Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Je nutné u třífázového autotransformátoru uzemění středu vinutí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné u třífázového autotransformátoru uzemění středu vinutí?  (Přečteno 13020 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #18 kdy: 15.02.2011, 16:43 »

Máte pravdu, ale uvažoval jsem tak, že při zkratu na kostru je v serii část vinutí TR  / tady záleží v jakém místě cívky dojde ke zkratu na kostru - je li to vůbec možné /,  tím myslím množství vinutí zapojeného do serie poruchové smyčce. Při jištění primáru jističem D3x25A by potom tato vřazená impedance mohla poruchovou smyčku natolik zkazit, že by se nemusely dodržet podmínky automatického odpojení. Chránič by to řešil v řádu mA. V tomto případě poruchy bych ten chránič viděl jako dobré řešení. Chytil by samozřejmě i sekundár.

Takto se občas musí zajistit krátký čas vypnutí u některých RTG zařízení.
Jedná se o americké nebo japonské dovozy, kdy jsou komponenty napájeny 120V přes centrální autotrafo.
Tam díky "D" charakteristic e na přívodu pak na výstupu imedance nevychází.  Smutek

A je také pravda, že 30 mA chrániče s tím mají velký problém. A to i zpožděné. Proto se vyrábějí (vyráběly?) spec. chrániče pro rtg. zařízení s označením "R".
Ty jsou ovšem dost drahé, tak se používají zpožděné 500 mA.  Mrknutí
Ale proč by měl být RCD i na výstupu, to mi uniká.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 15.02.2011, 16:51 »

Ale proč by měl být RCD i na výstupu, to mi uniká.  Nerozhodný
Já myslím, že bude li na primáru, tak stačí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 22 dotazů.