Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Setkal se někdo s přerušeným kabelem CYKY z výroby?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Setkal se někdo s přerušeným kabelem CYKY z výroby?  (Přečteno 31062 krát)
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 26.03.2010, 20:54 »

U CYKY 3x1,5 jsem přerušení zažil jednou a vloni jsem narazil na přehozené barvy u CYKY 2x1,5. Kabel dlouhý cca 12m na jedné straně fáze na černém, na druhé straně fáze na modrém. Chvíli mi trvalo než jsem na to přišel, za oběť padla dvě doběhová relátka. Zásah zedníků byl vyloučen. Dodnes si to nedokážu vysvětlit, ale kabel zpoza obkladaček se mi sekat nechtělo.

Rozumím tomu správně, že ten kabel zůstal ve zdi?
Čím asi byly ty žíly napojeny? Wago svorka to asi nebyla, ani ta zatracovaná čokoláda  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Antonín Vaněk
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 26.03.2010, 22:06 »

Já kdysi natrefil na gumu 4x2,5 která měla všechny žíly spečené dohromady. Naštěstí jsme těsně vedle spečence kábl cvikli a začli dělat špici prodlužováku a na vadu přišli. Kábl na povrchu byl jednolitý a nic nenasvědčovalo nějaké chybě. No ale je už to také asi 25 let.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 26.03.2010, 22:19 »

Na nastavený kabel jsem narazil 2x ,  asi tak před 10 lety.
1./ CYKY 3 x 2,5 - 1 žíla spojena provázkem, montáž na příchytkách, na omítce,
   délka asi 5 m . Zjištěno až při oživování, vyměněno.
2./ CYKY 4 x 2,5 - 1 žíla nastavena zakroucením drátů i s izalací, na plášti byla boule,
tak jsem ji rozpitval rovnou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Hrtoň
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 26.03.2010, 22:30 »

Stalo se mi totéž; kabel CYKY 3x1,5 v délce 6m měl přerušené všechny tři žíly. Vytahovat ze zdi se mi ho nechtělo, natáhl jsem nový a nadal zedníkům, vada kabelu mě vůbec nenapadla. Asi se omluvím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Jakubcik 1
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #22 kdy: 27.03.2010, 10:45 »

Setkal jsem se s tím jednou, cca před 5-ti léty. Problém v kabelu prozradila boule na plášti kabelu. Jednalo se o CYKY-J 3x1,5. Modrá žíla byla odizolovaná, přerušená a zaháknutá háčky do sebe. Přeizolováno vnějším pláštěm a hotovo. Na prozvonění v pořádku, pod zatížením - kdo ví?
Loni se mi dostal do ruky kabel CYKY-J 3x2,5 a ten měl, pro jistotu, dva vnější pláště. Kupoval jsem 4x100m a bylo to u všech. Průměrově připomínal CYKY 5x2,5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 27.03.2010, 11:23 »

To: Tomáš Fuk: Ano, kabel zůstal ve zdi nepoužit a ovládání ventilátorů jsem vyřešil jiným způsobem, přestože nevykazoval známky neodborného spojení ve zdi. Podotýkám: téměř vylučuji zásah jiných řemeslníků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hrádek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 27.03.2010, 11:54 »

Taky přidám jednu kuriozitu, kabel guma 4B10, 60m a asi 4 metry od konce se mě zdál trochu tvrdší, šel špatně ohnout a při tom se dělala boule, jinak nebylo nic poznat,nedalo mě to tak jsem udělal pitvu a jedna žíla jakoby stočená kombinačkama a omotaná leukoplastí.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek G
« Odpověď #25 kdy: 27.03.2010, 12:01 »

ano
1.) CYKY j 3x2,5 přerušený  modrý

2.) na koaxu VF zkrat (napojení z výroby) kontrola šlusmetrem OK při měření spekt.analyzér em -35dB v pásmu UHF - vadnou část jsem naspojkoval F-konektrorama a bylo po problému
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk H.
« Odpověď #26 kdy: 27.03.2010, 18:16 »

