Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte, že ITI převzalo činnosti „orgánu dozoru“?  (Přečteno 28146 krát)
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 10.01.2006, 17:42 »

V žádném případě,žádná souběžná ani konkurenční organizace,jedna plně stačí tou je ITI avšak jen a pouze se současnými pravomocemi nic víc. Papír napsaný za úplatu v žádném případě nezvýší bezpečnost žádného, natož elektrického zařízení.

Neustálé zasahování státu do podnikání vede tuto zemi do horoucích pekel,dluh státu to plně dokazuje.

To Kořínek:zůstaňte už jen u pohádek.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Blahovec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 10.01.2006, 22:31 »

Ano tot vám mohu potvrdit. Ale pane kolego tato povinnost platí od toku 1978, dosud to ale prováděli inspektoři IBP, ,  kteří ne na všechno dokázali, vzhledem ke svým možnostem a počtu, přijít. Činnost státu v tomto směru byla zdarma.

Musím ale reagovat na spoustu předřečníků, kteří skládají ruce do klína. Ono pánové o tomto totiž nerozhodl zákonodárce zákonem. Nevyšlo ani nařízení vlády. Prostě nic legislativního se nekonalo, jen někdo zjistil že má prázdnější peněženku. Prostě v tichosti se nahoře domluvili ( vedení ITI Praha s asi vedení SUIP dříve ČÚBP) ne změně v neprospěch daňového poplatníka.

Blahovec

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Blahovec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 10.01.2006, 22:47 »

Pánové za prvé bych se chtěl omluvit za chyby ,  které jsem nasekal rychlým psaním a ani jsem se nepodíval na náhled.

Za druhé, myslím, že oněm pánům Kořínkům apod. bych rád doporučil nerezignovat, spíše se zeptat:Co pro mě dělá ITI? Potřebuji já jej ke svému životu?

Odpověď bude ne. O nutnosti státní kontroly v této oblasti asi nikdo nezapochybuje. Ale je nutné aby tato byla nezávislá (tedy státní nikoliv mnou nebo kýmkoliv jiným placená)!Není přece ještě daleko doba kdy úkony na kterých nyní ITI zbohatli zdarma prováděl stát a to prostřednictví m IBP. Proč budeme vylévat se špinavou vodou z vaničky i dítě?

Pokud bude pokračovat nastoupená cesta ,  kdy stát se vzdává technického dozoru ve prospěch soukromých firem (a tím vzhledem k financování monopolní ITI jednoznačně je),  je nutné připustit a povolit existenci více organizací dozoru. Jsem ale přesvědčen že nezávislost je nutná.

Ještě jednou připomínám, že žádný zákon,předpis ani nařízení tuto oblast - souhlasů ITI nedává, pouze jejich chamtivost a zřejmě dohoda s někým ve vedení státního úřadu o přivřených očích nad celým převedením kompetence.

Když čtu některé příspěvky o ESČ,a důležitosti ITI - a vzhledem k jejich celkovému  nevelkému množství ,  je mi smutno. Ale páni elektrotechnic i, dobře nám tak! Vždyť mi si to vlastně zasloužíme...


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 11.01.2006, 00:24 »

Chtěl bych se zeptat, zda je umožněno do tohoto fóra umožněno reagovat také představitelům ITI? Nebo je to nějak blokováno?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #22 kdy: 11.01.2006, 18:55 »

Pane Špelec tedy opravdu nevím, zda je nutné pokládat takové otázky tudy, když na nás máte kontakt. Ovšem, když už bylo vyřčeno ... Samozřejmě nic není blokováno, pravidla do diskuzí jsou daná a vidíte, 70% si je ani nepřečetla, přes to jejich příspěvky zde jsou.

