Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Proč musím mít proudový chránič když ho nechci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč musím mít proudový chránič když ho nechci?  (Přečteno 24910 krát)
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 21.01.2007, 22:16 »

 Úsměv  NIC PROTI NIKOMU! ČETLI JSTE POZORNĚ TEXT PANÍ  JIŘINY?
"Proč musím mít proudový chránič když ho nechci? Nechala jsem si odstranit proudový chránič, který byl špatný. Revizní technik v domě mě šel udat, protože jsem mu nepřiklepla zakázku u nás v podniku. Naštěstí se mu vysmáli, protože opravdu vadný proudový chránič nemusím mít. Dokonce se prý ani revize nemusí vystavovat pro domácnosti!? "
TO je popsaná skutečnost. Kdo se zabýval přesně formulovanou odpovědí?
Nenašel jsem jediný příspěvěk ,  který by zmíněnou problematiku rozebral.
_Proč musím mít proudový chránič když ho nechci?_
Musí mít chránič když ho nechce? NEMUSÍ!! Paní Jiřina nepíše kde je onen zmiňovaný chránič. (Je na hlavním přívodu, v kuchyni, koupelně)
_Nechala jsem si odstranit proudový chránič, který byl špatný. _ Myslíte že paní Jiřina neuděla dobře? Vadný chránič je daleko horší než žádný.  a nebo NE?
_Revizní technik v domě mě šel udat, protože jsem mu nepřiklepla zakázku u nás v podniku. _ to už jsme u osobních sporů a záležitostní /to neřešíme (nebo ANO?)
_Naštěstí se mu vysmáli, protože opravdu vadný proudový chránič nemusím mít. _ No vida meredit věci byl objasněn (nebo trvá někdo na ponechání vadného chrániče? Já teda bych  vadný chránič opravdu nechtěl ')
_Dokonce se prý ani revize nemusí vystavovat pro domácnosti!?_  paní Jiřino ,  opravdu nemusí, to máte pravdu !
 Mrknutí Samozřejmě pro vás platí Listina práv a svobod! Po úrazu elektrickým proudem již butete mít smulu! Vaše diskuze skončí tam, kde si přejete aby skončila. Čest Vaší památce!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiřina N
« Odpověď #19 kdy: 21.01.2007, 22:56 »

Uffff,
ještě že jsem schovaná za monitorem. Ještě bych nějakou schytala. Mám všem mým drsným odpůrcům vzkázat, že byste mi to prý takto určitě do očí neřekli. To říká můj bratr. Možná má má pravdu :-) Ale pokud si mě někdo představí jako nadutou, obézní a jedovatou úřednici, pak lze zde pochopit opravdu mnohé.

Díky pane Kořínku! Zastánče jediný! Protože se celá událost odehrála před čtrnácti dny, mohu samozřejmě říci více. Nový proudový chranič byl u nás následující pondělí v deset hodin. Celá událost mě přišla na 2200 s daní. Renomovaná firma to opravdu je. Proudový chránič nám vypínal bez důvodů. Byl starý a patrně na něj působilo agresivní prostředí v místnosti kde je rozvaděč. 

Obrátila jsem se na toto fórum s určitým dotazem. Místo stručné odpovědi jedním směrem jsem se dozvěděla tolik věcí navíc, že je to doslova k pobavení.
A ještě upřesnění ... soused má totiž druhou polovinu rozvaděče, naštěstí mu není přístupná ale vidět do ní je. Technická data neuvedu, proto jsem si zavolala odborníka. Pokud je nutné pro fundovanou odpověď i důvod proč jsem potřebovala elektřinu, tak se přiznám, že jsemměla doma hromadu prádla, tedy na celý víkend práce. Což je možná pro někoho tabu. Otázka zněla zda musím chtít proudový chránič, když ho nechci, chce se po mě schéma zapojení.

Inu, myslím, že diskuze končí. Děkuji všem. Až se budu chtít zase dozvědět něco konstruktivníh o, už vím kam se obrátit!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 21.01.2007, 23:09 »

 Smích Mrknutí Jsem rád, že jste spokojena s "odborníky" na tomto portálu.
Víte, za svá vyjádření se nestydím a klidně, bez skrupulí to řeknu do očí stejně vám jako komukoli jinému. (to mám po K.H.Borovský - Jazýček je rtuť!!) Jsem rád že žijete a elektrický proud si kldně užívá pohody přes nový FI ve Vašem bytě, tak že " Hodně štěstí!"  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
sigut
« Odpověď #21 kdy: 22.01.2007, 08:35 »

PROČ PŘECHÁZÍTE SILNICI PO PŘECHODU PRO CHODCE? paní Jiřino ...?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Sedlmajer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 22.01.2007, 18:24 »

Paní Jiřino
a nešlo doprat na prodlužovák?
Hodná sousedka půjčí, hodný soused dá  Škleb

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 24.01.2007, 18:26 »

