Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jak funguje asynchronní motor? Nevím kde začít...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak funguje asynchronní motor? Nevím kde začít...  (Přečteno 9402 krát)

« kdy: 03.06.2005, 19:14 »

. Dostal jsem ve škole úkol, popsat a vysvětlit jak funguje asynchronní motor. Nevím kde začít, neznám jeho konstrukci a rozdíly mezi jinými motory. Prosím kdo toto zná, zda by to mohl trochu popsat. Děkuji moc.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 03.06.2005, 19:52 »

Co takhle zkusit nějaký vyhledávač

http://www.elektrika.cz/setup/search?SearchableText=asynchronn%C3%AD%20motor

http://www.google.com/search?hl=cs&lr=lang_cs&c2coff=1&q=%22asynchronn%C3%AD+motor%22&as_q=princip&btnG=Hledat+ve+v%C3%BDsledc%C3%ADch

 atd.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #2 kdy: 07.06.2005, 09:22 »

Nebo si zajít do vědecké knihovny a vyhledat si odbornou literaturu.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Miroslav Melichar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.06.2005, 11:01 »

lze najít např: Tkotz K.: Příručka pro elektrotechnik a str.286

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 07.06.2005, 17:38 »

Já kdysi ve škole taky dostával úkoly a začínal jsem v učebnici a pak jsem pokračoval na učitele. Z vlastní zkušenosti mohu prohlásit že tento postup se mi osvědčil :-) a to dokonce i u věcí které jsem dodnes pořádně nepochopil (výpočet jeřábového háku mě jako elektrikáře opravdu neoslovil ale bylo to za tři aniž bych věděl proč, snad za projevenou snahu).

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Nápravník
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.06.2005, 10:33 »

Pokud budete potřebovat nějaké materiály, mohu na emailovou adresu něco zaslat. Stačí dát vědět!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Bartelsen
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.03.2006, 00:39 »

Rad bych touto cestou pozadal o nejake materialy k tématu: Asynchronní stroje s dvojitou či speciální klecí nakrátko. Nasel jsem k tomuto tematu malo informaci. Mail: madmartin@centrum.cz
(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Mužík_
OSVČ - technický poradce, soudní znalec
*
Offline Offline



Normy ano, ale bez kvalifikace a přemýšlení ??


« Odpověď #7 kdy: 17.03.2006, 20:30 »

Nevím, jaké se dnes používají učebnice na průmyslovkách, ale za mých studentských let byla dobrou (i když už tehdy starou) učebnicí tlustá kniha od Cigánka. A ty fyzikální základy doufejme platí dodnes.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohumil Kuk
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 19.03.2006, 12:14 »

Točivé stroje indukční a stroje se speciální kotvou nakrátko a dvojitou klecí jsou popisována v učebnici pro 3.ročník SPŠE- Elektrické stroje a přístroje (autor Jarolím,Ledr,Růžička z r.1969),  ale určitě se najde v novějších učebnicích SPŠElektro.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.014 sekund, 21 dotazů.