Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký software používáte pro tištění popisů rozvodnic?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký software používáte pro tištění popisů rozvodnic?  (Přečteno 24638 krát)
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« kdy: 11.02.2011, 19:28 »

Stále bojuji s přesnou velikostí popisů okruhů pod jednotlivé jističe. Ruční vypisování na přiložené samolepky není to pravé ořechové. V excelu mě to nevychází a Bonega je má také trochu odlišné. Většinou montuji Moellera, u kterého jsem podporu nenešel. Zatím to řeším označením jednotlivých okruhů zkratkou a na dvířka dodávám legendu. Nevíte tedy někdo o prográmku, i placeném, pro tyto popisky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 11.02.2011, 20:42 »

Tuto středu jsem si vyráběl samolepky na jističe. Při tisku je šíře cca 17mm

* ROZVODNICE.xls (17 KB - staženo 7916 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.02.2011, 20:56 »

já mám udělanou šablonu ve Wordu. sjednocování a rozdělování buněk mě příjde schůdnější než v excelu. A šířku používám 18mm, ale 17,5mm taky vychází

* popis rozvaděč.doc (32 KB - staženo 1335 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 11.02.2011, 20:59 »

Já naučil kluky číslovat a a pak popis na dveře. Popisují i N a PE a pak je brnkačka něco najít


* Rozv.JPG (119.32 KB, 614x461 - prohlédnuto 9681 krát.)

* popis.JPG (109.08 KB, 614x461 - prohlédnuto 8738 krát.)

* PE.JPG (183.02 KB, 614x461 - prohlédnuto 9226 krát.)

* N.JPG (156.15 KB, 614x461 - prohlédnuto 7718 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 11.02.2011, 21:04 »

To Kroutil: tohle dělám u větších rozvaděčů, pro rozvaděč pro byt, nebo běžně velký RD, kde je cca 30-40 okruhů si myslím že je to zbytečné. Myslím to číslování a popis na dveře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 11.02.2011, 21:17 »

Já bych řekl, že je to zbytečný tak max do 10 jističů.
Tohle je rozvaděč RD dle PD
Každý máme svůj rukopis  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jirka Hub
Není vodič jako vodič
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 11.02.2011, 21:54 »

Každý máme svůj rukopis  Mrknutí

No, já jsem zvyklý na značení přístrojů v rozvaděči funkčními znaky bez ohledu na jejich množství.

Pak na rozvaděč dáme prostou tabulku s výčtem obvodů a příslušných jističů. Tuto tabulku pak dávám jako přílohu do dokumentace. A v tomto oboru jednoznačně nedám dopustit na Excel, nebo některou z jeho alternativ.

Co se mi líbí, je značení vodičů N a PE, to jsem neviděl a myslím, že to při identifikaci může ušetřit čas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrotechnik a ve všech podobách je tvůrčí a zajímavá Úsměv
Miroslav Strakoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 11.02.2011, 22:31 »

Mám v Excelu vytvořenou tabulku kterou vyplním a potom vytisknu na samolepku formátu A4. Šířka jednoho sloupce je 108 pixelů a výška 70 pixelů. Šířka jednoho políčka je přesně 17,7 mm takže ostrým nožem celou řadu vyřežu a nalepím pod (nad) jističe. Na výšku těch políček vyjde 15 a na šířku 6.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #8 kdy: 12.02.2011, 01:13 »

U jističů, které běžně používám, mám originál programy od výrobců. Pokud použiji jiné, mám v excelu už připravenu šablonu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #9 kdy: 12.02.2011, 02:06 »

A jak popisujete třeba jistič na světla WC, koupelna, předsíň, vedle světla chodba, schodiště, veranda a zase vedle světla kuchyň, spíž, obyvák? To musí být výška písmen max 1mm. Nebo jenom napíšete sv. 1, sv. 2, sv. 3 apod? To se mi zdá jako nedostatečně popsáno. To rovnou na dvířka mohu napsat červené - světla, šedivé - zásuvky  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jakub Vaclavik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 13.02.2011, 12:43 »

mohu doporučit Calc z balíku OpenOffice. Calc je obdoba Excelu, ale širku a výšku buněk je možné zadávat v mm. Pak už je to pohoda, používam Calc na popisováni řadových svorek a není problém ani při dlouhé řadě svorek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.