Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co potřebuji k výrobě a prodeji laserových výrobků?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co potřebuji k výrobě a prodeji laserových výrobků?  (Přečteno 5651 krát)
Petr Provazník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 22.06.2006, 16:57 »

Chystám se uvést na trh laserový výrobek a nevím které certifikace potřebuji. A které jsou doporučené. Jedná se o elektronické zařízení pracující na max 24V AC/DC s laserovým zdrojem od jiného výrobce, laserové třídy 3a o výkonu 5mW. Tedy spíše takové "ukazovátko". Prodejce k laserovým zdrojům nedodává a ani nemá žádnou certifikaci. Konečný výrobek je určen do průmyslu a výroby. Na trhu se dá koupit takových věciček spousta a neviděl jsem k tomu žádnou CE certtifikaci. Je možné že u těchto věcí není potřeba?  Zajímá mě tedy jaké certifikace potřebuji abych tento produkt mohl na českém trhu prodávat. Budou platit tyto certifikace v EU?   A za další jsem naprosto zmaten kterou že potřebuji tedy živnost? Jsem elektrotechnik s praxí 10let a paragrafem 7 vyhl 50.  (Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za radu  Fittan

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Janča
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 23.06.2006, 11:39 »

Prokázání shody je pouze na vyhrazená technická zařízení, na která se vztahují Direktivy EU a následně nařízení vlády ČR. Pro elektrická  zařízení se vztahuje Nařízení vlády 17/ 2003 Sb. v rozsahu od 50V AC a 75V DC. Nevím ani o žádné jiné direktivě na optická zařízení. Podle mého názoru tedy ve vašem případě prokázání shody být nemusí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Provazník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 24.06.2006, 10:20 »

Děkuji,
jak to bude tedy s tím živnostenským oprávněním? je to řemeslná nebo vázaná?Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Pípal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.06.2006, 17:40 »

Drive jsem se tim take trochu zabyval, na cisla norem se musim podivat. Nejvice asi zalezi na tom, jak je to laserove zarizeni zakrytovane, jestli muze laserovy paprsek muze uniknout ze zarizeni.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Janča
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.06.2006, 22:14 »

Myslím že je to živnost na výrobu elektronických zařízení. Jestli to vyžaduje nějaké oprávnění nevím, je nutné se informovat na živnostenském úřade.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Provazník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 26.06.2006, 09:41 »

Laserový paprsek bude unikat z výrobku. Je to něco jako ukazovátko. Laser třídy 3a dle normy DIN EN60825-1. Výkon 5mW. Dle informací z hygienické stanice by žádné povolení nemělo být potřeba. Koneckonců na stánkách i v solidních obchodech to prodávaj i děckám, což je nezodpovědnost . A třeba v GM to prodávají bez jakékoliv průvodní informace. Jen je přiložena nálepka s třídou, výkonem a vlnovou délkou laseru. A symbolem Laserové Zařízení.
Tak nevím..:wacko:

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Provazník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 28.06.2006, 09:53 »

Tak už jsem zjistil potřebné informace. Tak jen pro pořádek a uzavření diskuze. Na takovéto produkty musí dle zákona výrobce nebo prodejce dokladovat zkušebními protokoly 2 věci. Dle ČSN EN 60825-1 harmonizovanoo u dodatkem NV17 musí dokladovat laserovou třídu finálního produktu. A dále je třeba dokladovat plnění požadavků na elektromagneti ckou kompatibilitu (EMC). To umožňuje poté vytváření prohlášení o shodě a označení výrobku CE. Snad jsem to nepoplet.. Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 23 dotazů.