Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Jak zapojit stavební rozvodku (rozvaděč)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit stavební rozvodku (rozvaděč)?  (Přečteno 15875 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #18 kdy: 13.02.2006, 16:40 »

Pane Dospěl,
Vaše úvaha "že nejjednodušší bude si na to zjednat firmu, která provede kompletní zapojení včetně revize",  je opravdu to nejlepší řešení. Co se týká ceny, lze doporučit snad jediné. Zkuste se zeptat jiných dodavatelů, porovnat si to a vybrat si toho, kdo to udělá spolehlivě, dobře a včas.

Téma zamykám. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #19 kdy: 14.02.2006, 00:07 »

TO: Moravec > to o tom kolečku jsem sám před časem použil, díky za vrácený úder. jinak nic nemám proti používání L1-hnědá. Já se učil ještě ve škole, že hnědá se dývá na L2 a že L3 má být m"matně černá" aby se poznala od L1. To se ale nikdy v praxi nerealizovalo. Jinak na L1- hnědá se začala dávat v Praze tak před 10 lety kvůli HDO . Prostě mne jen zajímá jestli v nové HD 308 S2 je napsáno, že L1 musí být hnědá. Jestli ne je to jedno, bez ohledu na to, že Vámi uvedené pořadí je praktické.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #20 kdy: 14.02.2006, 00:07 »

TO: Moravec > to o tom kolečku jsem sám před časem použil, díky za vrácený úder. jinak nic nemám proti používání L1-hnědá. Já se učil ještě ve škole, že hnědá se dývá na L2 a že L3 má být m"matně černá" aby se poznala od L1. To se ale nikdy v praxi nerealizovalo. Jinak na L1- hnědá se začala dávat v Praze tak před 10 lety kvůli HDO . Prostě mne jen zajímá jestli v nové HD 308 S2 je napsáno, že L1 musí být hnědá. Jestli ne je to jedno, bez ohledu na to, že Vámi uvedené pořadí je praktické.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 14.02.2006, 13:22 »

Signál HDO se šíří třífázově, jinak by jednofázové systémy L2, L3 nemohly mít přijímač.
Proto jsou vysílací jednotky v rozvodnách 110 kV též třífázové.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.