Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak na to stát se elektrikářem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak na to stát se elektrikářem?  (Přečteno 3808 krát)
jan.k
« kdy: 26.02.2007, 18:42 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vas.
jeste k vam nepatrim,ale chtel bych. nabidli mi praci servisniho technika ale zadaji ode mne ele.vyhlasku. vystudoval jsem odbor mechatronika, ktery spojoval elektrotechnik u,elektroniku a strojarstvi. jaky mam zvolit postup pro ziskani teto vyhlasky, pro praci na ele.zarizenich?
diky moc
krasny.jan@zoznam.sk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 26.02.2007, 20:09 »

Jestliže je váš studijní obor elektrotechnic ký ( má v kódu 26),  a škola vám potvrdí praxi, můžete si udělat zkoušky na §5 vyhlášky 50/78Sb. A po roce si můžete udělat §6.
Pokud ne, tak smůla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 26.02.2007, 21:14 »

Podle adresy usuzuji, že jste cizinec. V České republice jsme celkem tolerantní ke Slovákům, vždyť vyhl. č.51/978 Sb. je vlastně jazykovou mutací současně v České republice platné vyhl. č. 50/1978 Sb.
Pokud tedy jste složil zkoušku z vyhl. č. 51/1978 Sb.,  máte odpovídající praxi, splňujete předpoklad pro opětné přezkoušení v České republice. Pokud nemáte uvedenou zkoušku, komise vás bude posuzovat podle vyhl. č. 50/1978 Sb. - ukončené odborné vzdělání, odborná praxe alespoň 1 rok.
Zkoušky v ČR zajišťují v současnosti např. elektrotechnic ký svaz, nebo živnostenská společenstva
S pozdravem J.M.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlastimil Zelený
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.02.2007, 21:15 »

Ano přesně tak to je. Pokud se jedná o elektroobor 26- (např. 26-51-H/002 elektrikář pro slaboproud jako u mě) Je možné si hned po absolvování udělat vyhl. 50/78 sb. par. 5 po 1 roce praxe par. 6 (některé školy počítají praxy v posledním ročníku školy tj. půl roku mě bohužel nechtějí započítat a vystavit potvrzení..  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.