Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Kde naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku?  (Přečteno 11494 krát)
Jiri Dvorak
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 11.11.2005, 18:21 »

Přeji ... Jsem zaměstnancem jedné firmy, která nedávno získala zakázku v Rakousku, součástí dodávky je i zprovoznění a zapojení určitého technologickéh o celku a můj zaměstnavatel po mě žádá abych toto připojení a montáž v Rakousku provedl já ( jedná se též částečně o elektroinstala ční práce....). Jsem přesvědčen že 50/1978 paragraf 8..... mě k provedení elektroprací u našich sousedů neopravňuje a v případě že výše jmenované práce provedu dopustím se porušení jejich norem zakonů a td.... Nevíte kde bych naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku kterými bych mohl podložit svůj postoj " že v Rakousku nic zapojovat nebudu"..... ? Předem dík Dvořák Jiří
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 11.11.2005, 19:56 »

Je to velmi jednoduché. Jistě váš zaměstnávatel i Vy jste jistě zaregistroval, že jednou z podmínek našeho vstupu do EÚ bylo přechodné období omezeného pohybu pracovních sil.
Pokud Vaše firma získala zakázku v Rakousku jak říkáte, nemůže vás jako svého zaměstnance na zakázce zaměstnat. Jedině, že by jste tam pracoval nelegálně.Může zaměstnat pouze Rakušany.
Za jistých okolností by jste práci mohl oficiálně provést. Jednou z podmínek jak sám tušíte, je prokázání Vaší kvalifikace provedením zkoušky z národních doplňků dnes harmonizovanýc h norem. Zkouška předpokládá dobrou znalost jazyka a finanční úhradu. Mohu prozradit, že se jedná o částku cca 5 000 Eur.
S pozdravem hezkého víkendu J.M.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 12.11.2005, 06:56 »

Domnívám se, že se zde jedná o něco jiného. Pokud je s zahraničním odběratelem podepsána dohoda o dodávce kompletního investičního celku, tzv. na klíč, je tímto odběratelem takto také odsouhlasen celý projekt provedení montáže, který buď odpovídá jejich normám a zákonům, případně připouští možné odchylky. Takový komplexní celek (pokud není dohodnuto jinak, např. s spoluúčastí pracovníků odběratele) montuje a zprovozňuje tímto dodavatel svými pracovníky dle vzájemně schváleným projektem a určeným postupem. Tito pracovníci takto nejsou v žádném pracovním vztahu s odběratelem, odměnu za práci a příslušné zahraniční diety jsou jim vypláceny dodavatelem. Odběratel může (opět dle dohody) těmto pracovníkům nabídnout možnost levnějšího ubytování a stravování, jinak většinou vyžaduje dodržování místních pracovních předpisů, jako je například nošení ochranných helem, reflexní vesty a podobně.
Pokud se tedy jedná o uvedený případ typu zakázky, můžete odmítnou svojí účast z jiného, např.rodinného důvodu, nikoliv po stránce nedostačující kvalifikace dle předpisů dané země. Nevím jaké je Vaše postavení ve firmě, ale dovolím si podotknout, že Vaše odmítnutí může mít vliv na váš případný pracovní postup, v horším případě ztrátu zaměstnání.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 12.11.2005, 08:09 »

Milý pane Kosino,
jak uvádíte, jde o Vaše domněnky. Já byl v Rakousku, měl jsem možnost tyto záležitosti konzultovat opravdu se zástupci jak podnikatelů, komory, elektrotechnic kého svazu, ale i živnostenského úřadu a svoje zkušenosti jsem uvedl.Jsem zvyklý na fakta a ne na domněnky.
Nevylučuji, že firma, které pan Dvořák je zaměstnancem získala zakázku pod hlavičkou svého rakouského partnera.
Pokud ji ale získala jako registrovaná v Rakousku, opravdu nemůže zaměstnávat své zaměstnance a ona to velmi dobře ví. Rakušané nejsou benevolentní k práci cizinců tak jako my. Národní doplňky evropských norem vyžadují respektovat, zrovna tak jako odbornost firmy.Zodpověd nost za provedené dílo je v Rakousku jiná než u nás.
Naše HK byla zřízena ze zákona a přes svá IMP(informační místa podnikatele) ne zaměstnancům, ale podnikatelům poskytuje  informace. Samozřejmě, že svým členům je poskytuje se slevou.Dodávám, že členství v HK není u nás na rozdíl od Rakušanů povinné.
Přeji ... z Moravy.J.M.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Kosina
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 12.11.2005, 09:26 »

Milý pane Moláku, musíme si upřesnit o co se jedná, já se pouze domnívám že se jedná o různé případy. Pravdu máte pokud se jedná od skutečnou práci včetně platu pod zahraniční firmou, nebo v případě jiných soukromých aktivit u daného případu v Rakousku a toto vám svým příspěvkem přeci nijak nezpochybňuji. Jiné je to v případě dodávky komplexního investičního celku na klíč - to jest s kompletní montáží, zkušebního chodu a předání. Tak jak uvádím a také to tedy nejsou moje domněnky, ale skutečná osobně zažitá praxe. Takto jsem v loňském roce jako elektrikář pracoval 3 měsíce nedaleko Vídně na komplexní dodávce speciálního zařízení pro zpracování ropy  na farmaceutické využití.
Ještě musím dodat, že na celé jinak dosti rozsáhlé rafinerii byla za dobu mé působnosti 2x kontrola z Vídeňského pracovního úřadu v doprovodu policie, vyhmátla nějaké Poláky, ale u nás bylo vše v pořádku.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 12.11.2005, 17:02 »

