Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potřebuji revizi na menší rekonstrukci bytového jádra?  (Přečteno 22295 krát)
Hubert Michal
« kdy: 17.05.2010, 19:47 »

Chystám se na rekonstrukci bytového jádra v panelovém domu.  
Jedná se o neoficiální, drobnou opravu, nicméně potřeboval bych zde udělat novou elektroinstala ci (nové kabely, příp. jističe, možná přidat nějaký jistič, nic většího)
Byt mám v osobním vlastnictví.
Mám známého elektrikáře, který by mi byl ochoten pomoci.
Budu potřebovat revizi?



#105#  skopek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Seidl 1
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 17.05.2010, 20:55 »

Zapoměl jste pokračovat ve vašem textu - A váš známý elektrikář vám potom dodá od svého smluvního RT platnou revizní zprávu.
Revizi budete potřebovat jelikož se nejedná o opravu elektroinstala ce, ale o rekonstrukci nebo rozšíření instalace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montáž, opravy a revize elektroinstala
Montáž,  údržbu a servis telekomunikačn ích zařízení
Ucelená řešení od zpracování projektu, přes jeho realizaci až po následný servis
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.05.2010, 21:54 »

Ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.05.2010, 23:34 »

Budete potřebovat. Určitě to máte ve stanovách bytového domu. Ještě jsem se nesetkal, že by to bytové družstvo, nebo i společenství vlasníků ve Stanovách nemělo... A nejen ohlašovací povinnost...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 26.05.2010, 20:52 »

Budete potřebovat. Určitě to máte ve stanovách bytového domu. Ještě jsem se nesetkal, že by to bytové družstvo, nebo i společenství vlasníků ve Stanovách nemělo... A nejen ohlašovací povinnost...

Mohl byste sem dát odkaz na stanovy, ve kterých je zakotvena povinnost revizí?  podivej
Před nedávnem jsem byl nucen pročíst asi desatery stanovy různých SVJ a nic takového jsem tam nenašel.

Stanovy musí vycházet zejména ze zákona č. 72/1994 Sb.,  o vlastnictví bytů a tam rozhodně žádná taková povinnost není.  nenene
Ve stanovách bývá jen obecná povinnost typu :
Citace
Člen společenství je povinen zejména.....př edat výboru nebo pověřenému vlastníkovi ověřenou projektovou dokumentaci v případě, že provádí změnu jednotky,
Nehledě na fakt, že stanovy a jejich soulad se zákony musí osvědčit notář a ten by tam něco podobného asi sotva připustil u vědomí, že je to nevymahatelné. Jedná se o soukromý byt !


Takže odpověď na otázku tazatele je: v případě, že se nebude při vaší rekonstrukci jednat o nějaký druh obchodního nebo jiného smluvního vztahu, tak revizi potřebovat nebudete.

Ale pozor  pozor
Jestliže nejste sám elektrikář s náležitými znalostmi a praxí v oboru el. instalací, tak si revizi nechte určitě vypracovat. A tím nemyslím od známého Franty v místní nálevně, ale poctivou revizi, nejlépe od neznámého revizního technika. Riziko chyby a následného maléru je příliš velké a těch pár ušetřených stovek za to rozhodně nestojí.

Jen snad kdybyste měl v úmyslu do bytu po rekonstrukci nastěhovat protivnou a bohatou tchýni.....  Škleb





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 26.05.2010, 22:02 »

odpo pro kol. Novák:
Možná máte pravdu, ale toto jsem nestudoval. Prostě z praxe to ode mne každý chtěl právě z důvodů prý Stanov byt.družstva.
A je mi jedno pro jaké potřeby to potřebuje. Zakázka zní Výchozí revize a je mi jedno proč....
Přece nebudu investorovi zadarmo vysvětlovat, že dle zák.72/1994Sb. to nemusí mít....
Musim platit složenky apod... Trávu odmítám jíst....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 26.05.2010, 22:31 »

Stanovy musí vycházet zejména ze zákona č. 72/1994 Sb.,  o vlastnictví bytů a tam rozhodně žádná taková povinnost není.  nenene
.......Nehledě na fakt, že stanovy a jejich soulad se zákony musí osvědčit notář a ten by tam něco podobného asi sotva připustil u vědomí, že je to nevymahatelné. Jedná se o soukromý byt !

Dovolím si upozornit na omyl: notář musí být pouze u první schůze společenství a rozhodně neověřuje soulad stanov se zákony. Notář jen pořídí notářský zápis o jejím průběhu, volbě a složení orgánů společenství a schvalování stanov. Přílohu zápisu tvoří schválené stanovy společenství (NE notářem, ale společenstvím).

Kontrola notářem by stejně neměla smysl, společenství si kdykoliv už bez účasti notáře může tříčtvrtinovou většinou na schůzi přítomných členů stanovy změnit.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 26.05.2010, 22:50 »

odpo pro kol. Novák:
Možná máte pravdu, ale toto jsem nestudoval. Prostě z praxe to ode mne každý chtěl právě z důvodů prý Stanov byt.družstva.
A je mi jedno pro jaké potřeby to potřebuje. Zakázka zní Výchozí revize a je mi jedno proč....
Přece nebudu investorovi zadarmo vysvětlovat, že dle zák.72/1994Sb. to nemusí mít....
Musim platit složenky apod... Trávu odmítám jíst....

Ale samozřejmě, proti tomu nelze nic namítat, náš zákazník-náš pán. Uvedl jsem to jen proto, abychom se nemystifikoval i.
Taky dávám před jetelem přednost uzenému.  na zdravi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 26.05.2010, 23:01 »

Dovolím si upozornit na omyl: notář musí být pouze u první schůze společenství a rozhodně neověřuje soulad stanov se zákony. Notář jen pořídí notářský zápis o jejím průběhu, volbě a složení orgánů společenství a schvalování stanov. Přílohu zápisu tvoří schválené stanovy společenství (NE notářem, ale společenstvím).

Dovolím si nesouhlasit.
Jak jsem již uváděl, před časem jsem se účastnil sestavování takových stanov a 2x nám je notář vrátil k přepracování právě kvůli nesouladu s platným právem.
Máte pravdu že stanovy schvalují členové společenství nebo družstva. Ale zkuste podstrčit nějakému právníkovi dokument, který nebude úplně košer a uvidíte.  dabel
Navíc když jde o veřejnou listinu!


Kontrola notářem by stejně neměla smysl, společenství si kdykoliv už bez účasti notáře může tříčtvrtinovou většinou na schůzi přítomných členů stanovy změnit.....

Jak to?  Nerozhodný
Že je notář přítomen právě při prvním shromáždění a pak je již veškeré dění na zvolených orgánech má přeci jasnou logiku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 26.05.2010, 23:38 »

Dovolím si nesouhlasit.
Jak jsem již uváděl, před časem jsem se účastnil sestavování takových stanov a 2x nám je notář vrátil k přepracování právě kvůli nesouladu s platným právem.
Máte pravdu že stanovy schvalují členové společenství nebo družstva. Ale zkuste podstrčit nějakému právníkovi dokument, který nebude úplně košer a uvidíte.

To jste měli pečlivého notáře, moje zkušenosti jsou jiné. Ale je pravda, že všechna společenství, u kterých jsem se pracovně angažoval, měla stanovy striktně vycházející ze stanov vzorových. Úsměv

S tím ověřováním notářem fakt pozor: notářskou činností se rozumí "sepisování veřejných listin o právních úkonech, osvědčování právně významných skutečností a prohlášení, přijímání listin do úschovy a dále přijímání peněz a listin do úschovy za účelem jejich vydání dalším osobám" (viz §2 zákona o notářích).
Notář může, ale nemusí poskytovat i právní pomoc o které píšete. Znám lidi, co na tohle narazili, když se domnívali, že notářem ověřená listina nemůže mít právní vady. Může.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 26.05.2010, 23:39 »

K tomu notáři:

ze zákona není nezbytná účast notáře na shromáždění SVJ, a to ani v případě, že se mění stanovy.

