Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Kdo bude hradit poškození kabelu mezi RIS a odběrným místem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo bude hradit poškození kabelu mezi RIS a odběrným místem?  (Přečteno 13784 krát)
Daniel Veceřa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 30.01.2007, 06:25 »

Skvěle vymyšleno.  Hněv Místo 3m kabelu v mé zdi mám najednou 30 m pod chodníkem, ulicí a ve zdi sousedního domu. Já ten kabel nechtěl, nevím, proč bych za něj měl být zodpovědný! Tohle je klasická ukázka monopolního chování a přehlížení malého zákazníka. Nikdo se na nic neptá a rovnou se prohlásí, že RZ nic, vše odběratel.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Petruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 11.03.2007, 21:44 »

Tak pánové děkuji za věcné i nevěcné rady,problem už je vyřešen.K požkození kabelu došlo při kopání rýhy pro veř.osvětlení(jeden osmahlý kopáč nabral břitem krumpáče náš kabel a nasekl ho, to se projevilo při vlhkém počasí minulého podzimu průrazem mezi žílami).Dojednalo se to tak že firma která toto prováděla zajistila opravu kabelu. ::)Zdar
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 11.03.2007, 22:09 »

při rušení vrchního vedení a zhotovení nových kabelových přípojek v zemi, museli rozvodné závody zachovat dodávku elektřiny všem dotčeným odběratelům.
Proto se stávají elektroměry a nové přípojkové skříně propojovali výhradně kabelem AYKY 4x16 . I v tomto případě ,  kdy kabel dodali rozvodné závody
se stává majetkem odběratele a všechny poruchy na tomto kabelu hradí plně odběratel !

Můžete mne prosím nasměrovat, kde se to, co tady uvádíte, mohu dočíst ?
Nějak se mi tyto informace nadaří najít na žádné ze stránek tří nejvýznamnější ch distributorů a jelikož Energetický zákon v §45 odst.3 uvádí něco zcela jiného, tak tomu nějak nerozumím.  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.