Pane Kosino,
jsem rád, že obě naše reakce přinesou panu Dvořákovi užitek a vybere si potřebné pro svá jednání. Z našich postojů si udělá lepší obraz o situaci, než kdyby dostal jednostranou radu bezejmeného referenta. Samozřejmě jsem nechtěl přehlížet váš názor. Pokud jste to tak cítil omlouvám se. Považuji vás za odborníka, který má co říci.
S pozdravem J.M.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Baborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 25.11.2005, 23:42 »

Doporučuji navštívit seminář na OHK Brno 30.11.2005
http://www.ohkbrno.cz/ohkbrno/cz/1/clanek.php?id_clanek=127

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 26.11.2005, 11:25 »

Pane Baborský, když doporučujete navštívit tento seminář, patrně máte nějaké zkušenosti. Rád bych se zeptal, pro koho je takový seminář určen? Je zaměřen prakticky, nebo se jedná o jedno z mnohých čistě teoretických nastínění problematiky?  Vzhledem k předchozím příspěvkům by mě zajímalo, kdo z tohoto fóra to navštíví a proč. A ten, kdo to navštíví, by se mohl o své pocity.  Málokdo má dnes prosedět celý den a poslouchat něco, co se jej třeba vůbec nedotýká.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Baborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 26.11.2005, 15:36 »

Chápu Vaše pochybnosti. Proto doporučuji vznést dotaz na pořadatele akce. Sám to taky tak dělám, když si vyberu nějakou akci a mám o ní pochybnosti. Mohu se pak ohradit, že mi nebylo na semináři poskytnuto to, co předem slíbeno. Seriozní je i garance vrácení účastnického poplatku v případě nedodržení slibovaného. Sami na závěr našich seminářů vyhodnocujeme spokojenost účastníků a pokud by nastala situace, kdy zjistíme, že nebylo splněno námi nabízené (jsme ochotni sjednat nápravu). Na seminářích pořádaných OHK Brno, kterých jsem se zúčastnil, jsem byl doposud s tématem spokojen. Tak tolik z mé zkušenosti.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Pokud chci dělat revizi na přípojky z veřejné sítě E.ON, musím podstoupit nějaké školení či přezkoušení?
 Kdo vlastně přezkušuje rev.technika?
 Je učební obor 23-45-L/004 elektrotechnickou kvalifikací?
 Musí mít nadřízený revizního technika v zaměstnaneckém poměru elektrotechnické vzdělání ?
 Odpovídá gymnazijní vzdělání vyhlášce 50/78S.?
 Mám s §6 kvalifikaci na provádění revize?
 Mohu vypracovávat projektovou dokumentaci pokud nejsem v komoře projektantů?
 Kdo provádí zkoušku nebo přezkoušení §6 vyhlášky 50/1978?
 Co je třeba k přezkoušení z vyhlášky 50/78 Sb. §8?
 Jak získat elektrotechnické vzdělání, značka: Rychle?
 Jaké zaměstnání mohu vykonávat se vzděláním v oboru 26-86-2 a 26-75-4/03?
 Jak získat výjimku od ITI pro získání §6 vyhlášky 50/78Sb?
 Kde je možné získat dálkově potřebné silnoproudé vzdělání?
 Podle čeho zjistím klasifikaci dosaženého vzdělání dle vyhl. 50/78Sb.?
 Které konkrétní SŠ a VŠ obory spadají do kategorie vzdělání dle vyhlášky 50?
 Jakou práci v oboru silnoproudé elektrotechniky zvolit?
 Naši maturanti na SOŠ/SOU Trnkova Brno 2012
 Musí mít správce počítačové sítě elektrotechnické vzdělání?
 Měl by mít revizní technik maturitu nebo mistrovskou zkoušku?
 Miloš Kodad o budoucnosti středního elektrotechnického školství na AMPERu 2014
 Zaměstnáte elektrikářskou rychlokvašku?
 Máte své dítě na elektrotáboře také? Jaký je?
 Je toto potvrzení rekvalifikace platné jako vzdělání v elektrotechnice?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak se na Elektrice vyvíjí a připravují bezplatné PODCASTY
 Náš člověk ve světě aneb Zahraniční zkušenosti absolventa
 Dotáhni to dál s IAESTE ČR
 Jak je to se vzděláváním elektrotechniků na Slovensku?
 Potřebujeme víc elektrotechnických středoškoláků nebo vysokoškoláků? Kde je pravda?
 Proč se říká, že je elektrikář šlechtic mezi řemeslníky?
 Elektrotechnické vysokoškolské vzdělávání včera, dnes a zítra
 ÚVAHA: Když elektrotechnik opouští svou komfortní zónu ...
 Jak se vzdělává obyčejný elektrikář?
 Lze uznat pro §6 elektrotechnické vzdělání z Ukrajiny?
 Je gymnázium s výučním oborem považováno za ÚSO?
 NP8# Za současné vyhlášky padesát u vzdělání existují pouze dvě možnosti, říká Radek Roušar
 Je obor elektrikář silnoproud těžký?
 Proč chce Hájek střílet po starých občanech?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kde lze v Praze doplnit odborné vzdělání 26-51-H/01 / elektrikář?
 Jak to vypadá novými, mladými elektrotechniky, nechybí více, než před covidem?
 Které školení vybrat, prezenční nebo on-line?
 Student v Asii studuje to, co si myslí, že ho uživí ...
 Kdo má zkušenosti se zkrácenou formou studia?
 Kde v roce 2024 získat elektrochnické vzdělání?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.