Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký jsem pracovník dle vyhlášky jako vyučený slaboproudař?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký jsem pracovník dle vyhlášky jako vyučený slaboproudař?  (Přečteno 7714 krát)
Radek Váczy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.10.2006, 10:11 »

Vystudoval jsem SOU obor Elektrikář pro slaboproud.
Jaké práce mohu provádět na elektroinstala ci?
Mohu udělat instalaci v domě podle projektu a pak to po mě RT zreviduje? Jaký jsem pracovník dle vyhlášky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 07.10.2006, 10:39 »

1./ Kdy jste ukončil studium a bylo zakončené maturitou?
2./ Cítíte se se svými znalostmi na ne zrovna jednoduchou věc, jako je provedení domovní elektroinstala ce?
3./ Umíte jako " slaboprouďák" dostatečně číst v projektové dokumentaci?
4./ Máte platné zkoušky z vyhl.50?

Prosím, dobře si prohlédněte uvedené čtyři body. Nevíte proč?
Protože tak vypadají správně položené otázky. Věty tázací ukončené otazníkem.

Je třeba si uvědomit, že jste se dostal na odborný portál, do odborné diskuse a ne do nějaké uslintané diskuse na centrumu, seznamu....... ............
Děkuji za pochopení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Váczy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.10.2006, 11:20 »

1. studium bylo ukončeno vyučným listel v roce 2005, v roce 2007 ukončím     další studium nástavbové maturitou

2. Ano domovní elektro instalaci zvládám
3. Projektovou dokumentaci znám a umím vní číst všechny náležitosti
4. moje studium bylo ukončeno tí že jsem se stal osobou poučenou vyhl 50 nemám
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 07.10.2006, 11:33 »

Bezva, tak to už je lepší, takže pro samostatnou práci na elektrických zařízeních obecně potřebujete mít znalosti z oboru kterému se chcete věnovat. Pokud se hodláte v budoucnu zabývat silnoproudem je nutné především mít potřebné znalosti.
Pro montáže el. instalací potřebujete živnostenský list, co budete potřebovat zjistíte třeba zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,1876.0.html a pak také zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,1878.15.html .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 07.10.2006, 12:14 »

To: Vázcy
Jednou větou píšete se jste se stal osobobou poučenou, což je § 4 vyhl. 50/1978 Sb. a současně, že vyhlášku 50/1978 Sb. nemáte. Měl by jste si to ujasnit.
Jak vyplývá z Vašich příspěvku jste osobou s elektrotechnic kou kvalifikací, která ještě nemá žádnou deklarovanou praxi. Pro samostatnou činnost na elektrickém zařízení potřebujete nejlépe § 6 vyhl. 50/1978 Sb. a ta je podmíněna roční prokázanou praxí na příslušném zařízení.
Pro vás je současně možnost získání max. § 5 vyhl. 50/1978 Sb.,  což je osoba znalá, která má omezené některé činnosti a měla by být odborně vedena.
Proto vám nedoporučuji, aby jste se zatím samostatně pouštěl do instalací.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 07.10.2006, 12:31 »

Tak nezbývá nic víc, než vám popřát shovívavého revizního technika a spoustu úspěšně ukončených zakázek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
antalik
« Odpověď #6 kdy: 10.10.2006, 08:29 »

tak tedy. vyucen v oboru elektro slaboproud samo o sobe jeste nic neznamena. v tomto stavu jste pouze vyucen. nic vic. taky jsem slaboproudar. presneji receno elektromechani k pro stroje a zarizeni - slaboproud. podstatna je ale vec, jak zvladate ten obor a zda se vyznate v normach.  Mrknutí pro samostatnou cinost je potreba mit minimalne paragraf6vyhl c.50. POZOR!! ale to vubec nestaci pro zivnost v tomto oboru. pro zivnost je potreba mit par8 vyhl. c.50, zkousky na ITI. protoze opravy vyhrazenych zarizeni neni zivnost volna. jednotlive pragrafy vyhlasky lze ziskat po casech danych onou vyhlaskou c.50. elektroinstala ci si samozrejme doma muzete udelat. kdyz ji udelate dle platnych norem, nebudete mit ani potize s revizakem. Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 30.10.2006, 16:28 »

Podobně se minulý školní rok snažila ukončit vzdělání i škola kam chodil syn. Poté co jsme coby rodiče udělali dusno, zajistili zkoušející a kluci mají pěkně §5 jeden vedle druhého. Bez tohoto ta škola snad ztrácí smysl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Selezan
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 30.10.2006, 18:14 »

Že ste slaboprúdar, to nevadí. Záleží ako budete sa samovzdelávať (je to síce otrepaná fráza, ale iné slovo ma nenapadlo). Pokiaľ sa nezaujímate o inštalácie aj mimo školu, tak verte, budete to mať ťažké. Doporučujem najsamprv začať aspoň 2 roky s nejakým   ostrieľaným praktikom. Však ani podľa vyhlášky č.50/1978 Sb. nemôžte samostatne pracovať. Doporučujem čítať a robiť výpisky z noriem, že čo v ktorej nájdete. Ono to pozdejšie najdôležitejši e viete z hlavy, ale časom zabudnete menej používane údaje, že v ktorej norme boli. Ja tomu hovorím debilníček, ale vôbec sa za to nehabím že ho mám už 40 rokov.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlastimil Zelený
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 27.02.2007, 09:39 »

Jste v podstatě stejné situaci jako já sem vyučený elektrikář pro slaboprou + mám denní nástavbu a sem student Voš. Máte min. vyhlášku 50/78 par. 4 ihned po abs. tj. ukončení studia elektro si můžete bez praxe udělat par. 5 po roku praxe par. 6
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.031 sekund, 22 dotazů.