Co se týká skupiny, od které byste chtěl odpověď, pak vás musím zklamat. Pro mnohé úředníky je Elektrika.cz nezajimavý zdroj, pro další toto fórum není na "jejich" úrovni a další o něm vůbec neví. Pokud mi to vyjde, pokusím se kontaktovat brněnské ITI, ovšem nejsem si jist, zda budou oprávněni ke komentáři. O ochotě nepochybuji.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 11.01.2006, 19:59 »

V tomto státě se   po roce 1989 začal s oblibou i s různými přívlastky používat výraz "demokracie " a toto je jeho pravý význam .Hlavně ti ,co by zde měli předevšim sdělovat své poznatky ,vyjádření a soudy,tak ti se prostě bojí .Ať jsou již jejich obavy jakékoliv,jako ztráta místa, postavení atd. Bohužel, tak to dnes  vypadá v celém státě, kdo je nepohodlný musí z kola ven. Dnes se pravda nenosí ještě více, než kdy předtím v minulosti,pravda nepopravuje se už.Musím se přiznat,že bych čekal na téma,které se může časem dotknout každého z nás bez rozdílu, mnohem větší odezvu.Potom však bude  platit jen jedno, kdo mlčel ať mlčí navždy. Kontroly pak budou na všechno, normy budou vznikat jak na běžícím pásu,frekvence povinných školení ,přezkoušení nabere obrátky, peníze co vyděláme za potu tváře, nacpeme  do státního molochu ,ten je rozfofruje a jednoho rána se probudíme jak v Argentíně a všichni budem mít ..... .

Pak nám opravdu nezbude nic jiného,jen ty pohádky a právě proto jen, budu donekonečna dráždit hada bosou nohou, nemohu jinak, pane Kořínku a vy všichni co mlčíte.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 11.01.2006, 21:56 »

Byl bych nesmírně rád aby ITI pracovalo tak jak pracoval IBP - zadarmo !
Buhužel nehne s tím ani Přemek Prkená Podlaha se svým : A mám  to zadarmoooooooo oo!
A propos: - Nemlčím ,  píšu ,  ale to je skoro stjné jako chtím po Romovi aby pracoval. Ten dnešní odpověděl, že do kina fantasmagorije nechodí. UFF právě jsem spočítal nárůst ceny elektriky sevším -jsem škován! Stručně nárůst cca po všech přepočtech je 20-28% dle sazby. Tak ne 9,8% svč. No a další moloch který nás ždímá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #25 kdy: 12.01.2006, 11:54 »

Reaguji na příspěvek p.Blahovce. Tak ono to není tedy dle zákona? Jak je potom podobná věc možná? Již jsou k dispozici nějaké oficiálně vydané materiály Inspekce práce, kde se to píše? Oni tedy svojí povinnost - pravomoc přesunuli na ITI? No pokud oni mají ze zákona povinnosti po IBP a nestíhají, ať si klidně najmou na pomoc ITI, ale ať mu za provedené úkony také sami platí. Zdá se mi, že tohle je na rozlousknutí spíš pro právníka než pro elektrikáře.
Na závěr si neodpustím dloubnout do elektrotechnic kých společenstev. Kde jste? Možná, že sledovat Elektriku je opravdu pod vaší rozlišovací schopností. Já ač odebírám 3 odborné elektročasopis y o vás nic nevím! Kde jste a co děláte? Máte opravdu zájem o členy? Proč tu nejste vidět?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stanislav Pavézka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 14.01.2006, 12:36 »

Nechce se mně věřit,že je na  téma,které se může v brzku dotknout snad každého z nás,kdo je dodavatelem souvisejících objektů a později nejen těch,že je jen  tak málo ohlasů ,odporu.Nebo snad to  lze chápat ,jako rezignaci  na cokoliv v ČR,strach. Vyšetřování skončilo,zapomeňte.