Kabel CYKY 5x6 v délce 50 metrů komplet ve zdi. Hnědému chyběl 1cm žíly jinak izolace OK. Odhalil jsem to zkoušečkou z kauflandu za 50Kč osadil krabici a dobrý
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #27 kdy: 27.03.2010, 19:15 »

Setkal. Kabel CYKY 3Cx2,5mm, zásuvkový okruh v sádrokartonové příčce. Přerušený ochranný vodič, no měl jsem vážně radost z toho  zle
Po výměně jsem ho kuchnul a asi 3 metry od konce byl vodič zlomený, ostatní byly v pořádku.
Asi chybná manipulace při výrobě  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 27.03.2010, 19:57 »

Kabel CYKY 4Bx10. Při odmotávání z cívky po cca 80m byla na kabelu boule, jako když had sežere nějakou myš. Nebyla to myš, to jen pracovníci Kabla Kladno spojili vodič pouhým zkroucením. Inu, také odborná firma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 27.03.2010, 20:49 »

setkal jsem se s gumou 4x2,5, ktrerá byly spečená, nešla normálně oholit, protože tamnebyla mastek asi, prostě se to trhalo ud lanka celé....

když jsem dělal přípojku k domu, která byla dlouhá skoro 200m, kde byla 4*16  a 3x2.5 - která musela bejt v polovině naspojkovaná, tak jsem si jí prozkoušel...

zahrabat to do země a pak zjistit, by mně asi mrdlo, už dostat to do škrkálu byl ořech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké jsou kapacity nn kabelů?
 Jak správně posoudit zatížitelnost kabelu?
 Jak správně určit pořadí párů v kabelu?
 Řeší nejaký předpis prořezy délek kabelů při tvorbě rozpočtu?
 Jak spojit dva hliníkové kabely?
 Jak vypočítat průměr kabelu?
 Ako nájsť výrobcu káblov typu 1-NYYx630, 1x800?
 DRAKA: Speciální kabely v sortimentu společnosti
 OBO: Jak vypočítat hmotnost kabelů?
 Využití vedení dvou různých ovládacích napětí jedním kabelem
 Kde seženu informace o starých kabelech?
 PRAKAB: Katalog kabelů a vodičů 2010-11
 Od jakého napětí se vede elektrický proud více kabely?
 LAPP: Generální katalog kabelů 2011
 Napěťové nedestruktivní zkoušky zařízení vn (Mečislav Hudeczek)
 Kabely z tekutého kovu
 Jak spočítám celkovou délku všech vedení v bytové instalaci?
 Aké sú zóny ukladania káblov v stene ?
 LAPP KABEL: O kabelové konfekci na AMPERu 2014
 V jaké vzdálenosti lze vést kabel od ohniště?
 LAPP KABEL: Vysoce odolné kabely ÖLFLEX 408 P a ÖLFLEX 409 P
 DDA: Katalog kabelů a vodičů 2016
 PRECON: Katalog pohyblivých přívodů a příslušenství
 Co se mění pro domovní instalace pokud jsou kabely nyní stavebním prvkem?
 Tip na naviják určený k tažení zemních kabelů
 Proč naměřím napětí na vedlejších nezapojených vodičích kabelu Cyky-J 5x1,5?
 SCHRACK a Construction Products Regulation
 Nejdelší energetický řetěz světa funguje již 10 let
 Čím měříte délku již instalovaných kabelů?
 Katalog kabelů LABARA Cables
 Jaká je životnost kabelu CYKY uloženého v hlíně?
 Jak se v roce 1970 označovaly kabely?
 Znáte někdo slovenské kabely a vodiče ELKOND?
 O jaký typ historického kabelu se jedná?
 Co si vše představit s kabelem pro vertikální aplikace?
 Lze kabel CYKY namáhat vibracemi v mrazech?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.