Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Jak zapojit HDO do stávajícího rozvodu? (Klima s funkci tepel. čerpadla v bytě)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit HDO do stávajícího rozvodu? (Klima s funkci tepel. čerpadla v bytě)  (Přečteno 6879 krát)
Honza Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.09.2010, 16:25 »

Nechal jsem si v panelákovém bytě nainstalovat klimatizaci, která umí topit na principu tepelného čerpadla. Pro uznání levnější sazby za elektřinu D56d (2h/22h) pro celý byt je nutné splnit výkonové parametry tohoto TČ a plus zapojení klimatizace přes HDO a její blokování v případě špičky. (Podmínky PRE).

Elektroměr mám zapojen na chodbě a propojení s bytem těžko změním. Klimatizaci mám v bytě zapojenou přes samostatný jistič. Jak jsem pochopil, tak HDO by mělo být buď u elektroměru, nebo s elektroměrem propojený vodičem. Lze toto nějak zajistit na stávajících rozvodech? Například dva přijímače HDO? Nebo nějaký bezdrátový přenos (od bytu k elektroměru to je asi 5 m)?

Je tu někdo, kdo by mi pomohl s realizací?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza Procházka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 16.09.2010, 11:33 »

Opravdu nikdo neví?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #2 kdy: 16.09.2010, 11:44 »

TO: Honza Procházka
Začněte tím, že si u vašeho dodavatele elektrické energie,(PRE),  zažádejte o tarif D56d. Je potřeba splnit jeho podmínky, případě dohodnout způsob zapojení HDO. Nebo se podívejte na jeho stránky, kde je schéma zapojení HDO. Udělat se dá téměř vše, ale hlavní slovo má dodavatel elektrické energie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 22 dotazů.