Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jaké jsou bezpečnostní požadavky na umístění rychlovarné konvice?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jsou bezpečnostní požadavky na umístění rychlovarné konvice?  (Přečteno 19004 krát)
Bohuslav Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.10.2009, 08:39 »

Jsou nějaké bezpečnostní požadavky na umístění rychlovarné konvice v blízkosti elektrických zařízení?
Vrátní si vaří vodu na kafe v konvici, která je v těsné blízkosti CRT monitoru a jiných elektronických zařízení ,  která mají perforované kryty.
Podle mínění vedoucích to ničemu nevadí - konvice je povolená a kontrolovaná.


#105#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.10.2009, 22:08 »

Proč mi připadá, že byste chtěl najít nějaký zádrhel v soužití konvice-monitor ?  Kroutím očima

Asi v tomto případě problém nenajdete neboť :
1) pochybuji že by v Návodu ke konvici byla uvedena nějaká min. vzdálenost konvice od ostatních el. zařízení  Nerozhodný
2) vedoucí má VŽDY pravdu  boss i kdyby to osel byl !

BTW: zkoušel jste na to jít z druhé strany a položit si otázku : může se monitor provozovat v blízkosti konvice ?
Pokuste se naznačit vrátným, že voda vystavená vlivům intenzivního el.mag. záření není pro jejich meltu to pravé.   zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 19.10.2009, 22:49 »

Proboha vás prosím, jenom se nesnažte kontaktovat výrobce konvice nebo monitoru! Nebo se příště v návodu k použití dočteme, kolik centimetrů od panelu smí být konvice a nebo ještě hůř,  v návodu ke konvici bude zákaz sledování televize při vaření vody ve vzdálenosti menší než 28,3 cm!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 20.10.2009, 07:01 »

Bezpečnosti není nikdy dost !!
Nyní je hit zaměstnat tzv. manažera rizik -který by měl vyhledávat tyto
rizika..obraťt e se na něj... Úsměv Úsměv Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #4 kdy: 20.10.2009, 13:53 »

Také jsem přemýšlel o tom,jaké dodržovat min. vzdálenosti od určitých elektronických zařízení.  Tazatel se ptá dobře a je to dobrá otázka k zamyšlení. Náhodou si myslím,že by právě toto být v návodu napsáno mělo.

Třeba taková konvice,která je u zásuvky a pára při vaření vody se dostává do vnitřku zásuvky není zrovna pravé ořechové. A to už jsem viděl takových rychlovarných konvic  s tímto umístěním hodně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 20.10.2009, 14:09 »

Přátelé, pěkné téma, jen mi jaksi uniká, jak souvisí s tématem portálu - "Silnoproudou elektrotechnik ou"?

Kdybychom byli na portálu zabývajícím se obecnou BOZP. tak bych tomu rozuměl.

Nebo, a to je skutečně strašidelná představa, je skutečnost taková, že mi bude revizní technik elektro kecat i do toho, kam mám v kanclu dát rychlovarnou konvici?!  Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
raj
« Odpověď #6 kdy: 20.10.2009, 15:31 »

Na přelomu 70. a 80. let se k nám dovážely první ruské batevné televizory. Kromě toho, že vážily několik metráků a měly příkon snad kilowatt, zaujala mne jedna část návodu v ruštině:
"Pokud spatříte vycházet ze zadní části přístroje kouř, okamžitě vytáhněte přívod ze zásuvky a do otvorů v krytu nalejte vodu. Evakuujte napřed ženy a děti a buďte nápomocni hasebním pracem."
Není možné si vykládat přítomnost rychlovarné konvice v blízkosti CRT monitoru podobně? Přečtěte si od monitoru návod.  blboune
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 20.10.2009, 16:02 »

Bezpečnosti není nikdy dost !!
Nyní je hit zaměstnat tzv. manažera rizik -který by měl vyhledávat tyto
rizika..obraťt e se na něj... Úsměv Úsměv Úsměv

On to není hit ale je to povinnost dle zákona a určitě to nebude pro toho člověka k smíchu až se přijde vyšetřovat smrťák. Nezapomeňte že žijeme v době kde neexistuje nešťastná náhoda ale každý úraz má svého viníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 20.10.2009, 17:56 »

Třeba taková konvice,která je u zásuvky a pára při vaření vody se dostává do vnitřku zásuvky .....

