Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2

(1/11) > >>

Milan Kaucký:
Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2
Zvážit a provést ochranu před bleskem je zákonem danou povinností. Výpočet rizika dle ČSN EN 62305 ověřuje, je-li její úroveň pro konkrétní případy dostatečná. Jaká jsou stanovena kritéria, které volby a parametry mohou značně ovlivnit výsledek výpočtu si povíme v následujícím článku ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2

Miroslav Macek:
Zaujala mne následující pasáž článku ... :

Citace: Milan Kaucký  31.08.2010, 10:02

...
"Prvním ze zadávaných kritérií je roční počet nebezpečných událostí
...
Průměrné hodnoty pro oblast, kde je vyšetřovaný objekt situován, je možné určit z různých izokeraunickýc h map. Doporučuji však zjistit u starousedlíků, nejsou-li v místě nějaké anomálie v četnosti úderů blesků, a tato případně do hodnoty odhadem zahrnout ..."



Možnost použití starousedlíků pro stanovení průměrného počtu bleskových úderů na 1km2 považuji za poměrně překvapivou.
V té souvislosti by mne zajímala např. definice tokovéhoto "starousedlíka",  resp. informace, jak starý člověk musí být, aby mohl být prohlášen tímto "starousedlíkem".
Pokud by tedy např. certifikovaný "starousedlík" potvrdil, že v okolí žádné blesky nejsou, bylo by možné zadat do výpočtu nulové hodnoty hustoty úderů blesku a na základě výpočtu rizika dle ČSN 62305-2 by mohl být hromosvod vynechán.

František Šohajda:
Kdo je zodpovědný za výpočet rizika a jeho hlavně správný výpočet ? Pokud se vůbec bude vytvářet?  

Tomáš Chovanec:
Ja odpadnem " certifikovaný starousadlík" ;D

To je asi človek, ktorá má požadované vzdelanie a prax v počítaní bleskov na km2 a úspešne zložil skúšku u certifikovanej oprávnej osoby.

Jaroslav Ratiborský:
Citace: Milan Kaucký  31.08.2010, 10:02

Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2
Zvážit a provést ochranu před bleskem je zákonem danou povinností. Výpočet rizika dle ČSN EN 62305 ověřuje, je-li její úroveň pro konkrétní případy dostatečná. Jaká jsou stanovena kritéria, které volby a parametry mohou značně ovlivnit výsledek výpočtu si povíme v následujícím článku ...
Zdroj: zde...





Co vás napadá v souvislosti s touto informací?
Výpočet rizika dle ČSN EN 62305-2


Dle mého názoru je to docela dobře realizovaná reklama -to mne napadá.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana