Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Pomůže mi elektrocentrála napájení teplovodního čerpadla?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomůže mi elektrocentrála napájení teplovodního čerpadla?  (Přečteno 35234 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 31.01.2006, 23:39 »

Montoval jsem několik f. měničů k čerpadlúm a sám používám taky jeden. Jsem s nimy poměrně spokojený a jsou vyzkoušené i  na dobu provozu.Čerpad lo jelo přez 8 hodin na aku 55Ah. Dál nebylo zkoušeno protože zákazníci potřebují kotel nechat dohořet a k tomu stačí u kotle tak 2-4h.K tomu dlouhodobému provozu.Souhla sím s tím že ty levné centrály budou asi na nic(z hlediska dlouhého provozu)a měnič je omezen výdrží akumulátoru.Je to věc kompromisu.Cen a/užitnost. Co si asi vyberete?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Anonymous User
« Odpověď #19 kdy: 01.02.2006, 08:52 »

Centrála má jednu zásadní nevýhodu  - musí jí někdo nastartovat.Kd ežto záložní zdroje pracují zcela automaticky.Já si ups pořídil spíše z důvodu nepřetopení kotle než chodu čerpadla za beznapěťového stavu.
Ono rozdováděný kotel má neuvěřitelnou setrvačnost a uchladit ho resp udržet ho pod bodem varu vody potažmo ho nepřetopit je docela problém.Je to otázka několika minut když vám kotel stoupne z provozní teploty na 100°C.A pokud nejste doma a manželka si odskočila na kafe k sousedce tak děkujete tomu nahoře že jste těch cca 5000kč obětovali a ten záložní zdroj si pořídili.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
glami2004@volny.cz
« Odpověď #20 kdy: 16.02.2006, 20:55 »

no ta centrála za ty 3000 kč těch pár vatů co dá ta je schopna dávat tak 2 až 3 hodiny ,2až 3 dny tak možná dvakrát a pak do popelnice,je to daný asi konstrukcí ,která je dost poddymenzována (mazání,chlazení...)
Ale mám osobní skušenost s levnýma Ec s 4takt motorem (věrná kopie EC YAMAHA 2kvA)popřípadě (jiného renomovaného výrobce)ale za ceny od
6500 do 12000 Kc. Ze je to Čína se pozná podle namontované svíčky, ikdyž na odlitku karburátoru je vyraženo Walbro. Ale s tím si nikdo hlavu neláme. Po koupi a naplnění olejem a beneli,jsem tu mašinku nechal asi 1hodinu běžet na prázdno aby se ohřála.Pak vyměnit ten olej(asi 1/2l.)Nalej si to do sklenice a koukej na stříbrnou emulzi s kovovýma pilinama na dně.Ale tonic,znovu čistej olej a vyjet celou nádrž do sucha s cca30% zatížením ,použil jsem přímotop (odporová zátěž).Jak to dojelo asi 10hod.Tak znovu vyměnit olej(už to bylo podstatně čistější)a stroj je připraven k trvalejší zátěži.
v dnešní době má za sebou asi 750 motohod a to několikrát jela bez vypnutí i 3 dny (72hod.)je pravda že přístroj jsem doplnil o el.měřič provozních hodin u Conráda si 300kc,velice důležité, pro představu kdy měnit olej intervaly jsem postupně prodlužoval podle stavu oleje(návo hovoří tak trochu skresleně jak často měnit olej)ale měnit se musí není to dvoutakt.
Max spokojenost a je to ta 1/5 ceny profi centrál a spotřeba asi 1l/1hod stím že těch 10A/230V to opravdu dá.:grin:

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
wolfspitz
« Odpověď #21 kdy: 06.03.2006, 22:16 »

Jako záložní zdroj jsem koupil vojenskou elektrocentrál u Č-EB 2-T 400/230-2V (2,5 kVA)s motorem HONDA GX 270 VXE7.Splňuje normy NATO a je naprosto vším vybavená (dokonce i dálkovým ovládáním,startováním a také elektrickým palivovým čerpadlem).Beží přímo sametově a má i nerezovou 3metry dlouhou výfukovou hadici pro provoz v místnosti nebo autě. Za 15 000 Kč (Bez DPH) je to skoro zadarmo a když navštívím supermarkety jenom žasnu co tam nabízejí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 08.03.2006, 06:26 »

Nevím jakou dobu potřebujete zálohovat chod, ale na stejné aplikace, do míst, kde prostě elektřina vypadne několikrát a někdy i na 24hodin používám Aku cca 50-100Ah a dobíječ12V/ střídač 230V v kompaktu. Baterie stojí 2500 a dobíječ 4000. A přepne to spolehlivě vždy, i když spím a nečekám, až mi kotel zaklepe na dveře od ložnice.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 08.03.2006, 10:07 »

To wolfspitz:

Prosim Vas, kde je mozne tuto centralu za tyto penize sehnat?? Hodne bych neco podobneho potreboval...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
wolfspitz
« Odpověď #24 kdy: 14.03.2006, 16:30 »

Armádní elektrocentrál u jsem koupil ve firmě HAAS Hroby u Tábora (asi 10 Km).Mají tam ještě asi čtyři na skladě. Ve čtvrtek 16. 3. tam po něco pojedu a tak mohu podat zprávu.
Jiří Novák zdraví Martina Nováka.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
wolfspitz
« Odpověď #25 kdy: 16.03.2006, 18:50 »

Dneska jsem byl u firmy Hass v Hrobech a mají tam ještě čtyři centrály r.v. 1996 a 97 s motohodinama od 0,9h.Kontakt najdete na hassarmy.cz a informace k centrále na VOP 026 Šternberk s.p.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 17.03.2006, 21:08 »

