Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Říká vám něco BLIX POWER?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Říká vám něco BLIX POWER?  (Přečteno 40681 krát)
Martin Heinz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 22.12.2010, 13:29 »

Mě radost nezkazíte,právě proto aby byly dodrženy normy pro osvětlení nešlo sem tam vypnout trubici a použití trafa230/24V by nám pomohlo jak ?Rád se poučím páč budeme kupovat další  a pokud mi stejnou službu udělá trafo za pár stovek  nebudu  muset  platit statisíce.Jen si myslím že s takovým trafem těžko budu moc plynule snižovat intezitu osvětlení a zářivková tělesa co máme mi při 24V ani nebliknou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #19 kdy: 22.12.2010, 14:38 »

. . . zářivková tělesa co máme mi při 24V ani nebliknou. . .
To máte pravdu, je to tak  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 22.12.2010, 15:01 »

Mě radost nezkazíte,právě proto aby byly dodrženy normy pro osvětlení nešlo sem tam vypnout trubici a použití trafa230/24V by nám pomohlo jak ?Rád se poučím páč budeme kupovat další  a pokud mi stejnou službu udělá trafo za pár stovek  nebudu  muset  platit statisíce.Jen si myslím že s takovým trafem těžko budu moc plynule snižovat intezitu osvětlení a zářivková tělesa co máme mi při 24V ani nebliknou.
Proč byste je probůh napájel 24 V~ ?
Budete je - s trafem 230/2x12 V zapojeným jako autotransformá tor, při napětí v síti (jak uvádíte) 245 V, napájet volitelně napětím 220V, 232 V, 245 V.
Výkonově vám stačí trafo dimenzovat 24V x jmenovitý_prou d_zátěže_při_2 30V tzn. cca 10% jmenovitého příkonu zátěže (ve VA - pozor na účiník).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Heinz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 22.12.2010, 18:16 »

Jenomže to si nepomohu.Nyní mám napětí snížené na 201V a a mohu ho plynule regulovat .Pokud mi napětí v síti poklesne na třeba 235V tak systém pro osvětlení pořád drží na výstupu 201V.Dokáže to také autotrafo s třemi odbočkami na výstupu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 22.12.2010, 19:06 »

Jenomže to si nepomohu.Nyní mám napětí snížené na 201V a a mohu ho plynule regulovat .Pokud mi napětí v síti poklesne na třeba 235V tak systém pro osvětlení pořád drží na výstupu 201V.Dokáže to také autotrafo s třemi odbočkami na výstupu?
Trafo je řešení pro trvalé přepětí v síti (to vyplývalo z kontextu Vašeho příspěvku).
Pokud vám napětí kolísá v širokém rozsahu, i na to jsou řešení od renomovaných výrobců (ovšem neprodávaná za statisíce pod heslem zázračných úspor). Dejte dohromady zadání a obraťte se na nějakého projektanta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 22.12.2010, 20:02 »

Stmívač zase něco stojí, já bych udělal v práci delší přestávky při kterých by se zhaslo.

Myslím že náklady na vlastnictví zařízení BLIX POWER jsou větší než bedna stmívačů.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 22.12.2010, 20:11 »

S podobnými regulátory nemám osobní zkušenost. Zajímalo by mne, jak je ošetřena změna podmínek automatického odpojení např. svítidla tř.1 které je na konci delšího okruhu. Pro výpočet impedance dle ČSN 33 2000-4-41 se používá fázové napětí 230V. Při zkratu ve svítidle je pak napětí výrazně sníženo. Regulované napětí je mimo dovolenou toleranci +-10%.  Nerozhodný
Snížením napětí pod 230V a dosazením tohoto do vzorce stoupá nárok na "nízkost" smyčky.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 22.12.2010, 20:20 »

Myslím že náklady na vlastnictví zařízení BLIX POWER jsou větší než bedna stmívačů.  Mrknutí

Jsem si téměř jist, že pracující lid má raději přestávky, nežli jakýkoli stmívač, BLIX POWER a buhvícovšechno, což jsou všechno pouze nástroje na jeho snadnější vykořisťování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel M.
« Odpověď #26 kdy: 22.03.2011, 17:22 »

