Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je nutná revize elektroměrového rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutná revize elektroměrového rozvaděče?  (Přečteno 13023 krát)
xyx
« kdy: 22.02.2011, 22:33 »

Jak se dívají rozvodný závody v siti Eon,na změnu jednofázového hlavního jističe z 20A na 25A. Provedou tuto změnu bez revize?
Objekt: Panelák
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.02.2011, 07:30 »

No tak konkrétně EON si obvykle v tomto případě vystačí s "potvrzením motážní firmy",  formář se dá stáhnout na jejich stránkách : http://www.eon.cz/file/cs/distribution/forms/EON-Potvrzeni_elektromontera.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 23.02.2011, 09:36 »

Viz rada kol.Hasaly

Jinak zdělí co chtějí a požadují po telefonu (co konkrétně požadují po zákazníkovi)....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
xyx
« Odpověď #3 kdy: 23.02.2011, 17:25 »

Takže jestli dobře čtu,mohu to udělat i já když mám paragraf 6 ? Ale žádné razítko nemám.

Nebylo by lepší vyměnit tedy i fázový drát od stoupacího vedení do jističe a z jističe do elektroměru. I v tomto případě není nutná revize?

Měl bych možnost se napojit s přívodním kabelem do bytové rozvodnicena na velké čokolády, které jsou uplně navrchu v elektroměrovém rozvaděč (panelák) ,jestli víte co myslím. Ale přijde mi blbé nechávat ten zbytek ve starých drátech.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 23.02.2011, 18:55 »

Pokud tam máte dimenzi vodiče  na 20A nemusí vyhovovat pro 25A..??

To si asi zavolejte RT na konzultace.... .. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 23.02.2011, 23:21 »

Jak se dívají rozvodný závody v siti Eon,na změnu jednofázového hlavního jističe z 20A na 25A. Provedou tuto změnu bez revize?
Objekt: Panelák

A proč se jich nezeptáte přímo? Stejně musíte mít k tomuto úkonu jejich povolení a  to dostanete i s jejich stanoviskem, za jakých podmínek to půjde provést.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
xyx
« Odpověď #6 kdy: 27.02.2011, 12:34 »

Mohu to tedy udělat já,když mám paragraf 6 ?
A kdybych se rozhodl o zvýšení na 3x25A ,mohu to také udělat já?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
xyx
« Odpověď #7 kdy: 27.02.2011, 13:34 »

Jak to Eon ověřuje jestli ten paragraf opravdu mám?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 27.02.2011, 16:12 »

Zeptám se jinak. Vy máte oprávnění od TIČRu na provádění prací na VTZ? Pokud ano tak si to sám udělat můžete.
 Ale, kdyby jste ho měl tak se tu na to asi nebudete ptát... pokud si nejste jist pozvěte nějakého RT a on vám to posvětí Revizní zprávou a máte klid.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 27.02.2011, 16:19 »

Jak to Eon ověřuje jestli ten paragraf opravdu mám?


E ON to nijak neprověřuje..!Na to nemá lidi!a ani se to moc nedá! tanecek
U RT EZ /jeho číslo/ je to celonárodně platné číslo se zaknihováním u TIČRu !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #10 kdy: 28.02.2011, 09:36 »

Nejjednodušší je poslat žádost o změnu hlavního jističe což budete muset udělat stejně a na základě této žádosti vám distributor pošle TPP podle kterých se to udělá. Distributor se vám vyjádří jestli je možno navýšit příkon v danné lokalitě. Bez tohoto prvotního kroku je nesmysl cokoliv dělat. Co se týká výměny vedení od svorkovnice k bytovému rozvaděči to není problém. Co se týká dimenze vodičů od hlavního jističe k elektroměru a od elektroměru ke svorkovnici (jak píšete čokoláda :-) ) to už je věc jiná. Začněte nejdřív tou žádostí a pak uvidíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 23 dotazů.