[strong](Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)  [/strong]
za ochotu a informaci, po vikendu si tam zavolam.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Antonín Čepela
« Odpověď #27 kdy: 26.03.2008, 15:06 »

Elektrocentrál ou je možné napájet čerpadlo kotle naprosto bez problému, ale je nutné zajistit, aby nastartovala automaticky. Problémem tu ale je, že elektrocentrál y pro stavební účely dávají napětí 250 - 270 V naprázdno a to již může být pro čerpadlo problém. Je nutné použití elektrocentrál y s AVR.
Zálohováním rodinných domů se zabýváme již více let a mohu říci, že to není technicky, až tak jednoduché. Hlavně s majiteli. :-))
Pro zálohování čerpadel kotlů doporučuji zdroje NZ UNI a NZ 500. Jsou ve dvou výkonových modelech. Do 150 W a 300 W pro motory. Používáme je jak pro čerpadla kotlů, tak i pro otevírání vrat, požární ventilátory a jiné aplikace.
Jsou velice málo poruchové s toroidními trafy, pocínovaným "tišťákem". Výkonové součástky jsou i předimenzované, z důvodu spolehlivosti. Máme je stále na skladě a dodáváme je do druhého dne, při objednávce do 14:00. Baterii můžete použít jakoukoli startovací z OBI a pod. Doba zálohování 60 W čerpadla s baterií 55 Ah je cca 9 hodin. Můžete použít baterii s kapacitou až 150 Ah, což vám postačí na dobu min. 24 hod.
Veškerá ta náhradní řešení, jako jsou UPS nebo měniče nedoporučuji, neboť UPS nevydrží dlouho a měnič se kolikrát ani nerozeběhne (záleží na typu) a je k němu třeba koupit dobíječ, který se při plném dobití baterie neodpojí a tak přebíjí baterii.
www.ancer.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #28 kdy: 26.03.2008, 16:27 »

Pro zálohování čerpadel kotlů doporučuji zdroje NZ UNI a NZ 500. Jsou ve dvou výkonových modelech. Do 150 W a 300 W pro motory. Používáme je jak pro čerpadla kotlů, tak i pro otevírání vrat, požární ventilátory a jiné aplikace.
Jsou velice málo poruchové s toroidními trafy, pocínovaným "tišťákem". Výkonové součástky jsou i předimenzované, z důvodu spolehlivosti. Máme je stále na skladě a dodáváme je do druhého dne, při objednávce do 14:00. Baterii můžete použít jakoukoli startovací z OBI a pod. Doba zálohování 60 W čerpadla s baterií 55 Ah je cca 9 hodin. Můžete použít baterii s kapacitou až 150 Ah, což vám postačí na dobu min. 24 hod.
Veškerá ta náhradní řešení, jako jsou UPS nebo měniče nedoporučuji, neboť UPS nevydrží dlouho a měnič se kolikrát ani nerozeběhne (záleží na typu) a je k němu třeba koupit dobíječ, který se při plném dobití baterie neodpojí a tak přebíjí baterii.
www.ancer.cz

Buďto se tu tento text objevuje nějakou náhodou vícekrát, viz http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,6678.0.html a nebo že by to byla nějaká reklama ?  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 26.03.2008, 20:18 »

Pro zálohování čerpadel kotlů doporučuji zdroje NZ UNI a NZ 500. Jsou ve dvou výkonových modelech. Do 150 W a 300 W pro motory. Používáme je jak pro čerpadla kotlů, tak i pro otevírání vrat, požární ventilátory a jiné aplikace.
...
Veškerá ta náhradní řešení, jako jsou UPS nebo měniče nedoporučuji, neboť UPS nevydrží dlouho a měnič se kolikrát ani nerozeběhne (záleží na typu) a je k němu třeba koupit dobíječ, který se při plném dobití baterie neodpojí a tak přebíjí baterii.
Můžete nám sdělit, jaký je tvar výstupního napětí?
(jediný skutečný problém těch "náhradních řešení" je právě toto)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Ancer UPS, s.r.o.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



WWW
« Odpověď #30 kdy: 27.03.2008, 15:07 »

Tvar sinusoidy je schodovitý, stejně jako u UPS line-interactive.
Rozdíl mezi sdrojem NZ UNI a měničem je v tom, že měnič má jiný průběh "schodů",  než tyto zdroje. Měnič pak vyvolává vrčení a zahřívání čerpadla, případně se čerpadlo netočí vůbec.
cepela@ancer.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 27.03.2008, 16:45 »

Trochu se ztrácím v tom, jak používáte technické termíny.

Tvar sinusoidy je schodovitý, stejně jako u UPS line-interactive.
S termínem line-interactive jsem se poprvé setkal u APC ca před 15 lety, a tehdy to znamenalo, že v případě odchylky síťového napětí >10% se tam přepnulo vinutí trafa a jelo se dál. Až při odchylce nad 20% se nahodil střídač a odpojila se síť. S tvarem výstupního napětí ze střídače to nemělo nic společného.

Rozdíl mezi sdrojem NZ UNI a měničem je v tom, že měnič má jiný průběh "schodů",  než tyto zdroje.
Mám tomu rozumět tak, že NZ UNI neobsahuje střídač (měnič)?

Ale abychom byli konstruktivní - nějaký oscilogram by nebyl? Nebo alespoň údaj, z kolika stupňů se skládá jedna perioda výstupního napětí? Ptám se proto, že jsem si už jednou naběhl na takto povšechné informace a nerad bych to zopakoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.