Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Je možné, že má topidlo jako spotřebič II. třídy kovový obal?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné, že má topidlo jako spotřebič II. třídy kovový obal?  (Přečteno 7667 krát)
... z davu semináře
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 02.02.2006, 20:03 »

Setkal sem se s jistym druhem topidla (nepamatuji si vyrobce, ani typ) a toto zarizeni je opatreno znackou dvojite izolace a taky ze nema vodic "PE"!   Pritom je cele kovove vcetne topneho telesa a uvnitr se tez nenachazi zadna zesilena ci zdvojena izolace!Porucha muze nastat kdykoli a snadno a kostra je razem pod napetim 230V proti zemi.... Muze mi toto nekdo vysvetlit jak je to mozne? Primo od vyrobce? Z davu 2.02.2006 20:03

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.02.2006, 15:50 »

Zajímalo by mne, jak jste poznal, že spotřebič nemá zesílenou ani dvojitou izolaci. Měřil jste to? Tyto spotřebiče jsou běžné. Vědeckotechnic ká revoluce je u nás již hodně dlouho.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Brejcha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 19.02.2006, 17:33 »

Pokud se podiváte na štítek a ten bude mít dva čtverečky v sobě, jedná se skutečně o třídu spotřebiče II. O přívodní šňůře se zatavenou zástrčkou se netřeba zmiňovat to vyplývá z ČSN.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #3 kdy: 19.02.2006, 23:50 »

Ano, je možné aby spotřebič tř. II měl kovové části. Typicky třeba vrtačka. Pokud má spotřebič příslušné označení - dva čtverečky, jde o spotřebič tř. II.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 20.02.2006, 09:41 »

Je to běžné provedení některých "přímotopů". Když jsem ho montoval do koupelny, propojil jsem kryt s pospojováním, i když v návodu od výrobce o tom nebylo nic. Když jsem viděl vnitřní provedení, nebyl jsem moc přesvědčen o tom, že to je správně. Topná spirála na slídové destičce, kolem volně proudí vzduch a kdyby např. dítě napadlo zkusit do větracího otvoru strčit "pětikorunu",  je šance, že by spadla tak, aby propojila spirálu na kostru přístroje. StiebelEltron, nějaký český atest k tomu byl, ale moc se mi to nelíbilo.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
štěpán škriečka
« Odpověď #5 kdy: 20.02.2006, 13:55 »

Vážení,
spotřebiče třídy II s kovovými částmi nebo kryty jsou provedeny, tak že ochrana před úrazem elektrickým proudem je provedena izolací. Takový spotřebič má označení dvojitým čtverečkem a uvnitř na viditelném mistě má symbol uzemnění, který je přeškrtnutý. U nás je nejznámější přímotop ETA, který je celokovový a starší pamatují že i vysavače rovněž značky ETA které byly také plechové a přesto k nim byla dvouvodičová šnůra. Všechny naše výrobky u nás výrobené a schválené jsou bezpečné. Bohužel stále víc se zde dováží levné výrobky  /a nejenom Taiwan,China/ které jsou mnohdy velmi nebezpečné, ale nekupte to když je to tak levné!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 20.02.2006, 16:03 »

To Schwarz:
Pokud jste elektrický předmět třídy II připojil k pospojování v koupelně, změnil jste ho na el. předmět třídy I. Myslím že to není úplně dobře.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.02.2006, 20:07 »

To Martin Bauer:

No já si taky lampičku na noční stolek dovezenou z Polska změnil svévolně ze třídy II na třídu I. Možná to není úplně dobře ale vzhledem k jejímu provedení (škoda že jsem to nenafotil) se takhle cítím lépe. Holt mám radši pozvolné a pomalé probouzení :-).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bauer
živnostník
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 20.02.2006, 20:52 »

To p.Alin
Docela to chápu. Už mi taky prošlo několik výrobků od našich polských sousedů. Nic méně stejně jako já jste pravděpodobně vyměnil přívodní šňůru, ale neprovedl jste pospojení. Ono v principu je to asi stejné. Myslím ale, že dotčený přímotop byl zakoupen v České republice a byl konstruován a schválen jako spotřebič tř.II

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT E1/B, EZS, CCTV, elektromontáže, projektování slaboproudu

Říkali nám: elektrika jsou dva drátky, jeden tam a druhý zpátky, prý to občas kope.....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 22 dotazů.