Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Jak dále postupovat s přeložkou elektrického vedení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak dále postupovat s přeložkou elektrického vedení?  (Přečteno 11407 krát)
karl hungus
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 06.04.2010, 18:43 »

Obracím se na vás s prosbou o pomoc při řešení mého problému.
Na mém rodinném domě je umístěna konzole s distribuční soustavou elektrického vedení. V lonském roce jsem začal rekonstruovat rodinný dům, včetně zateplení domu a střechy. Během rekonstrukce se střecha a zateplení domu nebezpečně přiblížilo k elektrickému vedení.
Požádal jsem ČEZ o přeložku elektrického vedení. ČEZ na místo poslal technika, který navrhl, že stávající venkovní vedení provedené neizolovanými vodiči, bude vyměněno za izolovaný vodič, ve kterém jsou dvě pole vedení. Izolovaný vodič bude uchycen na vnější straně stávající podpěrné konzole osazené ve štítové zdi mého domu  a tím bude zachována bezpečná vzdálenost (PNE 33 3302, bezpečná vzdálenost izolovaný vodič = 10 cm, neizolovaný vodič = 20cm).
Následně přišel dopis od ČEZ - Distribuce se stanoviskem k žádosti o přeložku (postup přeložky popsán výše) a smlouva o smlouvě budoucí o realizaci přeložky s celkovými odhady na částku 152500,- Kč.  Návrh projektu i smlouva je jednostranně výhodná pro ČEZ, mluvil jsem s technikem, který návrh připravoval a ten mi řekl, že pokud nový kabel v tahu zatíží stávající distribuční zařízení (konkrétně se jedná o jeden sloup, který je na pozemku mého souseda a dvě konzole, jedna je na mém domě a druhá je na domě dalšího souseda),  ČEZ ho bude na mé náklady inovovat. Navíc pochybuji, že je to vůbec zrealizovateln é, protože se tato přeložka netýká pouze mě, ale jak jsem již zmínil také mých sousedů, kteří musejí se stavbou souhlasit,  což je pochopitelné, ale také musejí  uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene na distribuční zařízení umístěné na jejich pozemku, což nikdo z nich neudělá a podepsáním této smlouvy bych se připravil o 15250,-Kč za zpracování projektové dokumentace. Technik svůj návrh projektu změnit odmítl. Cena projektu se mi zdá záměrně přemrštěná, aby si ČEZ mohl na mé náklady inovovat distribuční soustavu.
Prosím vás o radu, jak dále postupovat, popřípadě odbornou radu?

#uft#


* 007.jpg (323.51 KB, 1181x886 - prohlédnuto 2317 krát.)

* 008.jpg (238.17 KB, 1181x886 - prohlédnuto 1481 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 07.04.2010, 08:44 »

A co takhle stávající konzolu prodloužit navařením mezidílu a pak ještě "přešponování" holých vodičů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 07.04.2010, 09:08 »

Také si myslím, že by bylo nejvhodnější konzolu prodloužit. Je ale otázka, jak to je mechanicky zakotveno, zda to na tom větším ramenu bude vyhovovat. 
Druhá možnost je vybudovat novou konzolu výše u štítu střechy (nahoře nad oknem) a udělat ji s větším vyložením a mechanicky dobře ukotvenou v novém zdivu. Pak by se na ni mohly dát izolátory pro holé dráty, které by se ale (pravděpodobně) musely vyměnit za delší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #3 kdy: 09.04.2010, 13:57 »

Nejlevnější by bylo dát před dům sloup, vedení na něj přešponovat a konzoli z domu odstranit. Není to ale nic hezkého. Projekt, stavební povolení atd.  se bude dělat v každém případě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.