Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Chcete někdo připomínkovat vyhlášku č. 352/2005 Sb. o nakládání s elektroodpady?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chcete někdo připomínkovat vyhlášku č. 352/2005 Sb. o nakládání s elektroodpady?  (Přečteno 19846 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 06.01.2010, 14:14 »

Asi jsem z jiné planety - čekal bych, že vás potěší a zahřeje u srdce, kdekoli takový po novu postavený Schwarzův přejezd uvidíte  Úsměv

Mě naopak děsí jak je možné že to napoprvé špatně prošlo a jak je možné že to tak může zůstat i když to bylo uznáno jako nebezpečné.
 Smích Slovo děsí jsem naschvál přehnal a na kole klidně skočím o dost víc než 5 cm ale co důchodci kterým někdy nic jiného nezbývá než sednout na to kolo a za každého počasí vyrazit.  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan koval
« Odpověď #19 kdy: 06.01.2010, 18:50 »

Když tak někteří mermomocí chtějí pomoci státu a vytvářet zdarma normy, aby stát pak podle nich mohl trestat elektrikáře ?Proč ne?
Já pro¨svoji práci žádnou normu nepotřebuji,a udělám instalaci stejně bezpečnou jako z normami!
Proč to nedělá stát když tady někteří píší že to dělají zadarmo?
To je to samé, jako kdyby někdo chtěl zdražit benzin protože chce státu pomoc?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 06.01.2010, 18:57 »

Když tak někteří mermomocí chtějí pomoci státu a vytvářet zdarma normy, aby stát pak podle nich mohl trestat elektrikáře ?Proč ne?
Já pro¨svoji práci žádnou normu nepotřebuji,a udělám instalaci stejně bezpečnou jako z normami!
Proč to nedělá stát když tady někteří píší že to dělají zadarmo?
To je to samé, jako kdyby někdo chtěl zdražit benzin protože chce státu pomoc?
Vy raději nic nepřipomínkujt e, protože by ještě musel někdo "zadara pro stát" v tom připomínkování opravit veškeré hrubky  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 06.01.2010, 22:17 »

Když tak někteří mermomocí chtějí pomoci státu a vytvářet zdarma normy, aby stát pak podle nich mohl trestat elektrikáře ?Proč ne?
Vy máte teda dobrú predstavu o procese normotvorby a o význame technických noriem.. Zlej
Možnosť verejného, ale aj neverejného pripomienkovan ia legislatívnych a aj technických noriem, je okrem volebného práva ďalším právom každého občana podieľať sa na riadení vecí verejných, nie je jeho povinnosťou. Ak také právo nevyužijete, tak potom podľa mňa nemáte morálne právo kritizovať tieto normy.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 06.01.2010, 22:35 »

Ak také právo nevyužijete, tak potom podľa mňa nemáte morálne právo kritizovať tieto normy.   

Jan Koval má sice dost zkreslený pohled na normotvorbu ale to že nevyužije právo připomínkovat normu ho v žádném případě nezbavuje práva na oprávněnou a slušnou kritiku. Bavíme se tu o technice ne o náboženství.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 06.01.2010, 22:53 »

Já pro¨svoji práci žádnou normu nepotřebuji, a udělám instalaci stejně bezpečnou jako s normami!

Doteď jsem věděl jen o dvou Neomylných, sídlících ve Vatikánu a na Pražském hradu.
Teď vidím, že jste tři!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #24 kdy: 06.01.2010, 23:04 »

Doteď jsem věděl jen o dvou Neomylných, sídlících ve Vatikánu a na Pražském hradu.
Teď vidím, že jste tři!

Souhlasím!
Ten výrok by se měl vytesat do kamene, aby nezmizel. Protože až autorovi dojdou souvislosti, tak aby tomu uvěřil, že to napsal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #25 kdy: 06.01.2010, 23:06 »

... ho v žádném případě nezbavuje práva na oprávněnou a slušnou kritiku.

