Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jak jsou zapojeny spínače v bezpečnostní liště rolovacích garážových vrat?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak jsou zapojeny spínače v bezpečnostní liště rolovacích garážových vrat?  (Přečteno 19427 krát)
Aleš Říha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.12.2009, 16:20 »

Mám problém s rolovacími garážovými vraty Hörman. Poté, co je otevřu, nejdou zavřít - teprve po odpojení a opětovném připojení k napájení. Problém bude patrně v gumové bezpečnostní liště na spodku vrat. Lišta je v podstatě gumová hadice, která je na obou koncích "zašpuntována" spínači (logicky bych  předpokládal že asi reagují na tlak) a od každého vedou 2 drátky - takže celkem 4 drátky. Když jsem tuto lištu odpojil a místo ní připojil odpor 8,2 kOhm (tato možnost je uvedená v manuálu),  tak vše chodí skvěle. Předpokládal jsem že pokud lištu zmáčknu, měly by tyto spínače sepnout, nebo rozepnout, ale nic to nedělá, jen mezi dvěma vodiči jsem naměřil kolem 8 kOhm. Samozřejmě mě napadlo, jestli lišta není někde děravá, ale vypadá naprosto v pořádku. Pro jistotu jsem si takto přeměřil jinou lištu u úplně jiných vrat (která zaručeně funguje),  ale tam jsem také nic nenaměřil, ať jsem mačkal jak to šlo - což mi moc nejde do hlavy.


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus
« Odpověď #1 kdy: 03.12.2009, 23:28 »

Vrata Hormann nemají zabezpečení spodní hrany vratového křídla tlakovou lištou ale pouze , ,gumovou hadicí " s optosenzory v ní uloženými nebo odporovou lištou tzn. když dojde ke stlačení , ,hadice" tak dojde vevnitř buď k přerušení paprsku nebo případ 2 k propojení šín .Předpokládám ,že jde o průmyslová vrata někde ve vlhkém prostoru protože jinak nemá odporová lišta opodstatnění . Nahradíte-li jí odporem tak ji samozřejmě vyřadíte ze hry ale závažným způsobem zasáhnete do nastavení vrat . Vrata bez zabezpečení spodní hrany nesmí být používána s automatickým provozem ve směru dolu ale pouze na Totmann .
Proč to neservisuje autorizovaný prodejce ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Říha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.12.2009, 15:36 »

Velice vďaka (lehni, robote!) za odpověď,
Jsem pouze elektroúdržbář a tyto vrata nám montovala nějaká firma z německa, takže ze servisem je to náročnější. Samozřejmě bych tu lištu rád zprovoznil. To že jsem tam nic nenaměřil by skutečně odpovídalo nějakým optickým čidlům a ne tlakovým spínačům - jak jsem se původně domníval. Myslíte bylo by možné zjistit jak onu lištu (vlastně jde o dvoje vrata na společné ose, takže jde ve skutečnosti o dvě lišty) zapojit?
Přeji ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bambus
« Odpověď #3 kdy: 04.12.2009, 17:48 »

, ,Vrata na stejné ose" ,  začínám pochybovat že jde o rolovačky .
Zkuste to vyfotit a poslat na ada2005@seznam.cz
Jinak optosenzory jsou vlastně dva válečky vložené káždý z jedné strany , ,trubky" spodního gumového profilu a paprsek prochází touto trubkou mezi nimi .
Může být vadný optosenzor ,kablík od něho atd. Jestli to má ŘJ  s displejem tak tam svítí nějaké číslo chyby ,  jestli jsou to starý mrchy s němou elektronikou bez displeje tak se to hledá hůř . Proč to přestalo jezdit ? Samo od sebe ? Nebo se v tom někdo odborně hrabal ?  . Na bedně od ŘJ je nějaký číslo ,typ ŘJ např A445R ,A70R atp. 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 04.12.2009, 18:14 »

Velice vďaka (lehni, robote!) za odpověď,
Jsem pouze elektroúdržbář a tyto vrata nám montovala nějaká firma z německa, takže ze servisem je to náročnější.