Také sem narazil na tento přístroj a zdálo se mi to jako pěkná blbost,ale když to je blbost, proč to po celé republice již používá  několik obchodních center, jaktože garantujou úsporu 25% a když úspora není,tak nic neplatíte? Kdyby to nefungovalo,proč ty regulátory dávalí na zapůjčení na 14 dní zdarma na vyzkoušení?
Garantují přitom i nesnížení svítivosti!!
Jako mě to je divné taky,ale ještě zajímavější je,že to prostě funguje!! Jsem laik,ale něco říkali o ořezání amplitudy a zachycování vzruchů,které se převedou zpět na použitelné napětí.... Jsou v tom mikroprocesory,které vše řící a často se ty regulátory vyrábí přímo na míru pro místo,kde mají sloužit, po jeho proměření.....

Prosím o seriozní názor a né o ty vtípky viz výše,děkuji!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 22.03.2011, 17:49 »

Také sem narazil na tento přístroj a zdálo se mi to jako pěkná blbost,ale když to je blbost, proč to po celé republice již používá  několik obchodních center, jaktože garantujou úsporu 25% a když úspora není,tak nic neplatíte? Kdyby to nefungovalo,proč ty regulátory dávalí na zapůjčení na 14 dní zdarma na vyzkoušení?
Garantují přitom i nesnížení svítivosti!!
Jako mě to je divné taky,ale ještě zajímavější je,že to prostě funguje!! Jsem laik,ale něco říkali o ořezání amplitudy a zachycování vzruchů,které se převedou zpět na použitelné napětí.... Jsou v tom mikroprocesory,které vše řící a často se ty regulátory vyrábí přímo na míru pro místo,kde mají sloužit, po jeho proměření.....

Prosím o seriozní názor a né o ty vtípky viz výše,děkuji!!

Já tomu prostě nevěřím, obchodním centrům kdejaký omyl v investici zaplatíme z našich peněženek my, těm o nic nejde.
Do tohoto fóra přizpívá dle mého názoru dost odborníků, věřte, že kdyby to fungovalo, budou to "mít již doma",  jelikož tomu tak není, můžete věřit tomu že se jedná o úsporopodvod.
Na závěr dodám jeden fungující fígl, jak ušetřit za osvětlení a to zcela zdarma:
Je potřeba častěji utírat prach z osvětlovacích těles, to dovolí nasadit "slabší žárovku".
Fakt to funguje.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel M.
« Odpověď #28 kdy: 22.03.2011, 18:10 »

tak jinak:

Zařízení firmě,která chce uspořit energii zapůjčí na 14 dní s tím,že jí doporučí týden mít zařízení zapnuté, týden vypnuté  a rozdíly mohou porovnávat na jejich elektroměru,pokud by nechtěli věřit číslum, které se ukázují na regulátoru.

Řekněte mi jak by tady mohli zařídit,aby to byl podvod??

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 22.03.2011, 18:44 »

Řekněte mi jak by tady mohli zařídit,aby to byl podvod??

Pokud to funguje tak že se sníží napětí a tím i odběr tak je to jasné. Poklesu svítivosti nebo toho že přímotop topí trochu méně si prostě nevšimnete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J.Říha
« Odpověď #30 kdy: 22.03.2011, 19:14 »

Má to ještě jeden háček!!!Dělám elektrikáře pro družstvo provozující sít maloobchodních prodejen a naše moudré (zle)vedení do toho šlo dost ve velkém.Jde o obdobné zařízení pod názvem Regolight,ted si nejsem jistý že to píšu přesně,ale snad jo.Firma co nám to dodavatelsky dělá to vsazuje hned za elektroměrovým rozvaděčem do přívodu do okruhového rozvaděče,vždy tak že na to jde vše.Napětí sníží tak na 200V a pak hned začnou spínat UPS-ky u počítačů,protože to vyhodnotí stejně jako výpadek proudu.Pak jsem musel jako deb.. po nich jezdit a všechny okruhy na kterých je něco takového(UPS, EPS,EZS)přepojovat mimo toto ůžasné zařízení,které je podle mě hodně předražené a návratnost by byla na další diskusi.Zaříze ní obsahuje v podstatě trafo a řídící jednotku a jediná věda je to,že je spocítané vždy na tu kterou provozovnu.Oso bně bych do toho nešel. Pláč Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel M.
« Odpověď #31 kdy: 22.03.2011, 21:12 »

Jan Alin: psal se výše,že garantují nepoklesnutí svítivosti,pokud je to nastaveno na těch cca 25%. Pokud někdo chce větší usporu s tím,že třeba předepsaná svítivost je menší než dotyčná firma v tom místě má,mohou to stáhnout,ale jen na přání klienta.

