Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Na jaký paragraf vyhl. 50 mám nárok?  (Přečteno 21977 krát)
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 14.03.2010, 22:05 »

Nebo na Kubu tam si budete rozumnět!!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #19 kdy: 14.03.2010, 22:12 »

Nebo na Kubu tam si budete rozumnět!!
Na Kubě by dostal pár let na tvrdo!  Škleb Tam se s kapitalistický mi džunglotvůrci moc nemažou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
IM
« Odpověď #20 kdy: 14.03.2010, 22:48 »

Ta padesátka Ti je na pendrek, hele mladej, nebuď blbej, dělej na černo, budeš mít mít klid a budeš levný, a nemusíš dělat takové věci jako je vyhl.50.
Když budeš blbej, budeš mrtvej, když nebudeš blbej, budeš žít. To že budeš mít § XY z vyhl.50 ještě neznamená, že nejsi blbej. Chápeš to? Škleb
Opravdu geniální rada, ale aby se dala uskutečnit předpokládá však množství blbejch (dle Vaší terminologie) zákazníků. Zatím jsou, ale ubývají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 14.03.2010, 23:08 »

I ten Tarzan si nejdříve za tu liánu zatáhl, než se zhoupl....asi nebyl blbej.  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #22 kdy: 15.03.2010, 07:41 »

Myslím, že jste úplně mimo. Vyhláška 50 vás nenaučí elektriku, protože o elektrice vůbec není.
No konečně začínáme nalézat společnou řeč, to jsem rád. Začíná se mi ta diskuze líbit. Ano, vyhl. 50 o elektrice vůbec není. V tom jsme se tedy konečně shodly. mohu se tedy zeptat, proč ji každý vyzdvihuje jako bibli? Proč zde na portálu čtu takřka denně, mám vyhl. 50, ale nerozumím tomu, poraďte, jak mám udělat přípojku z distribuce? Proč někdo tedy jednou pro vždy neřekne, že si s tou padesátkou má vytřít .... a nelézt do toho, když to nezná a to i přes to, že ji má? Došli jsme tedy společně k závěru, že když má někdo padesátku ještě neznamená, že je elektrikář?
Živnostenský úřad je taky úplně mimo, to jsem zažil na vlastní kůži.
I v tomto jsme konečně našli společnou řeč. Kdo tedy má kontrolovat, zda nabídky na trhu jsou kvalifikované a jak spotřebitel získá jistotu, že se obrátil opravdu na odborníka? Těžko, a jsme opět v džungli. Přesně jak říkáte, Živnostenský úřad je úplně mimo a kdo se vykašle na orgán státního dozoru, tak o něm tento orgán neví.

To že bude někdo mlátit spisem norem o stůl v soudní síni máte pravdu, ale upřímně, kolik zvěrstev, která denně vidíme v praxi, se před ten soud dostane?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #23 kdy: 15.03.2010, 08:15 »

Vůbec jste mě nepochopil. My dva společnou řeč nenajdeme. Mimochodem, nejste z Chomutova? Někoho mi připomínáte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #24 kdy: 15.03.2010, 13:58 »

Ale vážení (a nemyslím to ironicky) elektrokolegov é proč jste se tak obořili na zlého ducha elektrozedníka? Vždyť on má 100% pravdu, jen řekl nahlas to co si všichni dávno myslí! Ostatně jsem přesvědčen, že za tím zlým duchem se ve skutečnosti skrývá velice solidní odborník, u mě má  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #25 kdy: 15.03.2010, 16:56 »

zlý duch elektrozedníků v to není žádný "kalfasák"... Škleb
Ten zná jak to chodí ve světě.... Mrknutí hlavně u nás..!! Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Pavel Stránský 111
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 15.03.2010, 20:37 »

Já osobně si myslím, že v ČR na tom rozhodně elektrotechnik a špatně není a naopak se dodržují normy zákony atd. víc jak jinde v západní evropě. A kdyby byl elektrozedník opravdu odborník, tak se nemusí skrývat za nějakou přezdívkou, ale jako chlap rovnou přejde k problému. To je přesně to co u nás tu politiku ničí, že hodně lidí nemá svůj vlastní názor a pořád se za něco schovávají!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #27 kdy: 16.03.2010, 06:27 »

Např. když slyším /od kolegů/jak se dělá 50 Vyhl. tak mě jde mráz po zádech..!
Nepotřebují starou 50, od lékaře svůj zdravotní stav a podobně....?

Já jsem to zažil jen jednou...už jsem tam na 50 Vyhl. nešel...
Ne všichni, ale většině jen jde o prachy /peníze Smích/ a ne o zvýšení kvalifikace... .
Čím více lidí na školení 50 tak tím lépe!!

A tak by jme mohli pokračovat.... ....!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
zlý duch elektrozedníkův
« Odpověď #28 kdy: 16.03.2010, 07:45 »

Ať už je to s mojí odborností jak chce, každopádně není rozumné pro některé příspěvky vystoupit pod pravým nickem. Na tomto portále platí jistá nepsaná pravidla a jedno z nich je to, že návštěvníci diskuze nesmí brát rady v této diskuzi jako bernou minci, ale mají je brát spíše informativně a k rozšíření svého obzoru. A už vůbec ne od ANONYMŮ!! To je jeden z důvodů. Pokud napíši jako registrovaný "mladej, dělej bez papírů a na černo",  je to průser.
Stalo se tu zvykem, že se z diskuzí udělala poradna, jak co zbastlit, jen aby se nemusel volat odborník. Stalo se tu zvykem, že každý IT pracovník, co dostal padesátku jenom kvůli tomu, aby mohl do bedny zapojit zdroj se začíná s..t do přípojek. Stalo se tu zvykem, že elektrozedník melouchem jde dělat práci, která není pro něj určena a mnohdy může mít fatální následky. Stalo se tu zvykem.... mám pokračovat? A stádo zde mu tupě ještě radí  ajoooo
Z tohoto důvodu u některých , ,debilních,,  příspěvků typu "mám padesátku, ale jak mám udělat přípojku, vůbec tomu nerozumím" nebo "vím že se to nesmí, ale čím mám vydrátovat rozvaděč" ( mimochodem mě teď napadlo úplně stejné přirovnání - vím že se to nesmí, ale poraďte, jak mám zabít tchýni.... - ) budu vystupovat nadále jako zlý duch, který bude poskytovat extrémní rady s jistým nadhledem tak, aby si tazatel uvědomil, co riskuje a zároveň pochopil, že to už není rada, ale do jisté míry černý humor až satira. Také budu doufat, že si tohoto všimnou ostatní anonymní návštěvníci portálu a ti správní, co sem chodí a neregistrují se, konečně pochopí, v jaké žumpě současné řemeslo klesá ke dnu.
Zároveň budu rád, když se pod tímto nickem přihlásí občas i ostatní kolegové Clusteráci a přijmou stejný princip tohoto nicku, aby také ve stejné notě napsali, co si myslí o mnohých dotazech.
Tazatel musí pochopit, že jak se objeví zlý duch, je zle a přestřelil. Toto téma bylo jen zahřívací kolo a původní dotaz tazatele nepovažuji vůbec za debilní, ale chtěl jsem vyzkoušet reakce na zlého ducha, které mimochodem byly výborné a zároveň mladému tazateli naznačit, v jakých "lejnech" dnes řemeslo plave. Pokud je chytrý a šikovný, tak se raději zavčas poohlédne po jiném perspektivnějš ím zdroji obživy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 16.03.2010, 08:51 »

Mnoho příspěvků zde, znamená ztrátu anonymity, ať chceš nebo ne. Hádám tě na Radka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #30 kdy: 16.03.2010, 09:16 »

Mnoho příspěvků zde, znamená ztrátu anonymity, ať chceš nebo ne. Hádám tě na Radka?
Myslím si, že výzva zlého ducha není podnětem k tomu, aby se začalo pátrat po jeho identitě, ačkoliv pro mnohé by to byla celkem hračka, protože internet není vůbec anonymní. Navíc, pokud přijmeme jeho výzvu, bude pod tímto nickem vždy někdo jiný  Mrknutí
Mě osobně se jeho myšlenka líbí a pokud to bude možné, rozhodně ji podpořím. Pravdu má v tom, že řemeslo upadá a legislativně dnes může na vyhrazeném elektrickém zařízení pracovat jakýkoliv žufan, protože riziko postihu je směšné.
Tvůrci legislativy na tento problém kašlou, protože není lukrativní. Nejsme sedláci, abychom vzali vidle a táhli na hrad, nemáme odbory, abychom vyhlásily stávku. Máme tento portál a je jen na nás, zda začneme od sebe a začneme ctít jisté zásady.
A hlavně, pokud potřebujeme diskutovat mezi sebou, potřebujeme se odborně poradit, naučme se znovu využívat zónu Clusteru a nepišme to na sklo!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy si mohu udělat §6 ?
 Co je potřeba pro §10 ?
 Na co je §7 z vyhlášky 50/1978 Sb.
 Jak rychle si mohu zvýšit odbornou způsobilost z §5 na vyšší?
 Mohou ještě elektrikáři-zaměstnanci měnit šňůrové vidlice a zásuvky ?
 Jaká je potřebná délka praxe pro získání §10?
 Lze získat paragraf §6 s maturitní zkouškou?
 Mohu s paragrafem 6 a 8 nn pracovat v rozvodně s přívodem vn?
 Co všechno musím umět na §8 vyhlášky 50/1978 Sb.?
 Jak dalece odborně zaškolit zaměstnance na §3 a 4 z vyhl.50/78Sb.?
 Jaké je označení paragrafů na Slovensku?
 Mohu získat §6 nebo §7 vyhl.50/78Sb. pokud nemám potvrzenou praxi?
 Je možné z §6 jit na §10 ?
 Jakou vytvořit osnovu školení pro §3 a §4 vyhl. 50/78 Sb.?
 Kdo může dělat revize cnc strojů jaký musí mít paragraf?
 Kolik je otázek a je nějaká tolerance špatných odpovědí u zkoušky k §6?
 Jaká je přesná doba platnosti paragrafu 6?
  Mohou mít epileptici paragrafy 5,6, vyhlášky 50/78Sb.?
 Musím dělat zkoušku na paragraf 5 po vyučení?
 Jaké minimální oprávnění potřebuje zaměstnanec pro obsluhu centrály?
 Jaký § vyhl. č. 50/1978 Sb. musí mít elektrokonstruktér?
 jakou kvalifikaci dle vyhl. 50/78 Sb. musí mít správce počítačové sítě?
 Co vse se mam naucit pro §5 vyhlasky 50/78 Sb.?
 Pracovníci pro provádění revizí elektrických zařízení („revizní technici“) jsou pracovníci znalí s v
 Jak deklarovat praxi a postupovat pro §8 při komplikacích všech možných druhů?
 Jedná se o obsluhu nebo práci na zařízení dle §4 vyhl. č. 50/1978 Sb.?
 Jak to vypadá s projektantským §10 ve vyhlášce 50/78Sb.?
 Může osoba s §6 sloužit na směně údržby závodu jako osamocený pracovník?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 23 dotazů.