Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Mám se v 3+1 rozhodnout pro přímotop nebo akumulační kamna?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mám se v 3+1 rozhodnout pro přímotop nebo akumulační kamna?  (Přečteno 91909 krát)
Miloš Ralbovský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #72 kdy: 22.11.2009, 14:09 »

Z vlastnej skúsenosti: Starší dům, kúrili sme gamatkami. Spotreba veľká /každá izba jedny gamatky a teda na kadej izbe straty v účinnosti/. Neskôr sme dali konvektory do izieb, každý 2000W, kúrilo to síce, aj na spotrebe to bolo vidieť, ale od spodu bolo stále chladno. Teraz mám podlahovku - vykurovacie el. rohože. Spotreba trošku nižšia ale zato teplúčko. Možno s teplomerom by som nameral nižšiu teplotu ako predtým, ale keď máš od nôh teplo ...  Smích. Problém však môže byť v budúcnosti, keď sa nedajbože stane niečo s rohožou. To nezostane nič iné, než podlahu rozbiť, prípadne, ak sa dá, tak rozobrať /plávajúca podlaha a pod./. Snáď ti to trošku pomôže v rozhodovaní.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Skořepa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 22.11.2009, 15:16 »

Jak jsem psal v  bytovém domě  lidé topí přímotopy, akumulačními kamny i  elektrokotly, každá domácnost jinak. Převažují však  přímotopy,  které   byly instalovány v roce 1994, nebo 1995, kdy byl dům odříznut od centrálního vytápění.  V bytě který kupuji jsou přímotopy.  Tepelné ztráty bytu jsem si zatím zpracovat nenechal.  Byt je krajový na severní straně  bytového domu, velikost 60 m2 + 7m2 lodžie,  nachází se ve 2. NP ze 3,  dům je postaven z pálených cihel, šíře zdí je 45 cm, zdi nejsou zatepleny,   okna jsou nová, plastová s dvojsklem, nadmořská výška cca 300 m.n.m. - dle  uvedeného usuzuji, že tepelné ztráty budou průměrné. Jak jsem zjištoval, průměrné platby za elektřinu jsou +- 2.500,-Kč.  Pouze jeden nájemník, který má krajový byt pod střechou se vychyluje od průměru a za elektřinu platí 3.500,-Kč. Ten topí akumulačními kamny.  Takže ono je asi opravdu  jedno čím se topí, důležité je, aby byla tepelná pohoda a  bezobslužný provoz.  Jak jsem psal rozhodl jsem se pro elektrokotel, nicméně  do převzetí bytu mi ještě nějaký čas zbývá a  stále  v hlouby (nebo v hloubi? Smutek) duše  zvažuji,  zda své rozhodnutí ještě nezměním  na panely Mirava, Zefyr, nebo Evo. Do akumulačních kamen se mi opravdu jít nechce z důvodu změny sazby a  stálých plateb za silnější jističe.   Podlahovým topením v bytě netopí nikdo, prý ho nelze instalovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloš Ralbovský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #74 kdy: 22.11.2009, 15:50 »

Všetko sa dá, keď sa chce. Z elektrického hľadiska to asi problém nebude, keďže sa do bytov môžu inštalovať elektrokotle. /Samotné vykurovacie rohože podľa tvojho "rozmeru" max 67 m2 by mohli mať celkový príkon 67m2x100W/m2=67kW. Rohož sa však neukladá pod nábytok, kuchynskú linku a pod.,  takže pravdepodobne ešte menej./ Jediný problém vidím vo vlastnej pokládke. Celková výška podlahy by sa zvýšila cca o 5-10cm, podľa toho, akú hrubú spodnú izoláciu zvolíš. Sú na to samozrejme aj vzorce ale najlepšie, ak ťa to zaujíma, si to vygoogli. Stačí zadať "podlahové kúrenie/topení".  Mrknutí Je veľa firiem, ktoré sa týmto zaoberajú. Keď tak ss.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jaký musí být přívod do domovního rozvaděče pro přímotopy?
 Musí být akumulační kamna umístěny pouze pod oknem?
 Spočítáte mi prosím, zda náš hlavní jistič zvládne další akumulační kamna?
 Jak jistit elektrická kamna s max. příkonem 8,8kW v panelovém bytě s jenofázovou přípojkou?
 Jak zvolit a zapojit ovládání ventilátoru u akumulaček?
 Je v pořádku, že je pro akukamna s ventilátorem vyveden pouze jeden kabel?
 Máte zkušenosti s opravou akukamen Fikoterm?
 Jak vypočítat kolik wattu topení by mělo být na jakou místnost?
 Mohu připojit termostat na 16A jistič, a odvod zapojit hned na panely?
 Jakou má akumulační topidlo tepelnou setrvačnost?
 Jaký ideální kabel k akumulačním kamnům?
 Jak rozebrat vamberecká elektrická akumulační kamna?
 Kolik hodin zimy mohu očekávat v provozu s akumulačními kamny?
 J e nutné zpožděné sepnutí přímotopů?
 Jak správně zapojit přimotop s černým, modrým, bílým a hnědým drátem?
 Co je příčinou výpadku přímotopů?
 Co vše je potřeba pro zapojení akumulačních kamen?
 Jak výkonný přímotop zvolit do dětského pokoje?
 Jak zapojit el. konvektor přímo do krabice ve zdi, bez použití zásuvky?
 Jak zapojit přímotopy přes stykač a blok HDO?
 Nebude zapnutí topných těles 12kW najednou příliš velký naráz?
 Co je ve skutečnosti potřeba pro schválení sazby PŘÍMOTOP 20 u PRE?
 Jak vypočítat výkon přímotopu pro místnost 65m3?
 Může elektrický přímotop "topit" dopoledne méně než odpoledne?
 Proč nejsou elektrické kotle na 400V?
 Může se ještě v koupelnách používat tepelný sálač ETA 518?
 Jak správně zvolit příkon přímotopu pro dané m3 ?
 Mohu zapojit dva olejové radiátory do jedné krabice pro přímotop?
 Jaky mám vybrat typ přímotopu pro pokojík 12 m2?
 Jaký zvolit přímotop pro splnění podmínky nízkého tarifu?

Aktuální slova KUTIL (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 24 dotazů.