Tak se koukněte na http://www.hormann.cz (ne hoermann.cz, to je úplně jiná firma) a najděte si tam kontakt. Jsou myslím schopni poradit i po telefonu, anebo zajistit odborný servis.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Bambus
« Odpověď #5 kdy: 04.12.2009, 18:32 »

Tak se koukněte na http://www.hormann.cz (ne hoermann.cz, to je úplně jiná firma) a najděte si tam kontakt. Jsou myslím schopni poradit i po telefonu, anebo zajistit odborný servis.

Na centrále vaši poptávku přepošlou na autorizovaného prodejce kterej na to většinou ani nereaguje protože jít opravovat něco po někom - znáte to ne ?
Starší instalace málokdo zná ,  mladý neuměj ani montovat nový natož opravovat .
Ale zkusit to může ,  ani bych se nedivil kdyby mi to vylezlo z faxu .
Samozřejmě je na centrále , ,hlavní servisák" ,  šikovnej kluk ale je tam krátce a starý věci prostě nezná .
Nejjednoduší je se pokusit ukecat někoho z okolí z prodejců ale ve firmách obecně vládne názor , ,  máme elektrikáře ?máme.Tak snad těch pár drátků pospojuje."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 04.12.2009, 18:38 »

Samozřejmě je na centrále , ,hlavní servisák" ,  šikovnej kluk ale je tam krátce a starý věci prostě nezná.

To jde jen o to být dostatečně asertivní a vědět, co chci.
Ale je fakt, že zrovna u téhle firmy mají hroznou fluktuaci, nikdo tam dlouho nevydrží.
A když jsem jim poslal mailem upozornění,  že jejich autorizovaný partner u mne provedl instalaci v rozporu s montážním návodem, tak vůbec nereagovali.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Bambus
« Odpověď #7 kdy: 04.12.2009, 19:12 »

Ale je fakt, že zrovna u téhle firmy mají hroznou fluktuaci, nikdo tam dlouho nevydrží.

Trochu zaměňujete Hormann ČR a běžného autorizovaného prodejce Hormann.
U prodejců to tak opravdu je . Drtivá většina zejména mimopražských prodejců prodává za nic + montáž takže aby měli alespoň něco z montáže tak musí vzít ičaře který dneska montuje pro Pepu ,  zítra pro Karla atd a dát mu samozřejmě málo ,nejlépe nic . Proto ta fluktuace . Zaměstnance při dnešních 25-30 hrubého neudržíte nehledě na to že trvá fakt dlouho než se zaučí a pak stejně uteče někam kde mu teď dají o litr víc protože zrovna teď ho potřebují .
Na centrále jsou ouřadové - tam pomoc nehledejte . Telefonistka na zelený lince ví kulový a dávat čísla na prodejce který to zná většinou nesmí protože si to prodejce nepřeje - chce mít klid .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 04.12.2009, 19:29 »

...Ale je fakt, že zrovna u téhle firmy mají hroznou fluktuaci, nikdo tam dlouho nevydrží.

Trochu zaměňujete Hormann ČR a běžného autorizovaného prodejce Hormann.
...

Ne, nezaměňuji. Vím,  o čem mluvím.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Bambus
« Odpověď #9 kdy: 04.12.2009, 19:39 »

Tak to je fain ,  protože za posledních pět let z centrály odešlo tak pět lidí a to s velkou fluktuací má pramálo společného . Jiná situace je u prodejců .
Vždycky když vidím , ,povedenou montáž " tak si v duchu říkám - dobře ti tak žloutenko ,  vybral jsi si podle ceny tak si to užij ".
Ale to je u elekrikařiny stejný .  Při zapojování nedozapojených kabelů pro pohony v rozvaděčích často vidím věci že to snad ani Mongol nemohl takhle vydrátovat .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 04.12.2009, 19:44 »

Tak to je fain ,  protože za posledních pět let z centrály odešlo tak pět lidí a to s velkou fluktuací má pramálo společného.
Hádat se s Vámi nebudu, asi máme každý jinak kvalitní informace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Bambus
« Odpověď #11 kdy: 04.12.2009, 20:24 »

