Jaké máte časy spínání HDO ?

<< < (2/4) > >>

Václav Pešek:
mám D45D a spínají to různě... sere mi to jen z důvodu, že mi to pozitivně zkresluje provozní hodiny topení, páč termostat počítá hodiny co drří sepnuté on, ale když je blokace přes HDo, tak to pochopitelně netopí, ale termostat počítá.... s tím ovšem těžko něco nadělám.

Jiří Schwarz:
Trochu mimo původní zadání, ale související dotaz
Kdo pamatujete "regulační stupně"?
Od kterého již mohla být krácena doba "nízkého tarifu"?

Pro pamětníky- co to je regulační stupeň 19?
Všude tma jak v p..(pííp) a pod září Rudé hvězdy píše Dietl nový seriál...

Fuk Tomáš:
Co já pamatuju, tak nejvyšší stupeň byl že všichni dostanou výjezdní doložku a poslední zhasne  :D

Zdenek Hejčl:
Teda je to pár let, ale nejhorší snad byla 13.  ;)

Václav 3:
Rozdílné spínací diagramy u téhož tarifu se používají z důvodu rozdělení spotřeby a omezení proudových nárazů.

V minulosti hodně dávné, před více jak 30 léty se používaly spínací hodiny jejichž základem byl budíkový mechanismus a ty se rozcházely oproti správnému času i o několik minut denně, takže chyba dělala za měsíc  hodinu a více. Tehdá byl vlastně jen jeden sazbovaný tarif - nízký tarif a ten býval od 22 do 06h. Jenže díky nepřesnosti hodin to v každém domě zapínalo jinak.

Později, na počátku 80. let, když přišly hodinky typu SPHQ řízené krystalem již začal být problém, jejich přesnost byla vysoká (já je měl u elměru asi 12 let a za celou dobu byl rozdíl času jen několik minut) a brzy vznikla potřeba rozdělit tarifování do více časů. V současné době, kdy tarify přepíná HDO v celém okrese nebo kraji najednou musí být spotřeba rozdělena do mnoha spínacích diagramů. Je třeba si také uvědomit, že přibylo mnoho odběrů, kde se přepínání tarifů používá.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana