Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jakou spotřebu má lednička, která běží neustále 24 hod denně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou spotřebu má lednička, která běží neustále 24 hod denně?  (Přečteno 13191 krát)
Lukáš C.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.03.2010, 09:01 »

U ledničky CALEX 210 mi nejspíš odešel termostat. Lednička pouze jede při neustále zaplém motoru a chlazení (24 hod.). Pokud se pohne s kolečkem na regulaci, tak se vypne a už se nezapne, funguje pouze při zapnutí v jednom místě. Jde mi o to jakou spotřebu Kč to bude mít za hodinu (případně za den). Udáje ledničky příkon 110 W. Dle návodu průměrná spotřeba 1,1 kWhod/24 hod. -  při teplotě 25 st - to je ale při funkční regulaci(termostatu).
 .
PS: lednička není moje, je vlastníka bytu, jde mi pouze o to jakou to bude mít spotřebu za den v kč(případně za měsíc). Nerad bych, aby najednou byla moc velká spotřeba za elektřinu.  případně dá se někde sehnat do této ledničky novej termostat?? Už jsem ovládání měl rozdělaný, ale termostat samotný opravit - mě jako amatérovi nepůjde.    

#112#                          
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 17.03.2010, 09:15 »

Za hodinu 0,11 kWh
Za den 0,11*24= 2,64 kWh
Za měsíc 2,64*30= 79,2 kWh

Z poslední faktury si zjistětě, jakou máte cenu za kWh (různé sazby a různí dodavatelé) a kWh vynásobte
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Tůma V.
« Odpověď #2 kdy: 17.03.2010, 13:27 »

Něco podobného se stalo tchýni s malým mrazáčkem, doplatek byl vyšší než cena nové ledničky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Dupal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 17.03.2010, 14:16 »

Náhradní díly: 3w kovosluzba-praha cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 17.03.2010, 17:55 »

U našich sousedů na západě takové neekonomické mražáky dávají před dům ,aby si je kolem -jedoucí češi vzali domů.... Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Sichinger
*
Offline Offline



Jsou věci mezi fází a nulou


« Odpověď #5 kdy: 17.03.2010, 21:19 »

U našich sousedů na západě takové neekonomické mražáky dávají před dům ,aby si je kolem -jedoucí češi vzali domů.... Škleb
funny funny
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromotáže, alarmy, kamery, ovládání GSM, servis plyn kotlů, MaR pro všechny typy vytápění, tepelná čerpadla, kompenzace jalového výkonu, převíjení elektromotorů, RT E2A
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 17.03.2010, 21:28 »

U našich sousedů na západě takové neekonomické mražáky dávají před dům ,aby si je kolem -jedoucí češi vzali domů.... Škleb
Chladnička, která poběží pořád, bude chladit na nižší teplotu než je správné.

Taky je možné, že nebude chladit moc, to by bylo tím, že už chladicí zařízení nemá správnou účinnost a pak chladnička patří "do sběrného dvora".

Nový termostat řádově 400Kč (součástka, bez práce,...)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.