To by taky bylo zbytečné ,  tady se má diskutovat o trápeníc a přáních a ne se hádat .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Říha
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 09.12.2009, 12:02 »


Jde skutečně o rolovací vrata (jeden motor, dvoje rolety, propojená hřídel). Protože se nám vrata "kously" a nadělalo to trošku paseku, museli jsme rolety oddělat a celé to dát do pořádku. Jak jsme to pak zapojili znovu, už nechodila ta bezpečnostní lišta - je možné že s tím někdo ťuknul a je po nějakém senzoru, nevím?
Řídící jednotka displej nemá, je tam jenom ledka, která signalizuje závadu - ta patrně signalizuje poškození obvodu.
Do řídící jednotky jdou 3 vodiče - jeden asi bude společný pro "přijímač" i "vysílač" optosenzoru a ostatní jsou pak ke každému zvášť. Zkusil bych to proměřit jako diody a snad zjistím kam jde plus a kam mínus. Ten "váleček" na kterým je těch 8kOhm by měl být "přijímač" a ten druhý "vysílač". Co kdo na to?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Poradíte mi jak přivést do vypinače proud bez sekaní do zdi?
 Mohu použít k vypínači barvy žil modrá-hnědá?
 Poraďte mi prosím s montaží spínače?
 Je nejake pravidlo pro bezny pokojovy vypinac ve ktere poloze ma byt zapnut?
 Jak zapojit ctyri vypinace do schodistoveho zapojeni?
 Jak udělat ze schodistových vypínačů tlačítka?
 Jak zapojím schodišťový vypinač z pěti míst?
 Jak mám zapojit 3-4 vypínače na jedno světlo?
 Jak zapojit tento šňůrový vypínač?
 Co s vodiči PE a N ve vypínači?
 Pokud existuje schodistový dvojvypínač, kolik mezi ním vést vodičů?
 Proč mi při zapojení dvou vypínačů č.6 vypadává chránič?
 Ako zapojiť vypínače 5 a 6 do funkčného celku?
 Zvládnu vyměnit vypínače sama?
 Kde se bere napětí na vypnutém schodišťovém vypínači?
 Jak zapojit 2 střídavé vypínače?
 Lze zapojit schdišťový spínač jako stmívač?
 Jak správně umístit vypínací a zapínací tlačítko?
 Proč je napětí 100 V mezi kontakty schodišťového a křížového vypínače ?
 Co mě to koplo?
 Jak propojit tři vypínače pro ovládání jednoho světla?
 Jak zapojit spinače s orent.doutnavkou aby neproblikávaly při užití úsporek?
 Setkali jste se u rodiného domu se stop tlačítkem i pro zásuvkové obvody?
 Jak napojit nový vypínač v místnosti?
 Kolik kabelů cyky 3x1,5 je možné spojit pod vypínačem?
 Poradíte mi s kombinací dvojspínače ř. 5 a 6?
 Kde hledat chybu v zapojení dvou obvodů pomocí schodišťových spínačů?
 Bude mi stačit pro přesun vypínače CYKYlo A 3x1,5mm?
 Jak zapojit schodišťové vypínače na jedno světlo?
 Jaké volit bezdrátové ovládání světel s rychlými přechody mezi stavy (VYP/ZAP)?
 Jak nahradit klasický vypínač bezdrátovým?
 Jak zapojit křížový vypínač mezi schodišťové?
 Ako zapojit vo vypinaci radenia 6+6 vodic CYKY 3x1.5?
 Jak zapojit šňůrový vypínač na kabel s třemi vodiči?
 Do jaké výšky osadit vypínače u postele?
 Proč občas nezafungují schodišťáky?
 Poradíte mi kam na vypínač č.7 připojit signalizační led diodu?
 Je možné umiestniť 5 káblov pod vypínač?
 Existuje jiná kontrola rosvícení na WC než doutnavkou ve vypínači?
 Moze prudovy chranic nahradit vypinac?