J.Říha, děkuji za podnět!

Tato firma má ty krabičky momentálně jen na osvětlení, za měsíc mají být jiné do domácností,kde jich chtějí do konce roku prodat 300 000 kusů s tím,že samy říkají,že to nemá smysl u přístrojů jako jsou hifi, atd.které jsou stálě puštěné,ale u těch,které se vypínají a zapínají a tam má jít o usporu cca 15-20%.

Na stroje,motorový proud budou mít zařízení až v červnu.

Každá krabička-regulator je udělaná na jiný okruh dle používaných zařízení. Tím mě napadá,že v kancelářích to je asi možné jen na osvětlení v budoucnu pak ty reguratory co jsou primárně určené do domácností,které pracují na jiném principu,nějak tlumí vzruchy či co,proto je tam nižší úspora.

Ohledně návratnosti,udávají 1-3 roky, s tím,že kdo nemá peníze,může to financovat z 2/3 z úspory tak,že zaplatí svou skutečnou spotřebu a zbytek,co by platili jako v minulosti,tak odvedou na splátkách firmě. Tak kdyby to byl podvod, byly bysami proti sobě.

Nejsem zastáncem firmy,jen prostě hledám relevantní důvod, proč do toho byznysu nejít...To,že nám něco nedává smysl na základě informací z našich zkušeností a praxe,neznamená,že to tak opravdu musí být v současnosti... .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
J.Říha
« Odpověď #32 kdy: 22.03.2011, 22:08 »

Pavel M.-jenom k tomu byznysu,nezkoušel a možná ani neumím spočítat tu návratnost,ale když vezmu že to zařízení o kterém jsem psal,pro menší prodejnu stojí dejme tomu řádově 50tis. plus montaž což nevím kolik si účtovali, na vetší market pak třeba 70tis.,tak by to fakt chtělo někoho fundovanýho,aby to propočítal.A hlavně nezávislýho,protože když to bude někdo od nich,tak dojde na stopro k úžasným výsledkům.Jo a ještě než to u nás montovaly tak jsem musel jezdit a monitorovat odebýranej proud a výkyvy napetí,což jsem většinou dělal v pojistkový skříni a zapisoval v průběhu času.No a když to bylo třeba v zimě,tak neběhají klimatizace,chlazení ve strojovnách si bere také podstatně mín a to co jsem naměřil jim naše firma předala,oni udělali trafo na , ,míru"a asi moc nedimenzovali navíc,protože pak v letě byly potíže,museli to předělávat a jedno se hřálo tak pěkně,až to vyhořelo a od toho i část rozvodny.Samoz řejmě vždy se vše nepovede,to je jasný,jen říkám že to nějáký ty mouchy může mít a že kdyby to bylo vše tak jednoduchý a spočítaný,tak už se to montuje standartně téměř všude.A jen podotýkám,že to zařízení o kterém píšu,není žádná novinka,mame to už min.3 roky,ale někde i víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 22.03.2011, 22:18 »

Že v medicíně funguje placebo, to je známo.
Ale že by fungovalo i v elektrotechnic e? Jděte s těmi nesmysly někam.  zed zed zed
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #34 kdy: 23.03.2011, 07:39 »

Pokud by to měl být takový byznys a pole neorané, zkusil bych pořad Den D v ČT1   Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 23.03.2011, 15:34 »

Dnes jsem se o tyto záležitosti hlouběji zajímal, a přijde mně to jako elektrický Herba-Life - taky si ho kdysi hodně lidí koupilo, a dodnes z něho "blijí".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.