Jak již 3  rokem sleduji ,zveřejňují na tomto portále  své názory snad stovky lidí, na druhou stranu ti,co ve velkém montují a dodávají dotčená zařízení ,ti se zde nedotazují ,  ale ani zde neodpovídají.M nozí z nich neví nic o nových normách natož o jejich  změnách, nevědí co je krytí,pospojování,neznají druhy sítí ale díky nesrozumitelné mu ,nejednoznačnému výkladu živnostenského zákona a nejen tohoto, korupci ve státní zprávě,nevyžadování dodržování čehokoliv,vesele podnikají.Proč toto zrovna toto nekontroluje ITI ,přestupky jsou přece zpolatněny,rázem by jím do chalupy doteklo peněz a když  dnes ještě chtějí za ověření způsobilosti 4 000,-.Proč někdo ,kdo dodavatelským způsobem montuje musí přes ITI a mnoho jiných nemusí a stačí jim jen řemesná živnost dle názvu na docela jiného.Jak může např. firma s.r.o.dodávají cí jevištní technologii mít předmět,stroje a přístroje.Jiná,vlastnící oprávnění na kdoví koho,takovou elektroinstala ci provádět prostřednictví m těch,co potřebné oprávnění nemají,na toto téma se však  názoru ITI určitě nedočkáme. Kdy už konečně někdo v tomto státě"ovšem kompetentní" určí jasná pravidla podnikání,snad se toho ještě dožiji.

 Vážení vy všichni,je pro vás lepší strčit hlavu do písku a dělat,že nejste vidět?Dnes se vás to možná netýká ,ale máte,budete mít i vy dětí,které snad jednou, tak ,jak vy budou pracovat v našem oboru,což je třeba můj případ a ty takové omezování, neustálá šikana, nespravedlnost, úplatkářství donutí až ke změně povolání, nebo k odchodu do jiného státu EU,které se již pro nás otevírají.Toto už přestává být  záležitostí jen  hrstky zůčastněných,toto je záležitostí nás všech .Je třeba sepsat petici,kterou zašleme na vládu, parlament, presidentovi,jedině tak se snad zabrání nespravedlnost i,omezování podnikání,byrokracii a obrovské korupci,která se tímto přiživuje,protože většina subjektů působících např. v dodávkách dotčených zařízeních nemá opravnění na tuto činnost,nebo pro ně montují ičaři s řemeslnnou živností,čož je podle mne totéž.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Kiša
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 24.01.2006, 20:52 »

ITI je státní nezávislý orgán tak proč ho platit či proč platit některé úkony, chápu zpoplatnění vydání osvědčení k podnikání či revizím, ale to je tak asi vše. Pokud se namýlím tak jsme daňoví poplatníci tak ať celou tuto agendu pěkně platí stát a nezatěžuje tím běžné lidi. Je to pořád dvojí platba za něco co by měl hlídat stát, zaplatím daně a pak další úkony na ITI. Takže když státní dozor tak za státní peníze myslím, že daně nejsou nejmenší a služby jsou na úrovní bufetu na stojáka.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #28 kdy: 25.01.2006, 12:50 »

Situace kolem ITI určitě není v pořádku. Přispíváme ze svých daní kromě jiné také na antimonopolní úřad, co ten na to?
Určitě není v pořádku, aby byl nějaký kontrolní úřad na této úrovni soukromá komerční organizace, navíc monopolní.
Celé to začalo už při změnách kolem vydávání norem. Podle mého soudu by přístup k normám měl být umožněn všem bez rozdílu, ideálně např. prostřednictví m internetu. Když je to možné u zákonů, proč ne u norem?
Podobným způsobem uvažuji i při schalování do provozu, podle mě by to rozhodně neměla být komerční činnost.
Otázkou je, co s tím můžeme dělat. Jako jednotlivci asi nic, ale přesně zde je prostor pro různé sdružení a cechy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Knedlhans
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 17.02.2006, 05:03 »

Víte někdo jakou sankcí ITI disponuje, když se na ohlášení ukončení montáží, slušně řečeno, vykašlu? IBP a posléze OIP mi mohl dát blokovou pokutu, popř. se mnou zahájit správní řízení. Ale co mi může ITI?
ITI mi může vlézt na záda. Je to stejný podnikatelský subjekt jako já, jen s tím rozdílem, že jej zřídil stát a ten mu říká "organizace" nikoliv "orgán". Vyhl. 20/1979 mi přikazuje cosi nahlašovat orgánu a ne organizaci. Orgán zanikl, vyhl. 20/97 nedoznala změny, tudíž povinnost ohlašovat ukončení montáží padá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Knedlhans
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 17.02.2006, 05:12 »