 Jak zapojit dvojitý vypínač pro dvě samostatná světla?
 Jaké použít kabely pro zapojení stropního světla a vypínače s rezervou ...?
 Akým káblom pripojiť svetelný spínač SOU-3, keď chcem spínať slaboprúdový obvod?
 Ako spojiť prepinač 5A a 6?
 Jak argumentovat u nesprávně instalovaných vypínačů?
 Jak zapojit vypínače s orientačními doutnavkami?
 Jaký je rozdíl ve vypínači mezi černým a hnědým vodičem?
 Jak zapojit vypínač světla s třemi vodiči?
 Jak zapojit spínače řazení 6?
 Lze mít ve vypínači 6+6 vodiče různých rozvaděčů?
 Jak připojím ventilátor na dva nezávislé vypínače?
 Jak zapojit střídavý přepínač s orientační a signalizační funkcí?
 Kde mám chybu v zapojení sériového spínače č.5.?
 Jak sestrojit lampičku s časovým vypínáním?
 Jaké barvy vodičů mohu použít pro zapojení schodistového vypínače?
 Nakreslíte mi prosím schéma řazení vypínačů 6+5B+5B+6 pro tři žárovky?
 Jak zapojit paralelně dva vypínače čerpadla?
 Proč funguje vypínač pouze při sepnutí jiného?
 Jde přehodit orientační kontrolku na vypínači firmy Schneider?
 Jaké je správné zapojení schodištáku se 2 přepínači a 2 světly?
 Jak přepojit 6+6 dvojitý schodišťový vypínač na stmívač DR2-SD?
 Mohou být v krabici dráty Al a Cu spojené čokoládou?
 Jak zapojit bezdrátový vestavěný spínač?
 Ako zapojit 5b+5B+6 vypinace?
 Jak zapojit dvě IR čidla a vypínač pro trvalé sepnutí?
 Složitější zapojení vypínačů?
 Proč jsou u vypínače č.6 tři vodiče?
 Je toto zapojení osvětlení s lustrovými vypínači správné?
 Lze ovládat světla ze 3 míst vypínačem s dvojpáčkou?
 Dá sa vypínač radenie 1s zapojiť aj bez prítomnosti vodiča N?
 Jak zapojit přepínače 5b (6+6) pro dvě vzdálenější světla?
 Jak lze přepnout dva světelné okruhy jedním pohybem, jedním tlačítkem?
 Jak zapojit vypínače na prodlužku, kde vypínač bude o dva metry dál?
 Které dva vypínače s doutnavkou mohou signalizovat i provoz spotřebiče?
 Lze dva spínače řazení 2 zapojit jako schodišťové vypínače?
 Může mít odečet elektroměru vliv na polohu klapky osvětlení?
 Jak lze bezdrátově sjednotit 2x vypínače?
 Jak mam rozdelit svetlo, ktere je spolecne zapojene s ventilatorem na wc?
 Existuje kombinace vypínače 6+6 a 6?
 Je možné, že by vypnutý vypínač vypnutý nebyl?
 Proč jsem ve vypínači naměřil 140V?
 Je možné zapojit vypínač schodišťového osvětlení modrým vodičem?
 Jak demontovat vypínač ABB Swing?
 Jak zapojit stropní ventilátor se světlem do dvojvypínače?
 Proč mám na vypínači dva vodiče L?
 Může se dát u zapojení vypínače na modrý vodič fáze?
 Jak se nastavuje na dotykovém vypínači stav po opětovném obnovení napájení?
 Použili ste niekto 230V/AC vypínače pre osvetlenie 48V/DC?
 Lze zapojit orientační doutnavku na signalizační zapnutého stavu?
 Může vypínač rozpojovat nulový vodič?
 Jak zapojit vypínač v kovové zárubni?
 Jak vyřadit jeden vypínač z provozu?
 Jak nahradit jeden z vypínačů č.6 bezdrátovým prvkem?
 Proč elektrikáři používají vypínač řazení č. 1 místo č. 2?
 Je možné vypínač 5b použiť ako 6 a 1?
 Ako správne prepojiť PEN vodič vo viac rámikovej zásuvke?
 Lze jeden schodišťový vypínač nahradit bezdrátovým?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.