Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Poradíte mi kde najít převod mezi jednotkami PS a kW?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi kde najít převod mezi jednotkami PS a kW?  (Přečteno 5708 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« kdy: 28.09.2006, 16:59 »

Potřeboval bych najít převod mezi jednotkami PS a kW. Štítek motoru je nečitelný a kromě toho polovina znaků je anglicky a druhá polovina zřejmě japonsky :-). Vyčetl jsem z něj jen tento údaj 2,7PS a potřeboval bych znát Kw. Vím že jsem toto označení viděl už dřív ale vždy jsem měl k dispozici i proud tak jsem to neřešil. K mému překvapení jsem však tyto jednotky nikde nenašel (SI) a nebo už trpím slepotou.  ??
Za nakopnutí správným směrem předem děkuji, jen prosím to nakopnutí ohleduplné  Úsměv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.09.2006, 17:19 »

To: Alin

1 kůň = 735,4996 W

Z němčiny:  pferdestärke.

Viz:
www.converter. cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.09.2006, 17:26 »

Converter znám jen je tam pro koně uvedena jednotka "ks" a ne "PS". Opravdu je PS kůň, ten motor je zřejmě z japonska nebo podobné země. Jinak podle rozměrů by to zhruba sedělo, měřit jsem zatím nemohl. Jo a je to úplně nový motor nejspíš vyrobený letos, k poškození štítku došlo při přepravě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Roman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.09.2006, 18:04 »

Zkuste

www.moeller.cz/priruckazapojeni/norm060



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.012 sekund, 22 dotazů.