... když už norma vyjde, pak je kritika s křížkem po funuse. Tedy k ničemu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 07.01.2010, 08:26 »

Doteď jsem věděl jen o dvou Neomylných, sídlících ve Vatikánu a na Pražském hradu.
Teď vidím, že jste tři!
Palec vzhůru To je naprosto geniální a výstižný citát, souhlasím s Mirkem, aby se vytesal do kamene, a pokud by kameník neměl čas, tak by měl být trvale alespoň na nějaké pomyslné nástěnce portálu  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 07.01.2010, 21:29 »

Jan Koval má sice dost zkreslený pohled na normotvorbu ale to že nevyužije právo připomínkovat normu ho v žádném případě nezbavuje práva na oprávněnou a slušnou kritiku. Bavíme se tu o technice ne o náboženství.
Nehovoril som o práve ako takom, ale iba o morálnom práve. Ak sa ma niekto opýta na môj názor na určitú vec a ja mu ho odmietnem vyjadriť a následne ho budem kritizovať, to sa mi zdá prinajmenšom nemorálne. Ale to je iba môj názor, tak ma zaň nekameňujte.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 07.01.2010, 21:53 »

Nehovoril som o práve ako takom, ale iba o morálnom práve. Ak sa ma niekto opýta na môj názor na určitú vec a ja mu ho odmietnem vyjadriť a následne ho budem kritizovať, to sa mi zdá prinajmenšom nemorálne. Ale to je iba môj názor, tak ma zaň nekameňujte.   

To si nerozumíme, já popisuji trochu jiný případ, zkusím to upřesnit.
V případě normy mám možnost se k ní v průběhu schvalovacího procesu při dodržení určitých podmínek vyjádřit. Důležité je že mám možnost, nikoli povinnost a už vůbec se mě nikdo neptá (to bych taky nikdy nevyžadoval).
Když norma vyjde tak mám přesto právo ale ne povinnost slušně upozornit a kritizovat text té normy pokud se mi zdá mylný nebo nepřesný. Konstruktivní kritika i po vyjití normy je podle mne přínosná a v mnoha případech i oprávněná a měla by vést automaticky k neprodlené opravě nevhodného nebo zavádějícího textu normy.
Bohužel je místo opravy nebo vysvětlení je většinou kritizující odsouzen už za to že si dovolil kritizovat když normu netvořil, to je podle mne špatně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
IM
« Odpověď #29 kdy: 07.01.2010, 22:19 »

Já pro¨svoji práci žádnou normu nepotřebuji,a udělám instalaci stejně bezpečnou jako z normami!
Hlavně, aby potrubí mělo správný spád ke kanálu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #30 kdy: 07.01.2010, 22:47 »

Mám zase jinou zkušenost.

Vymýšlí se nová "věc". Obcházíte různé účastníky, zda by nepomohli s návrhem a dostane se vám odpovědi, že mají svých starostí dost.
Pak tedy návrh zvládnete sám, strávíte nad tím mnoho bezesných nocí. Pak dílo uvedete v činnost.
Chvíli po uvedení se začnou ozývat ti, kteří mají "svých starostí dost",  že je to blbě a že tam chybí to a ono.
Pokud je toto, to právo kritizovat, pak na to mohu říci pouze to, že má každý právo vyjádřit svůj názor. Pokud ovšem dle výše uvedeného vzorce, pak ať se nediví, že příště se na něj nikdo neobrátí.


Z toho si beru vlastní ponaučení, že to, co jsem odmítl podpořit svým návrhem při zrodu, mohu buď mlčky používat nebo třeba vůbec nepoužívat. Ale remcat, že tvúrci nemyslí na to a ono mi připadá trošku přitažené za vlasy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 07.01.2010, 23:04 »

Vymýšlí se nová "věc". Obcházíte různé účastníky, zda by nepomohli s návrhem a dostane se vám odpovědi, že mají svých starostí dost.
Pak tedy návrh zvládnete sám, strávíte nad tím mnoho bezesných nocí. Pak dílo uvedete v činnost.
Chvíli po uvedení se začnou ozývat ti, kteří mají "svých starostí dost",  že je to blbě a že tam chybí to a ono.
Pokud je toto, to právo kritizovat, pak na to mohu říci pouze to, že má každý právo vyjádřit svůj názor. Pokud ovšem dle výše uvedeného vzorce, pak ať se nediví, že příště se na něj nikdo neobrátí.

Tak a tohle je přesně ten případ o kterém já nemluvím a tvorby norem se netýká Mrknutí. V tomto případě se kritice neříká kritika ale remcání a máte naprostou pravdu že remcalové by měli spíš mlčet. I v tomto případě je však pro tvůrce užitečné zamyslet se jestli náhodou nemají pravdu a jejich remc by nešel využít ve prospěch věci.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 23 dotazů.