Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Opravdu už u ČEZu není možné potvrdit Žádost bez existence Revizní zprávy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Opravdu už u ČEZu není možné potvrdit Žádost bez existence Revizní zprávy?  (Přečteno 15011 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 22.09.2010, 21:08 »

Vše, co dále uvedu se týká pouze situace u skupiny ČEZ.

1) Dosavadní situace (do konce minulého týdne) :
Po přípojení nového odběrného místa nebo po změně jeho parametrů jsem byl požádán o vystavení a potvrzení Žádostí typ P a D. Provedl jsem prohlídku měřícího místa, změřil relevantní údaje a jestliže bylo vše v souladu s Připojovacími podmínkami a příslušnými technickými předpisy, tak jsem tuto skutečnost potvrdil v příslušné kolonce na tiskopisu typ P. Spolu s uvedením evid.čísla, pod kterým jsem veden v databázi ČEZ.
Jestliže nějaký jiný RT v této databázi není (kdysi se to označovalo jako tzv. podpisové právo),  tak musel provést a sepsat plnohodnotnou revizi.

2) Situace od 20.9.2010 :
Bez provedení a vystavení revizní zprávy to nejde a nepůjde. A je jedno o kterého RT jde.  Šok


Jelikož se mi včera ozval již druhý zákazník, kterému jsem minulý týden potvrzoval doklady postupem podle odstavce 1) a který po mě požadoval provedení revize, byl jsem tedy dnes navštívit místní kontaktní místo ČEZ.
Zde mi bylo řečeno, že jediný správný a průchozí postup je a bude dle odstavce 2). Všichni se tam odkazovali na vyhl.č. 51/2006 po letošní změně vyhláškou č. 81/2010.
Po prostudování obou : 81/2010 a 51/2006 v aktuálním znění jsem tam ale nic podobného nenašel.  Nerozhodný

Projevují se obdobné "novoty" i v jiných regionech nebo jde jen o jakousi místní, vlastní iniciativu.  Vyplazuji jazyk
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jaroslav Šimek
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.10.2010, 19:27 »


U nás v okolí Ústí nad Orlicí také požadují na "Žádost - Smlouvu o sdružených službách dodávky pro domácnost" revizi od daného bytu a nebo objektu- no tak ji udělám a napíši č. revize, jak to tam je napsáno.
S pozdravem Šimek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.10.2010, 20:37 »

ČEZ Distribuce mění formuláře jako ponožky. Skutečně na novém chybí ev. č. ale zato tam přibylo číslo revize. Řeším to tak, že provedu prohlídku a měření a žádost rovnou potvrdím. Revizi nesepisuji, šetřím zdraví zákazníka. Poznámky a fotky si uschovám, kdyby něco.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 25.10.2010, 08:38 »

E.ON na to má taky svůj postup. U některých prací nevyžaduje přítomnost RT, ale stačí prohlášení odborné firmy.
Cituji:
Elektroinstala ční firma / elektromontér prohlašuje, že odběrné elektrické zařízení odpovídá technickým normám a je z hlediska bezpečnosti schopné provozu a že technické údaje o odběrném místě uvedené na tomto formuláři jsou správné a pravdivé.
Myslím si, že to je to závěr, který lze vyslovit pouze po provedené měření a zkoušení, tedy postupem při revizi.
Tiskopis je určen pro úpravy stávajících odběrů, E.ON tedy vychází z toho, že to běží a je to tedy OK. Praxe je však velmi často jiná.
Nevinnému elektrikáři je tu potom podsunuta k podpisu právní formulace vyjádření o tom, o čem ani nemůže vědět.
Např. vadné uzemnění, smyčka, RI, atd...

* EON-Potvrzeni_elektromontera.pdf (43.06 KB - staženo 835 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 25.10.2010, 09:09 »

Citace
Nevinnému elektrikáři je tu potom podsunuta k podpisu právní formulace vyjádření o tom, o čem ani nemůže vědět.
Např. vadné uzemnění, smyčka, RI, atd...

Elektrikář -fyzická osoba by měl mít kalibrovaný měřící přístroj /jak to vyžaduje TIČR/ aby si mohl
takové-to události změřit a zkontrolovat s normami... podivej

Není problém zavolat RT /majitel nemovitosti to zaplatí/ a udělat klasickou revizní zprávu, pokud si na to montér netroufá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 25.10.2010, 09:34 »

To, že by něco mohl změřit je jistě možné. Jak dokáže posoudit naměřené hodnoty už může být jiné. Nechci tady mluvit o tom, že RT je bůh. To v žádném případě.
Pokud ale ektrikář upraví nějaký RE, jak může prohlašovat něco o odběrném elektrickém zařízení a o jaké technické normy má jako jít? To je velmi široký pojem. A srdnatě prohlásí, že je vše OK?
...Není problém zavolat RT /majitel nemovitosti to zaplatí/ a udělat klasickou revizní zprávu, pokud si na to montér netroufá.
To vše je přece o penězích. Pokud stačí podepsat tiskopis tak se podepíše a basta. Tady distributor chytře podstrčil tiskopis a hotovo.
Neznalost je sladká, možné právní dopady ale mohou být hořké. Nevím, jestli by se takový návod od distributora nedal nazvat návodem k podvodu, či uvedení v omyl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 25.10.2010, 10:31 »

Citace
Neznalost je sladká, možné právní dopady ale mohou být hořké. Nevím, jestli by se takový návod od distributora nedal nazvat návodem k podvodu, či uvedení v omyl.

Taková kompetence asi montérovi nepatří..Myslí m si, že by to měl vždy dělat RT!I když nedělá revizní zprávu /klasickou,jen dělá měření/... Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 25.10.2010, 10:45 »

Našel jsem zajímavou kukačku v energetickém zákoně 458/2000:

§ 28

   Zákazník

(2) Zákazník je povinen

   ....

   d)  udržovat  svá  odběrná elektrická zařízení ve stavu, který odpovídá
   právním předpisům a technickým normám,


A pak že jsou normy nezávazné  Zlej


S tím souvisí zřejmě i požadavek zákona, že odběrné zařízení je v souladu s PPDS. To se dá ověřit pouze revizí (i když nikde není psáno, že RT musí tento soulad ověřovat).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #8 kdy: 26.10.2010, 06:24 »

no jak tak koukám tak vlastně včera jsem byl na zkouškách u TIČR zcela zbytečně. Podle E.On stačí na posouzení bezpečnosti zařízení §6  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 23 dotazů.