Jak připojit HDO k elektrokotli?

<< < (2/9) > >>

Václav 3:
To mě ani nepřekvapuje, není nad firemní odborníky, s tím jsem se setkal už mnohokrát. Co naděláme ...

Radek Červený:
Se servisními techniky Porothermu mám svou osobní zkušenost a patřilo by je vytahat za "gule". Banda neschopných Patů a Matů. Je až s podivem, že vzhledem k časté poruchovosti těchto kotlů a kvalitě jejich servisáků se stále tyto kotle prodávají nejvíc. To je učebnicová ukázka toho, že když je špičkový marketing, tak se prodá i úplný shit.

lubas11:
Ano ted jsem se na to schéma podíval podrobněji,ale je nutné další relé,když el.kotel je vybaven stykačem a ovl.cívka je právě napojena z 1 fáze?U bojleru je to jasné stykač.cívka je napojena z 1 fáze před chráničem na svorku A1 a signál z HDO je vyveden na svorku A2,ale u kotle je vše už od výrobce.

Miroš Jan:
Citace: lubas11  19.02.2011, 11:59

Ano ted jsem se na to schéma podíval podrobněji,ale je nutné další relé,když el.kotel je vybaven stykačem a ovl.cívka je právě napojena z 1 fáze?U bojleru je to jasné stykač.cívka je napojena z 1 fáze před chráničem na svorku A1 a signál z HDO je vyveden na svorku A2,ale u kotle je vše už od výrobce.


Ano, musíte přidat další relé, jehož cívka bude ovládána signálem HDO, a toto relé bude bezpotenciálov ě spínat povel do kotle. :)
Ze svorky J13 jeden drát na spínací kontakty relé, a z druhé stany spínacího kontaktu druhý drát zpět do svorky J13 jak prosté.



lubas11:
Děkuji už tomu rozumím.Jedno relé na lištu DIN,na kontakty A1 a A2 přivést signál z HDO a fázi z L 1 a přes "silové kontakty"propojit právě onen zmiňovaný konektor J3.Jen nechápu firmu Protherm,když namontují 3 f stykač proč už nemůžou namontovat ještě jedno relé,propojit ho s konektorem,aby konečný uživatel (elektrikář) jen došel a připojil dva dráty??

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana