Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Mohli mi predat novy kondenzátor vadný?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohli mi predat novy kondenzátor vadný?  (Přečteno 11690 krát)
viktor h.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.10.2009, 16:11 »

Po výmene rozb.kondenzát ora kosačka Alko 32e classic stále nejde.
Keď som odpojil nový kondenzátor a kábliky ktoré doňho išli spojil tak sa motor rozbehol (ale nejak divne lebo žiarovky v garáži svietili trochu menej, tak som to hneď vvpol).
Mám podozrenie že mi predali zlý kondenzátor.

Tu sú parametre:

starý kondenzátor:
12mikro F  +- 5%
450 V 50/60Hz
-25/70/21CP0SH

nový kondenzátor
12,5mikro F +-5%
AC 400V B 25/85/21
AC 450V C 25/85/21

Nový kondenzátor by mal byť dobrý,lebo po odpojení som v ňom, obyč.  skúšačkou nameral zvyškový prúd(napätie).

#117#
#105# Opravil jsem nesmyslnou otázku!






Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dobiáš Miroslav
« Odpověď #1 kdy: 01.10.2009, 18:58 »

kondenzátor je nejpíše v pořádku, bude ale spálené vinutí pomocné fáze, které se právě napájí přes kondenzátor, nejlépe si kupte novou kosu. asi máte kliku, že vám to "nenafackovalo"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
viktor h.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 01.10.2009, 20:42 »

ok,dakujem,sranda je ze cela kosacka stoji 57 euro,a ten "posraný" kondenzátor stal 5,30 euro :-(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.10.2009, 06:18 »

Buhužel žijete v civilizaci na jedno použití
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 02.10.2009, 06:28 »

TO:viktor h.
Proč jsou "železné" soboty v rakousku a německu...?
Taková sekačka se tam neopravuje, i když má vadnou koncovku..
O sobotě se vyhodí a koupí nová -proč? vysoká cena ND a práce servisáků...
Je to tam normální a zažité....bude me si muset u nás navyknout na takové
"móresy"... Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 03.10.2009, 21:29 »

Přezkoušení kondenzátoru malým napětím - pokud najdete trafo, které dává 3,16V (někdy se to najde u trafa s odbočkami někde "mezi"),  připojíte kondenzátor na trafo přes střídavý ampérmetr a kolik teče mA, tolik je kapacita v mikroF.

Přezkoušení "velkým" napětím - zapojit žárovku (např. 230V/45W) přes kondenzátor, měla by svítit ale svit bude menší než při přímém připojení.

POZOR - kondenzátor může zůstat po odpojení nabitý, před další manipulací vybít!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.10.2009, 21:59 »

Proč jsou "železné" soboty v rakousku a německu...?
Prepáčte úplný off-topic: nepoznáte náhodou originálny nemecký výraz pre tento ich zvyk ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 04.10.2009, 09:39 »

TO:Martin H.
Tak to neznám ten výraz....
Jen jsem se před nějakým rokem smál kamarádovi, jel v takovou sobotu kolem takového
zboží a vzal si do auta dvě, na první pohled skoro nové napařovací žehličky....do nesl mě je a chtěl abych na ně podíval /vypadali hodně zachovale/,já jsem moc nechtěl, když to někde vyhodili, ale podíval jsem se na ně a u jedné byla ulomený vodič za vidlicí a u druhé byl zase kabel přerušený jak vchází do žehličky...opr ava u nás cca 100 Kč...ptal jsem se ho a dodnes pracují v jeho rodině tyto žehličky bez poruchy.....as i u nich za opravu si koupí novou tak nějaké
opravy neřeší....?!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 04.10.2009, 21:57 »

Varten! oprava dražšší než nový výrobek!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #9 kdy: 05.10.2009, 20:11 »

Ale tomu kamarádovi jste asi nepočítal práci na těch žehličkách.
Taky jsem dříve pár věcí opravoval, ale nemělo to cenu.

termostat            cca 370Kč  (nebo těleso)
poštovné/balné   cca 120Kč
práce celkem 2h  cca dle každého  (  čas je včetně schánění dílu na netu, ale kde je
                                                         čas věnovaný cestě na poštu a třeba benzín)
-------------------------------------------
celkem = nesmysl            cena nové žehličky je cca 800Kč

Sice byla ve Vašem případě vadná jen napájecí šňura, ale to bych dnes už ani nehledal.

PS: a to nemluvím o problémech se šrouby na žehličce. Jo vodní kámen je prevít. angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 23 dotazů.