Některá společenství ale mají ve svých stanovách ustanovení, že o změně stanov musí být pořízen notářský zápis. (dostalo se to tam z první verze vzorových stanov, z dalších verzí už to bylo vypuštěno)
V takovém případě se to bez notáře neobejde, a solidní notář při takové příležitosti upozorní, pokud si povšimne nesouladu stanov se zákonem. Nemá však povinnost po tom nějak zvlášť pátrat (pokud si takovou službu u něj společenství neobjedná),  jeho úlohou je potvrdit úředně průběh shromáždění a hlasování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 27.05.2010, 00:16 »

To jste měli pečlivého notáře, moje zkušenosti jsou jiné. Ale je pravda, že všechna společenství, u kterých jsem se pracovně angažoval, měla stanovy striktně vycházející ze stanov vzorových. Úsměv
V každém případě na ten druhý renonc přišel až v době, kdy bylo vše předjednáno, namnoženo a rozdáno lidem, takže bylo zapotřebí vše vrátit do výchozího budu a začít znovu.  zed


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
pepinno
« Odpověď #12 kdy: 27.05.2010, 09:05 »

Dovolím si upozornit na omyl: notář musí být pouze u první schůze společenství a rozhodně neověřuje soulad stanov se zákony. Notář jen pořídí notářský zápis o jejím průběhu, volbě a složení orgánů společenství a schvalování stanov. Přílohu zápisu tvoří schválené stanovy společenství (NE notářem, ale společenstvím).

Kontrola notářem by stejně neměla smysl, společenství si kdykoliv už bez účasti notáře může tříčtvrtinovou většinou na schůzi přítomných členů stanovy změnit.....

Přesně tak.

Dovolím si nesouhlasit.
Jak jsem již uváděl, před časem jsem se účastnil sestavování takových stanov a 2x nám je notář vrátil k přepracování právě kvůli nesouladu s platným právem.
Máte pravdu že stanovy schvalují členové společenství nebo družstva. Ale zkuste podstrčit nějakému právníkovi dokument, který nebude úplně košer a uvidíte.  dabel
Navíc když jde o veřejnou listinu!

Jak to?  Nerozhodný
Že je notář přítomen právě při prvním shromáždění a pak je již veškeré dění na zvolených orgánech má přeci jasnou logiku.

Jde o to, co si u notáře objednali.

Ze zákona je povinnost, aby o první schůzi společenství vlastníků jednotek byl sepsán notářský zápis. Jedná se o notářský zápis osvědčovací - to znamená, že notář zaznamená vše, co se na schůzi událo, ale do děje nijak nezasahuje a nijak neposuzuje, jestli je to v souladu se zákonem. Pokud si tam odhlasují nějaké stanovy, které přiloží k notářskému zápisu, tak notář neodpovídá za to, že jsou dobře napsané, jenom za to, že k notářskému zápisu přiložil ty stanovy, které mu dali při hlasování o nich.

Právní porady nad rámec si samozřejmě objednat může každý.

Znám lidi, co na tohle narazili, když se domnívali, že notářem ověřená listina nemůže mít právní vady. Může.

Jde o to, co notář ověřil. V tomto případě ověřuje, jak už jsem psal, jen to, že se jedná o ty stanovy, o kterých se na schůzi hlasovalo. Při ověřování kopie taky odpovídá jen za to, že ověřená kopie souhlasí s předloženým originálem, a ne za to, jestli jsou v té listině bludy či ne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Dolejšek
*
Offline Offline



Důchodce, ale stále ještě příležitostný projektant


« Odpověď #13 kdy: 27.05.2010, 14:47 »

Je sice kuriózní na elektrotechnic kém fóru diskutovat o notářích, ale když už, tak moje skušenost.
Když jsme v našem věžáku zakládali bytové družstvo, tak byl notář přítomen a nejen že ověřil průběh zakládající schůze, ale zkontroloval i nám obsah stanov. Jeho podstatným argumentem bylo: "Pokud bude ve stanovách něco v nesouladu s platnými zákony, tak to stejně nebudete moci ani soudně vymáhat".
Takže ve stanovách se nic nepíše o revizích, avšak, když si chce člen družstva rekonstruovat svůj byt musí mít souhlas představenstva . To souhlas s rekonstrukcí např. koupelny podmiňuje dodáním revizní zprávy elektro. Pokud při rekonstrukci kuchyně se přemísťuje plynový sporák (zasah do potrubních rozvodů plynů),  musí být dodána i revizní zpráva plynová.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 27.05.2010, 15:24 »

Je sice kuriózní na elektrotechnic kém fóru diskutovat o notářích, ale když už, tak moje skušenost.
Když jsme v našem věžáku zakládali bytové družstvo, tak byl notář přítomen a nejen že ověřil průběh zakládající schůze, ale zkontroloval i nám obsah stanov. Jeho podstatným argumentem bylo: "Pokud bude ve stanovách něco v nesouladu s platnými zákony, tak to stejně nebudete moci ani soudně vymáhat".

