Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Víte jak to dopadne, když se šetří na elektroinstalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte jak to dopadne, když se šetří na elektroinstalaci?  (Přečteno 23021 krát)
JBubik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 10.01.2010, 22:49 »

No přátelé, upřímně řečeno, tenhle článek je typický PR článek vytvořený na zakázku. "Na jeden zásuvkový okruh napojil dvě až čtyři místnosti, v objektu užíval i energeticky náročné spotřebiče. Jednoho lednového dne se tak stalo, co se stát muselo: přeskočila jiskra, vypadly jističe a po obnovení dodávky proudu vzniklo v instalační krabici žhnoucí ohnisko, které se postupně přeneslo na stavební konstrukci a po přístupu vzduchu následně došlo k intenzivnímu rozhoření.....". Kde přeskočila jiskra? V rozvodech? U spotřebiče? Host tam zapojil nějakou šílenost? OK, jistič vypadl.  Pak ho nahodili a už nevypadl. To pod něj dali klacek?  Nebo byla příčina "přeskočení jiskry" odstraněna a proto už nevypadl?  Nebo měl jistič špatnou termospoušť? Nevíme. Pravda, taky se mohlo stát, že vodiče byly z hliníku a zkratem se upálil.......a le jak jsem napsal - nevíme.

Nebo: Více než čtvrt století stará elektroinstala ce byla vedena po povrchu, ač použité vodiče jsou určeny pod omítku... jaké vodiče jsou určeny pod omítku a nepatří na povrch? CYKYLo? CY? AY? Bavlněné vodiče? Možná to byly CYKY a pak redaktor jen neví......

Otázky si kladl i znalec a na příčinu požáru nepřišel. Znalec. Osoba znalá, proškolená, zkušená, těžko posuzující svůj první požár za svůj život......asi ta příčina nebyla tak jednoznačná, jak píší v článku. Jakýsi vzdělaný JUDr, universální redaktor Práva, soudkyně a čtenáři ovšem mají jasno. Ti z Práva vidí zlého podnikatele, který v honbě za ziskem ohrozil lid. Ti mistní pak fušera, co si bastlí podkroví.....

Aniž bych ho hájil, může být vše úplně jinak - párkrát jsem se v novinách setkal s popisem čehosi, co mi bylo známo. Když jsem pak o tom četl, nevěděl jsem, zda bdím či sním........



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #19 kdy: 10.01.2010, 23:23 »

No přátelé, upřímně řečeno...

 funny Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Václav 3
« Odpověď #20 kdy: 12.01.2010, 07:26 »

Mě jednou nechtěli v obchodě prodat 2 tužkové baterie. nejdříve jsem musel ukázat peněženku, že vůbec na ně mám.

Zkuste se oholit a ostříhat, pak nebudete mít problém!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #21 kdy: 12.01.2010, 08:09 »

1) Čím si pomohou?
2) Diskriminace podle vzhledu je zakázaná
3) O stříhání, holení, mytí, česání, co budu mít na sobě, .... nerozhdoduji já, ale moje máma. Pišu to v každé diskuzi, tak nechápu proč to pořád říkátze mě. když jána to nemám žádný vliv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3
« Odpověď #22 kdy: 12.01.2010, 09:08 »

Já vás nediskriminuji, jen se pokouším poradit. Pokud s Vaší maminkou není dohoda možná, tak vás mohu jen politovat, ve Vašem věku byste měl mít možnost prosadit svůj názor na vlastní vzhled.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Pešek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 12.01.2010, 13:03 »

michal Kolesa: nic proti, ale vypadáš jako chuligán, tudíž nebudíš přílišnou důvěru, to se pak nemůžeš divit, že ti někdy někdo dá tu nedůvěru najevo...

pokud skutečně vypadáš tak, jak na fotce (doposud jsem si myslel že je to fake) tak to "potěš prdel" vzhled je jedna věc, úprava druhá...

pokud tvoje matka prosazuje takovýto vzhled (moc tomu nevěřím - starší generace bývá často konzervativněj ší než třeba já) tak je možná na čase si vhledem k tomu že asi už nejsi 10letý chlapec, ani 15 letý puberťák, prosadit normální zjev, a nebo vzít život do vlastních rukou se vším všudy, pokud si třeba matka tvůj vzhed podmiňuje možností u ní bydlet...

znám pár lidí, kteří ¨vypadají divně a jsou dobří, ale spíše výjimkd ypotvrzující pravidlo...   stejně jako znám pár lidí co vypadají normálně a jsou to neobyčejní šmejdi...

už to tak na světě je, že šaty dělají člověka..... :-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

CNC mechanik - §6
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 24 dotazů.