Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Čím nahradit speciální žárovky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Čím nahradit speciální žárovky?  (Přečteno 24388 krát)
Navstevnikzulice
« Odpověď #18 kdy: 14.10.2009, 19:20 »

Šok
Hlásím, že dnes jsem byl v KARSu Brno a mají přehršel žárovek 100W po 10Kč. Značka OSRAM a vyrobeno v Maďarsku, nikoliv v Chině
Mimochodem jsem tam opět úspěšně vyreklamoval úsporku, starou 1,5 roku, též OSRAM, ale P.R.C.

V Brně na Veveří  v Elektro Otáhal mají 100W žárovky Osram za 11Kč a dle dotazu jich skladem mají pořád dost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Lukáš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Dříve Zdravotnictví, teď IT


« Odpověď #19 kdy: 14.10.2009, 21:45 »

Pane kolego máte skorem pravdu. Jen dnes se spíše používá UV princip. Ale existují ještě dva jiné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Lysý
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 14.10.2009, 22:19 »

To že LED je monochromatick á jsem plácnul jen tak od boku bez předchozího rozboru  Mrknutí,  není to zas tak důležité, hlavní je to že má o proti žárovce daleko více lm/W, ale na rozdíl od žárovky má na hony vzdáleno k dennímu světlu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 15.10.2009, 12:28 »

...mám tedy trošku větší zásobu, pokud vám dojdou, rád temnokomorníko vi pomohu...
Dík za nabídku, zatím mám dost, temnokomoruji jen občas. Navíc používám pětasedmdesátk y a ty by snad zatím měly být běžně v prodeji  Úsměv

Budu si muset tu diskusi o žárovkách na temnékomoře pročíst, zatím jsem ji vynechal. Měl jsem opravdu za to, že jsou přežhavené, a to z důvodu použití při barevné fotografii (když místo barevné hlavy strkám filtry do šuplíčku).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Lukáš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Dříve Zdravotnictví, teď IT


« Odpověď #22 kdy: 15.10.2009, 16:18 »

Projděte, koukněte. Jinak mám i 75W, ale ty nepoužívám.... .. Jo a šuplíčky filtříčky, taky dělám tak.
Ale to sem asi už nepatří.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 16.10.2009, 00:46 »

Pane kolego máte skorem pravdu. Jen dnes se spíše používá UV princip. Ale existují ještě dva jiné.

Proč jenom skorem? Když se kouknete na konkrétní spektra konkrétních bílých LED, tak tam jasně vidíte modrou,  špičku (generovanou vlastní LED z InGaN) a široké spektrum od zelené po červenou generované luminoforem. Tloušťkou luminoforu se volí poměr primárního a sekundárního světla, a tedy barevná teplota. Buzení luminoforu UV světlem je dnes spíše raritou.

Mimochodem, ta spektra jsem vzal z katalogu Cree, který je momentálně zrovna na špici.
U druhého leadra (Seoul) najdete dtto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.024 sekund, 22 dotazů.