To jsou skoro přesně slova i toho "našeho".
Jen pro upřesnění uvádím, že jsme si u něj žádné nadstandardní služby neobjednávali. Kontrola faktické správnosti stanov byla v rámci služby.  boss
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Martin Mlkar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 27.05.2010, 16:20 »

To souhlas s rekonstrukcí např. koupelny podmiňuje dodáním revizní zprávy elektro. Pokud při rekonstrukci kuchyně se přemísťuje plynový sporák (zasah do potrubních rozvodů plynů),  musí být dodána i revizní zpráva plynová.
Zajímalo by mě tedy o jaký zákon se tedy představenstvo opírá v případě, že požaduje revizní zprávu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #16 kdy: 27.05.2010, 20:58 »

Zajímalo by mě tedy o jaký zákon se tedy představenstvo opírá v případě, že požaduje revizní zprávu.
V uvedeném případě se představenstvo bytového družstva opírá především o to, že zastupuje zájmy vlastníka, tj. bytového družstva. Požadavek doložit, že úpravy provedené na majetku družstva byly provedeny v souladu s normami, je tudíž naprosto přirozený a oprávněný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Martin Mlkar
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 28.05.2010, 11:45 »

V uvedeném případě se představenstvo bytového družstva opírá především o to, že zastupuje zájmy vlastníka, tj. bytového družstva. Požadavek doložit, že úpravy provedené na majetku družstva byly provedeny v souladu s normami, je tudíž naprosto přirozený a oprávněný.
Pane Fuk  poklona. Jak jednoduché z tohoto pohledu s Vámi naprosto souhlasím. Děkuj i.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 U koho mam zadat zrevidovanie stolarenskej dielne?
 Jak často probíhá revize el. rozvodů (zásuvky, vypínače, světla) v kancelářích?
 Muzete prosim prekontrolovat mé zapojeni kombinovaneho jisteni s proudovym chranicem?
 Zhodnotíte mi prosím zapojení rozvodu elektřiny pro dvojdomek?
 Jak zkontrolovat elektroměr, jestli měří správně?
 Kámoš říká že máme blbě udělanou instalaci ale já myslím že je udělaná dobře.
 Potřebuji na stavební rozvaděč revizi?
 Je nutná revize při výměně jističů v bytě?
 Je nutná revize elektroinstalace v případě změny majitele domku?
 Může být v revizi chybějící popis vodičů jako závada?
 Pokud se přidá jedno světlo je potřeba revize?
 Kdo a jaké revize zajišťuje veterinární ordinaci? Vlastník nebo nájemce?
  Mám nárok jako pouhý nájemník být seznámena s revizní zprávou?
 Lze na základě použití kabelu CYKYLo bez lišty zpochybnit revizní zprávu?
 Je potřebná revize elektroinstalace po rekonstrukci bytového jádra?
 Platí revize podle ČSN i na Slovensku?
 Jaký je časový odstup mezi revizemi hromosvodů?
 Jaká je cena za provedení revizní zprávy k menšímu RD?
 Da sa spravit revizia ked je spravena nova elektroinstalacia bez projektu?
 Co dělat, když nemohu provést kompletníí revizi ve svém domě?
 Kdo odpovídá a hradí revize v bytech činžovního domu?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak zjistím, že je někdo skutečně revizní technik?
 Může být vystavena revize při neúplné elektroinstalaci?
 Mám při koupi nového bytu nárok na revizní zprávu?
 Lze vyžadovat revizi "soukromych" rozvodu v spolecnych prostorech panelaku?
 Kdo má povinnost archivovat revizní zprávy?
 Jak si mohu ověřit, že revizní technik má platné osvědčení a oprávnění?
 Je chýbajúca skrutka na kryte dôvodom na nevydanie východiskovej revízie?
 Jak citlivě a správně postupovat v případě revize bastlu?
 Musí se opravdu revidovat rádia?