Paní Jiřino také jsem nechtěl reagovat, jelikož podstata byla řečena.
Mě jen mrzí že ve skutečnosti jsme se od vás dověděli pouze to že jste velice důležitá osoba, která rozhoduje a my bychom měli býti slušní a moc si nedovolovat. Přitom člověk v podstatě z vašich příspěvků ani neví kdo udával, revizní technik, nebo soused?  Zlej aby se v tom vyznal jediné co z vás čiší je arogance a nadřazenost. Dokonce jste nezapomněla upřesnit, že jste krásná štíhlá blondýna.  Promiňte, ale takhle to vidím, třeba se pletu.  Úsměv Ovšem pro odborníky na tomto portálu by bylo přínosem dovědět se skutečnosti viz. příspěvek p .Hasaly - Pokud nejste nadutá úřednice a do rozvaděče můžete nakouknout, tak prosím opište nám parametry onoho nového chrániče, koukněte na číslo (003 je tam někde?) nebo 03 ? ty nuly (jejich počet) před číslicí jsou v tomto případě důležité. A nejen pro nás, ale hlavně pro vaši bezpečnost.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 24.01.2007, 19:03 »

To Moravec>také bych nereagoval, ale po Vaší zmínce o krásné blondýně jsem prošel její příspěvky, a nikde jsem nenašel že by popisovala svůj zjev.
Ale pokud si mě někdo představí jako nadutou, obézní a jedovatou úřednici, pak lze zde pochopit opravdu mnohé.
Každý, kdo si přečte její dotaz, vidí, že ji udal RT bydlící u ní v domě. ( ano i RT může být soused a soused může být RT)
Revizní technik v domě mě šel udat, protože jsem mu nepřiklepla zakázku u nás v podniku.

Podstata jejího dotazu, i když možná ne příliš jasně formulovaná, byla, zda je nutné mít  osazen proudový chránič. Na toto briskně a "vtipně" odpověděl pan Fuksa:
To: Jiřina N
Z Vašeho dotazu mi připadá, že vás vůbec nezajímá vlastní bezpečnost, bezpečnost druhých, zákony ČR, technické normy, připojovací podmínky dodavatele elektřiny atd.
Proto s Vámi vyslovuji souhlas, protože mám kamaráda, který má kamenickou výrobu a říkal mi, že mu váznou zakázky na pomníky.
čímž ,  dle mého názoru, přesunul debatu úplně někam jinam.

Mé doporučení je:odpovídejte s chladnou hlavou, věcně a na to, nač se tazatel ptá. Zanášení osobních sympatií a antipatií do odborné diskuse a rad laikům nic dobrého nepřinese.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #25 kdy: 24.01.2007, 19:31 »

To mi připomnělu reklamu jedné xBanky ...ale NEMUSÍM, NEMUSÍÍÍÍM, NEMUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍ........   zed pozor pomoc blboune bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Petr Moravec
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 24.01.2007, 22:14 »

Pane Veceřo máte pravdu soused je revizák  Smích. Přijměte omluvu - četl jsem rychle a nějak se to slilo.
Ale s tou blondýnou to musíte vyčíst mezi řádky, ještě hledejte, ale dám krk na to že pí Jiřina je atraktivní žena a velmi sebevědomá. Ale to není podstata mého možná kousavého příspěvku, chtěl jsem spíše paní Jiřinu vyprovokovat k tomu, aby dodala informaci, která tu stále chybí. Vyvlékla se z toho s tím že renomovaná firma zajisté osadila správný chránič. Ale asi mohu být klidný soused RT to zajisté zkontroluje  Smích.
 Úsměv   Mrknutí  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #27 kdy: 24.01.2007, 22:56 »

 Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 24.01.2007, 23:28 »

Já to nepsal, abyste se mi omlouval, tak jsem to vůbec nemyslel. Spíš si myslím, že jakousi omluvu by si zasloužila ta paní (nevím zda omluvu od vás). Na její hlavu se sesypalo cca 25 příspěvků, z nichž se jen mizivé procento snažilo poradit či pomoci. Zbytek se čertil, co si to kdo dovoluje tak hloupě se ptát a nedejbože ještě chtít odpojit vadný chránič, nemaje odpovídající vzdělání, praxi, zkoušky, atd. Pak se nedivme, že si lidi budou o elektrikářích myslet, že jsme banda namyšlených floutků, kteří za vším vidí jen zisk a nechtějí pustit radu laikovi.
Rozhodně se ovšem nechci nikoho zde dotknout nebo někoho urazit.(dodávám pro úplnost a nakonec)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #29 kdy: 24.01.2007, 23:48 »

Osobně hlasuji pro okamžité ukončení tohoto velice trapného tématu a žádám o jeho vymazání z diskusí!  pozor Zdá se, že uvolnění pravidel v diskusích Elektriky nepřináší mnoho dobrého.
 1. zde zakládají hloupočké dotazy anonymní osoby - viz paní  Jiřina N (ví bůh kdo to doopravdy je?)
 2. i registrovaní účastníci reagují jak smyslů zbavení
Jestli tohle měl být smysl uvolnění pravidel, to pak radši tuhou regulaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #30 kdy: 25.01.2007, 00:40 »

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu nemůže ovlivnit jejich obsah.


Myslím, že se nám to některým asi líbí vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 25.01.2007, 18:55 »

To Karvánek:
Naprostý souhlas!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.