Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Může být statická elektřina příčinou pravidelného přeskoku jisker?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být statická elektřina příčinou pravidelného přeskoku jisker?  (Přečteno 9175 krát)
Jardááá
« kdy: 05.03.2010, 21:13 »

Po zapojení nového rozvodu elektriky v bytě jsem zjistil, že při dotyku na kovovou konstrukci světla přeskocí jiskra.
Dělá to pouze v jednom pokoji a to na obou světlech, které jsou od vypínače vedeny zvlášť a zapojeny přes proudový chránič.
Revizí to prošlo, ale ani on nevěděl čím to je.
Jediný co mě napadlo je statická elektřina od nové plovoucí podlahy.
Jestli víte, čím by to mohlo být, napište.


#105# Opravil jsem to za autora
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #1 kdy: 06.03.2010, 08:51 »

Většinou to dělá jen v určitém období roku...není to pořád.
Něco podobného jsem řešil v jedné laboratoři...j ak se chytili zárubně dostali "pecku"..prý špatná instalace...
Já bych řekl špatná obuv a oděv...
asi po 2 týdnech byl od toho pokoj na celý rok...statická energie...a cca po necelém roku zase párkrát dostali ránu....pak klid...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 06.03.2010, 12:04 »

TO: Jardááá

Přečtěte si tuto starší diskuzi.

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9894.0.html

Se statikou může být někdy i velký problém. Plovoucí podlahy jsou jednou z podstatných příčin vzniku statické elektřiny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Zdeněk Dokulil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 06.03.2010, 12:40 »

Zeptám se: dělá to při každém dotyku světla, nebo jen jednou, když k němu vylezete? A ty rány dostáváte jen od světla? Jiné uzemněné věci nic?

Statická elektřina je potvora, v jedné laboratoři jsem nikdy neměl problém, ale před 14ti dny byl jeden den, kdy jsem dostával rány jen co jsem udělal 2 kroky (doslova). A od té doby ani jiskřička.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Jarovec
« Odpověď #4 kdy: 06.03.2010, 16:41 »

...na obou světlech, které jsou od vypínače vedeny zvlášť...
Tomu sice nerozumím, ale vypadá to, že konečně byla uzemněna kovová konstrukce lustru, jak to má být a tak se staticky "nabitý" člověk přes lustr "vybije". Záleží to dost na obuvi, kterou v místnosti nosíte. Existuje také antistatická obuv pro elektrotechnic ká pracoviště.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jardááá
« Odpověď #5 kdy: 07.03.2010, 15:57 »

Dělá to jenom jednou,takže to bude asi tou podlahou.(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 07.03.2010, 16:16 »

Dělal jsem dříve nějaký čas na telefonní ústředně. Stačilo mít nevhodnou obuv nebo oblečení z nějakého "šikovného umělého materiálu" a to bylo ran při kařdém průchodu kolem stojanové řady. A především v zimě, kdy byla menší vlhkost vzduchu.

Zkuste jinou obuv, oblečení z přírodních materiálů, méně umělých vláken,...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.