Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Musí se přizemnit HDS spolu s uzemňovací soustavou v objektu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musí se přizemnit HDS spolu s uzemňovací soustavou v objektu?  (Přečteno 4526 krát)
Martin.Mlkar
« kdy: 08.04.2010, 08:46 »

Musí se přizemnit HDS (přípojková) spolu s uzemňovací soustavou v objektu, popř. spojit s HOP?


#105#

#117# Když tu tak koukám na vaše příspěvky, musím se zeptat. Vědomosti, které tu taháte z kolegů pak použijete pro co? Pro vypracování maturitních otázek nebo pro diplomku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #1 kdy: 08.04.2010, 15:58 »

Záleží co myslíte Vy tím HDS...já mám například HDS skříň 3x63A na domu ve fasádě a plastovou, co tam chcete zemnit?? Držte se pokynů výrobce dané skříně  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Martin.Mlkar
« Odpověď #2 kdy: 08.04.2010, 17:55 »

Co jsem provedl, že všechny diskuse byly uzamčeny? Je to za to, že jsem se moc ptal a chtěl jsem se něco dozvědět? Žádnou diplomku nepíši ani mé otázky nejsou v souvislosti s vypracováním maturitních otázek. Jen se snažím se něco přiučit.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 08.04.2010, 18:50 »

Ono taková HDS je součástí přípojky, ve vlastnictví zpravidla distributora a tam prakticky nemáte co dělat ani coby odborník, pokud nejste alianční partner.
A pokud se chcete ptát coby odborník, tak uveďte konkrétní věci, například druh sítě atd..... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 08.04.2010, 22:07 »

Co jsem provedl, že všechny diskuse byly uzamčeny? Je to za to, že jsem se moc ptal a chtěl jsem se něco dozvědět?
Možná, že moderátorům připadalo, vďaka (lehni, robote!) množství a šíři Vašich dotazů, že by vám prospělo nejprve nějaké to studium, které toto diskusní fórum asi nenahradí. Něco jiného je poradit s konkrétním technickým problémem, a něco jiného je systematické odborné vzdělávání.
Žádnou diplomku nepíši ani mé otázky nejsou v souvislosti s vypracováním maturitních otázek.
To je možná právě ta chyba?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #5 kdy: 09.04.2010, 09:08 »

Možná vám pomůže tip na L. P. Elektro. Je to bezedná studnice odborných informací, věřte mi  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fredula
« Odpověď #6 kdy: 10.04.2010, 10:00 »

přizemňování HDS (kovová, vetknutá do obvodového pláště budovy),  není zvykem a ani společnost ČEZ toto neprovádí. Ve většině případech u těchto HDS není uzemění ani vyvedeno. Bývá v těchto případech obvyklé, že předmětné uzemění je vyvedeno ( a měří se) pouze u hlaního "blokového" rozvaděče kde je přiveden napájecí kabel z páteřního rozvodu pro množinu dlaších objektů, které jsou z tohoto rozvaděče napojeny paralelním kabelem smyčkovým systémem, kde se již uzemění nevyvádí a tudíž se ani HDS nepřizemňuje.
Hodnoty namřených hodnot uzemění ČEZ nesděluje.
V případě aplikace svodičů přepětí pro danný objekt, pro což je vyžadována kvalitní "ZEM" ,  se doporučuje využít vlastní uzemňovací soustavy danného objektu, což bývá u starších objektů ze 70 let velký problém... Neřeknu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 10.04.2010, 15:40 »

TO:Martin.Mlkar
Postupujte podle projektu... Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.