Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Říká vám něco BLIX POWER?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Říká vám něco BLIX POWER?  (Přečteno 40690 krát)
J.Říha
« Odpověď #36 kdy: 23.03.2011, 17:58 »

Milan Hudec-velmi výstižné  Úsměv Dnes jsem mluvil s chladařem co pro nás dělá a došlo na toto téma,říkám mu že jsem zareagoval na toto téma a on mi také povídal jak mu to přidělává práci.Stykače často odpadávají hned zase spínají a trpí tím chladící agregáty i ty stykače.Zkrátk a napětí je příliš sníženo.Ale ti kdo to pro naši firmu prosadili,jsou spokojeni(že by snad v tom byla nějáká ta provizička??)a tak nám tyto zařízení stále přibývají  funny jupí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 23.03.2011, 18:16 »

No a kdo takové zařízení reviduje a jak se popere s úbytkem napětí??
Max úbytek napětí mezi rozvaděčem a koncem je určen a jeho hodnota by  měla odpovídat pouze  délce a průřezu vodičů.
Zase tu vzniká něco jako aktiváky, nefunguje to, revidovat se to nedá, a lidi platí, fuj.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šubrt Jakub
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 23.03.2011, 18:31 »

 U nás to na zkoušku namontovali taky. Už po týdnu jsme nad informační nástěnku museli namontovat malou zářivku aby si lidi nestěžovali, že používáme menší písmo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel M.
« Odpověď #39 kdy: 27.03.2011, 22:42 »

Já žasnu páni odborníci!

Popisujete tu přístroj,který sem nepopisoval já...psal sem,že momentálně mají jen takový,který je dimenzovaný na světla, nikoliv na PC,klimatizace,atd.....Tak neplette jablka z hruškami....

Taktéž sem psal,že účinnost se nesnižuje,takže světla svítí stejně jako předtím....

To,že něco neznáte,neznamená,že to nejde...Dnes sem mluvil s nezainteresova ným odborníkem v oboru elektroniky a detailně mi popsal,že to možné je...

Takže děkuji, já jdu dělat byznys a vy tu nadále můžete psát odpovědi na něco jiného,než sem se ptal. Kdo nevěří a chce si ověřit at mě zkontaktuje, zprostředkuji mu i školení o tomto přístroji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #40 kdy: 27.03.2011, 22:51 »

To,že něco neznáte,neznamená,že to nejde...
To, že něco tvrdíte, ještě neznamená, že to není podvod nebo blábol.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Vrabec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



§21, elektroinštalácie nn


« Odpověď #41 kdy: 28.03.2011, 00:23 »

Taktéž sem psal,že účinnost se nesnižuje,takže světla svítí stejně jako předtím....
Existuje fráza: Kto nezažil, neuverí. Mal som skúsenosť s podobným zariadením a tomuto neuverím, aj keď som zažil. nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Zostávam verný menu, preto milujem práce vo výškach Smích
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 28.03.2011, 13:25 »

Davida Copperfielda můžete vidět na vlastní oči, a přestože víte, že je to iluze, podlehnete jí.

Ten zmiňovaný BlixPower je podvod, protože zákon zachování energie dosud nepřestal platit.
Buďto je to podvod na zákaznících, kteří si to koupili (pakliže to nefunguje),
anebo spíš je to podvod na dodavateli el. energie, protože to "oblbne" elektroměr. V takovém případě se mají zákazníci Blixu na co těšit, protože až se to rozmůže a distributor zjistí zvýšené ztráty, vysoké rušení vf apod.,  tak jim to spočítá i s úroky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #43 kdy: 28.03.2011, 13:46 »

Kdo nevěří a chce si ověřit at mě zkontaktuje, zprostředkuji mu i školení o tomto přístroji.
Fajn, jestli bude školení někde poblíž Chomutova, rád se na tu věcičku mrknu. Nebude vám vadit, když si sebou vezmu pár měřáků? Zajímavá byla vaše zmínka o "ořezání amplitudy". To se bude rozvoďákům zvlášť líbit. To, že zachovává účinnost a tím pádem světla svítí stejně, to jste se asi spletl, že?

Nebo sem hoďte přesný princip, na kterým to funguje. Tajný nebude, první zákazník, co si to koupí ho může lehce zjistit a určitě na to mají patent.

Jinak, přeju úspěšný byznys. Komu totiž není rady, tomu není pomoci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #44 kdy: 28.03.2011, 14:26 »

To Fuk Tomáš
Jste si jist, že zákon o zachování energie nebyl ještě parlanentem novelizován?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #45 kdy: 28.03.2011, 14:32 »

No, určité svírání mám. Kalousek by určitě byl pro, se zdaněním přebytků  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 28.03.2011, 20:08 »

Fajn, jestli bude školení někde poblíž Chomutova, rád se na tu věcičku mrknu. Nebude vám vadit, když si sebou vezmu pár měřáků? Zajímavá byla vaše zmínka o "ořezání amplitudy". To se bude rozvoďákům zvlášť líbit. To, že zachovává účinnost a tím pádem světla svítí stejně, to jste se asi spletl, že?

Nebo sem hoďte přesný princip, na kterým to funguje. Tajný nebude, první zákazník, co si to koupí ho může lehce zjistit a určitě na to mají patent.

Jinak, přeju úspěšný byznys. Komu totiž není rady, tomu není pomoci.

Nezapomente se prosím zeptat, jak to je s elektromag. kompabilitou - splňuje?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #47 kdy: 29.03.2011, 00:45 »

Nezapomente se prosím zeptat, jak to je s elektromag. kompabilitou - splňuje?
Dobrá připomínka. Dovedu si docela dobře takový "spořič" představit, ale měl by s EMC neřešitelný problém (resp. řešitelný pouze zásahem do neměřené části).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 29.03.2011, 16:37 »

Znám několik profikuchařů a ti rozhodně nepoužívají náčiní vzoru TV schop, znám myslím poměrně hodně profielektriká řů a ani jeden z nich nepoužívá obdobný spořič, pro mne to není podobnost čistě náhodná.
Zastánce řešení bude muset hledat svou cílovou skupinu zákazníků jinde, než na tomto odborném fóru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Ferst
*
Offline Offline




« Odpověď #49 kdy: 10.05.2011, 18:08 »

Že do toho ještě po několika týdnech vstupuji: říkalo se něco o tom, že hladina osvětlení pozorovatelně neklesne. To celkem souhlasí, například pokles osvětlení ze 750 lx až na 600 lx (to máme pokles až o 20%) většina lidí pouhým okem nezaznamená, pokud nemají možnost bezprostředníh o srovnání.
To až po nějaké té době toho oči začnou mít dost, zvlášť, když dosud každý den bylo pracoviště osvětlené nesníženou intenzitou světla.
Dokud ovšem nedojde na měření intenzity osvětlení luxmetrem a srovnání s předepsanou úrovní osvětlení pro příslušné pracoviště...
Pokud je mi známo, ani našim zákonodárcům se ještě nepodařilo fyzikální zákony novelizovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.