Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaké oprávnění na "Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení"?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké oprávnění na "Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení"?  (Přečteno 10573 krát)
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 08.11.2005, 21:42 »

Prosím poraďte jaké oprávnění na Ž.L. "Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení" mám par. 6 a par 10.? Děkuji za odpověď.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 09.11.2005, 21:47 »

Hledejte na  WWW.ITI podrobnosti. Pro montáž  nejdříve 50 par. 8 ; pro revize 9. Potom zajít na ITI a požádat o "provedení šetření o odborné způsobilosti.. ..". (podrobnosti viz ITI) Když to celé inspektor dobře proštří a zaplatíte za to bratru cca 4 litříky, dostanete to OPRÁVNĚNÍ, na základě kterého vám vydají kýžený ŽL.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Hasala
« Odpověď #2 kdy: 09.11.2005, 21:51 »

Potřebuje oprávnění od ITI Praha nebo Brno, obraťte se na ně, určitě vám poradí.  
Budete ovšem potřebovat § 8 (montáže a opravy  el. zařízení dodavatelským způsobem) a § 9 (osvědčení k provádění revizí el. zařízení).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 10.11.2005, 12:32 »

Tak máte z části pravdu ale až na to že bych musel kvůli par 8 před ITI aspoň doufám. U par. 9 to chápu ALE 8 a ITI??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.11.2005, 12:34 »

Když na to tak koukám jestli jsem jen špatně nečetl :-(

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 10.11.2005, 12:35 »

Když na to tak koukám jestli jsem jen špatně nečetl :-(

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 10.11.2005, 21:47 »

Pane Matějko, vy jste nečetl odkaz na ITI, na ITI nejdete ohledně §8, ale aby vám za 4litry klauzíků vystavili OPRÁVNĚNÍ, (donesete sebou smlouvu s RT a proj.)se kterým pak nacupitáte na ŽÚ kde za další poplatek vám napíší ŽL na práce elektro revize dodavatelským způsobem. Pak pokud budete chtít projektovat se doškolíte necháte přezkoušet na komoře autor.tech a ing. něco poplatíte a život je tak krásný!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

« Odpověď #7 kdy: 12.11.2005, 13:04 »

Pane Matějka, nic ve zlém, ale nepřiletěl jste včera z Mongolska? Už dle názvu živnosti vám musí být jasné, že s §6 můžete dělat tak leda údržbáře v hotelu "Rudá hvězda". Kupte si novou ČSN CLC/TS 50349 (33 0501) Kvalifikace dodavatelů elektroinstala ce, ať nemusíte na ten ŽÚ znovu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 15.11.2005, 12:49 »

Takže to znamená, že na "Montáž, opravy, revize a zkoušky vyhrazených elektrických zařízení" kromě toho že nebudu provádět revize mě stačí §8 :-) . Je to tak?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #9 kdy: 15.11.2005, 12:56 »

Je to tak

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Matějka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 16.11.2005, 17:14 »

Mám ještě prosbičku, já jsem jak se zdá špatně pochopil co se zde psalo a šel jsem s velkým nadšením na ŽÚ kde mě oznámili, že je hezké, že mám osvědčení 50/1978Sb §6, §8 a §10 ale, že potřebuju ještě papír od ITI. Chci se tedy zeptat to budu znovu dělat přezkoušení z vyhl. 50?? Jestli ano to jsem dělal zkoušky z vyhl. 50 zbytečně? Děkuji za odpověď. Pravidelný čtenář elektrika.cz a nekonečné platící za různá oprávnění. :-(

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #11 kdy: 16.11.2005, 18:54 »

Bože, bože pane kolego přečtěte si znova mojí radu z 9.11.05. Je tam všechno a chronologicky za sebou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #12 kdy: 16.11.2005, 19:13 »

Opakování je matka moudrosti, tak že znovu !
Pane Matějko, vy jste nečetl odkaz podívat se na stránky www.ITI.cz ? Na ITI NEJDETE ohledně §8, ale proto, aby vám vystavili OPRÁVNĚNÍ ,  které potřebujete ještě k § 8 vyhl. 50/78Sb. (na ITI donesete sebou smlouvu s RT a proj.)
Dále tak jak psal pan Karválek.
BOŽE, CO JE NA TOM  TAK SLOŽITÉHO  A K NEPOCHOPENÍ ?
Pokud ani po tomto výkladu nezvládáte, doporučuji požádát zprostředkovat elskou službu o vyřízení této triviální záležitosti. Děkuji vám za pozorné čtení výše uvedených výkladů všech píšících kolegů!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 17.11.2005, 00:03 »

To: pan Matějka.
   Zkuste si nejdříve udělat ten § 8 vyhl. 50/78 Sb.
Pokud se vám to snad podaří budete vědět odpověď na svou otázku.
   Ještě na vysvětlenou:
   Dle vyhl. 50/78 Sb. získáváte pouze jednotlivé kvalifikační stupně (§). To lze absolvovat u kohokoliv, kdo splňuje podmínky stanovené vyhl. 50/78 Sb.
   Dle vyhl. 20/79 získáváte oprávnění k provádění určité  činnosti na vyhrazených zařízeních. Toto provádí pouze ITI na základě ověření znalostí, podmínek, vybavení ap.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Brancuzský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 17.11.2005, 19:22 »

Jo,jo je to tak,mě to stálo 2500,- a za rok znovu a za 1500,- .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 10.01.2006, 10:13 »

No vidíte, jako kapitalista (OSVČ) SI TO UŽÍVÁME PLNÝMI DOUŠKY. Nezapomeňte na kalibrace, normy, školení a jiné vymoženosti demokratického podnikání.
Existuje rovnice : Kdo chce vydělat, musí nejdříve investovat". To osud podnikatelů v Čechách. A bude hůř!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.