A kudy ?   Šok
To je ta zásuvka někde nad konvicí ? Nebo už pára nestoupá vzhůru ?  Jsem v rozpacích
Nehledě na fakt, že když je konvice v provozu, bývá zpravidla v nejbližší zásuvce vidlice.  Mrknutí   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 20.10.2009, 18:14 »

To je ta zásuvka někde nad konvicí ? Nebo už pára nestoupá vzhůru ?  Jsem v rozpacích
Nehledě na fakt, že když je konvice v provozu, bývá zpravidla v nejbližší zásuvce vidlice.  Mrknutí   

A já zrovna dnes přesně tohle viděl v jednom kiosku. Dvojzásuvka cca půl metru nad pracovní plochou pultu, v ní šňůra do konvice která stojí těsně pod zásuvkou protože krátká šňůra dál nepustí a pára přímo na vidlici a do zásuvky. Kupodivu je to tam cca půl roku a nic to nikomu neudělalo a to ta konvice jede půl dne v kuse protože kávu nebo čaj si dá ke svačině každý třetí. Prodavačka říkala že na tu vidlici nesahají a konvici mimo směnu prý postaví vedle na pult a ne na podstavec.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Táborský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Elektrikář pro silnoproud do 1000V,§6


« Odpověď #10 kdy: 20.10.2009, 18:19 »

...


* PA200089.JPG (579.44 KB, 1280x960 - prohlédnuto 994 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 20.10.2009, 18:30 »

...

Tak jsem se ohlédl jak je na tom moje manželka a ona to má jen o cca 15cm dál než na vaší fotce Škleb. Ani mě nenapadlo že to doma mám zrovna jako v tom kiosku Smích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Hrdý
Optimismus je jen nedostatek informací
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #12 kdy: 21.10.2009, 05:53 »

...
Majitel této konvice by měl hlavně dát konvici do zásuvky přímo(ne přes rozdvojku) a dále by měl zjistit, proč má víko připevněno červenou šňůrkou. Já typuju že má zlomený pant na víku. Takže vidím mnohem větší nebezpečí opaření (otevření víka při vylévání vařící vody)než úraz el.proudem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 21.10.2009, 08:03 »

Pokud je konvice majetkem organizace, bylo by vhodné:

1)Vyvěsit ceduli s varováním o riziku opaření se vroucí vodou z konvice.
2)Vyvěsit ceduli s varováním o nebezpeči při požívání horkých nápojů.
3)V blízkosti umístit vhodně vybavenou lékárničku.
4)Provést proškolení uživatelů a zaznamenat do Zápisníku bezpečnosti práce (pokud se ještě užívá)
5)Určit osobu zodpovědnou za správné používání konvice.Též vyvěsit ceduli se jménem osoby.

 Škleb Škleb Je to černý humor, ale.....Ve zprávách již proběhlo více kuriozit o tom, že v našem novém vzoru,velké sestře Americe,probíhají soudní pře o náhrady v případech,kdy si zákazník opařil hubu horkou kávou,neboť jej v restauraci nikdo neupozornil,že se horkou kávou může opařit.
Je otázkou času,kdy toto dorazí i do našeho údolí.
 pozor pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Dupal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 21.10.2009, 09:54 »

K původní otázce si dovolím několik poznatků z praxe:
- CRT monitory obsahují zdroj vn (dle velikosti a typu monitoru desítky KV) a anodových napětí (stovky V).
- na pracovištích, kde řeší problematiku typu umístění rychlovarné konvice vedle monitoru obvykle kvalita prostředí a tím i úklidu obvykle přináší jako charakteristik ý průvodní jev značné zaprášení vnitřku monitoru
- sami si jistě dovedete představit "izolační vlastnosti" chuchvalců prachu zvlhčených parou intenzivně vyvíjenou rychlovarnou konvicí....

Viděl jsem následky výše uvedených spojitostí, neuvěříte, jak intenzivně dokáže CRT monitor zahořet!
Mimochodem, v návodu k použití CRT monitoru je jistě zmíněn požadavek na suché prostředí a zákaz manipulace/utírání/cákání vody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohuslav Novák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 23.10.2009, 20:41 »

Ano, to jsem měl na mysli - přítomnost vn. Vrátní si stěžují, že se z monitoru ozývá nějaké praskání a monitor vypnou. Po mě pak chtějí, abych závadu (praskání) odstranil. Jedná se o monitor kamerového systému. Když jim řeknu, aby konvici dali jinam - tak vaření kafe v pohodlí je přece důležitější (jinam je cca 2 kroky od původního místa a museli by na pojízdné židli popojet). Kdyby to šlo "úředně" zákazat, tak je to jednodušší.
Při čtení příspěvků se jen divím, proč si lidi doma vaří kafe v kuchyni. Umístění konvice vedle televize nebo přímo za LCD v obýváku je přece jednodušší a člověk by se tolik nenachodil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 23.10.2009, 23:47 »

Pane B. Nováku, trápíte se zbytečným problémem. Zásada je spíše ta, aby ti vrátní nenechávali konvici na její základně, která je zapnuta do zásuvky, když vodu nevaří. To je mnohem důležitější, protože to způsobilo už několik požárů, když konvice sama od sebe sepnula bez vody nebo vodu vyvyřila a termostat ji nevypnul.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 24 dotazů.