
Ešte musím vyskúšať koľko budem potrebovať pásov. aby mi to celé presvetlilo.
Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 22.03.2011, 17:27 »

Aha, cichlidárium! Tak v tom prípade beriem späť svoju pripomienku.
Zaznamenáno
mafiak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 22.03.2011, 17:33 »

A teraz späť k pôvodnej otázke. Pri pohľade na cenu toho časového spínača a rýchlej kalkulácii zvyšného materiálu potrebného pre celkovú kompletizáciu, mi nedá odporučiť vám pozrieť si "Gembird Silver Shield" (google) - hotová predlžovačka so 4 nezávislými časovými zásuvkami programovateľn é cez USB (za 100e aj cez bluetooth). Ale osobne nemám skúsenosti..
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.