 Je normálne, že revizák klame a chce za to ešte aj zaplatiť?
 Je povinná revize (kontrola) elektrospotřebičů v domě?
 Nebude kontrola instalace provedené investorem náhodou také něco stát?
 Vzít si v případě staronových závad jiného revizního technika?
 Jak poznám opravdového revizního technika?
 Kdo je povinen provádět revize družstevního bytu, družstevník nebo družstvo?
 Co je impedance smyčky?
 Prošel rodinný dům revizí s kladným závěrem oprávněně?
 Je povinnost pravidelné revize el. instalací dočasně bez přívodu el. energie?
 Co je to revizní správa přípojky?
 Musí se ve sklepě na zařízení pro rozvod internetu provádět také revize?
 Co je provozovatel 1x za 12 měsíců z hlediska BOZP povinen?
 Potřebuji novou revizi na rekonstrukci elektroinstalace?
 Získám periodickou revizní zprávu na starší objekt?
 Musí mít elektrické vedení z bytu do společných prostor revizi?
 Jak se měří "ochrana před dotykem"?
 Musí být revize i na provizorní zapojení?
 Musí být periodické revize u RD kvůli požáru?
 Kolik revizí je potřeba,na dva rozvadece v domku jisteneho ze spol. jistice?
 Je možné provést revizi elektroinstalace kterou dělal sám majitel?
 Kdy by měl investor přizvat RT?
 Jak donutit nadřízeného k projektu a pak k revizi?
 Je revizni zprava s "nepresnosti" platna ?
 Je mozne vyhotovit kladnu reviziu, ked moj dom nema HOP?
 Co všechno revizni technik kontroluje při revizi panelového bytu?
 Projde rozvod ve vitrínách revizí?
 Mohu u zchátralého domu žádat o celkovou revizi?
 Je odpovědný za stav elektroinstalace majitel nebo nájemce?
 Projde revizí prodlužovací přívod s německou zásuvkou?
 Musí se v bytě kontrolovat stav (stáří) elektrickych rozvodů?
 Je pro instalaci rozvodu 24V pro LED v podhledu nutná revize?
 Odhalí revize závady pod omítkou?
 Je třeba revize při změně tarifu D25D na D45D?
 Kdo může posoudit platnost revizní zprávy?
 Musí být objednavatel revize bytu jeho majitelem?
 Je k něčemu revize, prováděná stejným elektřikářem, který prováděl instalaci?
 Jakými doklady se prokazuje revizní technik?
 Je možná dílčí revize elektroinstalace v otevřené garáži?
 Komu se má primárně věřit elektrikáři nebo reviznímu technikovi?
 Ma prodavajici rodinného domu povinnost mit revizni zpravu?
 Je možná revize elektroinstalace, ke které neexistuje žádná dokumentace?
 Kdo platí za revizi odběrného místa před připojením elektroměru v bytovém domě?
 Může dělat revize elektroinstalace každý elektrikář?
 Co MUSÍ obsahovat revizní zpráva o elektroinstalaci v RD?
 Lze vytvořit revizní zprávu nové elektroinstalace "na dálku"?
 Je k revizi domu nutné mít namontovaný hromosvod?
 Kdo zodpovídá za rozvody od ER do bytů?
 Je možné udělat revizi na elektroinstalaci bez hromosvodu?
 Je možne získat výchozi revizi na koupený byt?
 Jak postupovat při zjištění nedostatků ve výchozí revizní zprávě?
 Jde ověřit, zda je v pořádku elektřina ve vytopeném domě?
 Platí se nově zvlášť za revizní zprávu a za revizní štítek?
 Musí se při prodloužení kabelu provést znovu revize?
 Je možné úspěšně udělat revizi na dům, když ze zdi čouhají vodiče?
 Kdo a kdy dělá revizi osvětlení vestavných skříní?
 Jak mohla proběhnout revize starých jističů OK i přes to, že jsou přetěžované?
 Jsou nájemníci bytu povinni nechat si provést revizi elektrické instalace?
 Je nutna revize po instalaci tepelneho cerpadla bez zmeny jistice?
 Projde elektroinstalace revizí po odpojení nevyhovující části?
 Je nutné mít pro připojení v kempu revizi elektroinstalace karavanu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.