Snad to funguje.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 17.02.2006, 07:06 »

Orgán nezanikl. Orgán zatím žije/pouze má jiné jméno.Rekrukot aval se na Inspektory práce nebo jek se momentálně jmenují. Až povolí sněhy, vydám se na průzkum o pravdě.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 18.02.2006, 14:10 »

Domnívám se, že podle uvedené vyhlášky ITI vydává stanovisko a to není přece souhlas. Souhlas tedy nyní asi již nikdo nevydává. A nyní otázka: může ITI po někom, kdo požádá o souhlas k předání vyžadovat peníze, když mu souhlas nedá a vydá pouze stanovisko? to je přece úplně jiný druh "zboží".

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 18.02.2006, 14:19 »

Monopol s energií má pořád málo, přitom na internetu píšou, že loni dosáhla energetika o 22% vyšší zisk.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Hledám testové otázky, ale mé pokusy jsou marné....
 Jaké jsou oblasti testů na ITI?
 Nové testy ITI
 Budu dělat na ITI písemné testy i z materiálu, které se netýkají prostor s nebezpečím výbuchu?
 Jak by měla v ČR vypadat certifikace v elektrotechnice?
 Kde bych sehnal vzor smlouvy z RT pro ITI?
 Budou zde na portále nové testy pro zkoušky RT v roce 2010?
 Jak probíhá testová zkouška na ITI? Konktrétně Brno?
 Už jste vzali na vědomí změnu prověření odborné způsobilosti na ITI?
 V jakém zákoně/vyhlášce je ITI určeno SOD?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Reakce ředitele TIČR na vystoupení Jaroslava Miklíka
 Taky jste obdrželi sdělení/oznámení od TI-ČR?
 Existuje seznam norem ČSN ke zkouškám na vyhl50/§9 Revizní technik E2A ?
 Lyrická skladba řediteli TIČR zkraje roku 2011
 Jaroslav Bek z PRE by TIČR zrušil!
 zkoušky na ITI co všechno budu pořebovat?
 Máte v revizní zprávě opravdu platné a originální razítko?
 Jak se staví TIČR k problematice aktivních hromosvodů?
 Oceňujete vydání učebních testů pro revizní techniky TIČR 2012?
 Jak vyplnit žádost o vydání oprávnění od TIČR?
 Proč vlastně existuje TIČR?
 Chcete interaktivní odpovědi na otázky zkoušek na TIČRu?
 Jak se připravit ke zkouškám RT?
 Už jste se seznámili s novými stránkami TIČR?
 Co je treba k opravneni od TICR?
 Změny u TIČR od 1. ledna 2014.
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Jaké činností provádí organizace státního odborného dozoru (TIČR)?
 Vztahuje se působnost organizací státního odborného dozoru na činnost, pracovišt
 Na koho se vztahuje působnost organizace státního odborného dozoru?
 Jakou činnost vykonává TIČR jako organizace státního odborného dozoru?
 Nemáte někdo prosím otázky pro RT ex ?
 Lze u zkoušek RT na TIČRu používat csnonline?
 O Jiřím Slukovi jinak
 Cítíte se v nemocnici bezpečně?
 Jak jako montér mám doložit TIČRu seznam požadovaných norem a pomůcek?
 Nemá někdo prosím testové otázky z TIČRU?
 TIČR: Formulář Žádosti o prověření odborné způsobilosti a vydání oprávnění ke stažení zde ...
 Je třeba oprávnění TIČR pro živnost Výroba, instalace, opravy el. strojů?
 Na TIČRu od 1.4.2018 jen s jejich formuláři!
 Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?
 Může TIČR vystavit dvě oprávnění na jednoho revizního technika?
 Je možné získat certfikát TiČR i když je výchozí revize se závadami?
 Jakou odpovědnost lze přisoudit TIČR?
 Zpochybnění práce TIČR
 Je tomu 20 let, co je brněnský TIČR v Medlánkách!
 U TIČR změna u přijímání žádostí

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 22 dotazů.