Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Potvrdíte mé skvělé perpetum mobile pro vyhřev domu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potvrdíte mé skvělé perpetum mobile pro vyhřev domu?  (Přečteno 29400 krát)
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 20.09.2009, 18:41 »

Argument "perpetum mobile  zle " není argument !

No tak si to zkuste spočítat, kolik energie mechanické (v*F*t),  elektrické (U*I*t) i jiné bude který stroj kam dodávat, kolik spotřebuje topení atd. Nemusíte ani započítat ztráty a už bute mít problém, jak tu energii rozdělit tak, aby vám to fugovalo. Ale jestli to dokážete vyřešit tak, že vám to (podle výpočtu - a bez chyb) fungovat bude, tak nám ten výpočet napište. Tím nás přesvědčíte a my vám uvěříme ...

PS.: Když vidím váš poslední příspěvek, tak moje poslední rada asi pro vás nebude mít smysl ... Ze 200 W vám 2 KW (=2048 W),  ale ani 2 kW, nevzniknou. Kdyby šlo tohle, tak už máme všíchni všechno zadarmo ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 20.09.2009, 18:54 »

Argument "perpetum mobile  zle " není argument !

Argument "perpetum mobile zle " je argument !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ňuňa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 20.09.2009, 18:59 »

Kdyby sem se nechal vždycky odradit když mě někdo od něčeho odrazoval, tak bych v životě nikdy ničeho nedosáhl....
Kolik lidí mě odrazoval od podnikání a říkalo že v tom a tom není možné se uživit a ejhle šlo to a jde to.
Taky se před pár lety říkalo že hustota zápisu u pevných disků už je tak velká a že už to více nejde a ejhle.... Pořád to jde.
Nesmí být člověk líný a nesmí se nechat odradit prvními nezdary.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
novy1
« Odpověď #21 kdy: 20.09.2009, 19:03 »

Nechajme pana Ňuňa v klude pracovat a urobme poradovnik na jeho vyrobok podla poradia doterajsich prispevkov ( aby to bolo spravodlive ).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 20.09.2009, 20:12 »

Ale ano. Takový "tvrdý palice" opravdu ženou pokrok kupředu. Jen se obávám, že díky neznalosti fyzikálních zákonů je tato cesta slepá. Ale ať se pan Ňuňa přesvědčí sám. Ani nemusí připojovat ty topné spirály. Zařízení se zastaví i bez nich. S nima jen o to rychleji.

Ale jde o zajímavý pokus a proto doufám, že se zde dočkáme podrobností pokusu a hlavně jeho výsledku, ať je jakýkoliv. Doufám, že na nás nezanevře a podělí se s námi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #23 kdy: 20.09.2009, 20:28 »

Pokus o sestrojení perpetua mobile by snad dal pochopit. Nebyl by to první, ani poslední, samozřejmě neúspěšný pokus. Ale dostat k tomu ještě navíc 2kW ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
koulem
« Odpověď #24 kdy: 20.09.2009, 20:59 »

Kdyby sem se nechal vždycky odradit když mě někdo od něčeho odrazoval, tak bych v životě nikdy ničeho nedosáhl....
Kolik lidí mě odrazoval od podnikání a říkalo že v tom a tom není možné se uživit a ejhle šlo to a jde to.
Taky se před pár lety říkalo že hustota zápisu u pevných disků už je tak velká a že už to více nejde a ejhle.... Pořád to jde.
Nesmí být člověk líný a nesmí se nechat odradit prvními nezdary.

Prodejte svůj nápad některé elektrárenské společnosti. Za 0.00000001% zisku z tohoto nápadu z vás bude jeden z nejbohatších lidí na planetě.  Vybudujte vlastní energetickou firmu, budete nejbohatší na planetě.
Jen nezapomeňte na celosvětový patent.
Až přijde Bill Gates žádat o příspěvek ......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 20.09.2009, 21:05 »

... stačí se podívat na současnou fimovou tvorbu, fantasy je označované za scifi a seriály ze všedního života jsou plné kouzel, lidé používají ultramoderní technologie, ale vůbec nemají potuchy, jakým způsobem všechny ty "věci" okolo nich fungují, pak se nelze divit že kouzla a čáry je vlastně legitimní a jediná představa lidí o fungování většiny věcí kolem nich. Okultní vědy, astrologie, věštírny prožívají boom...

Nedávno jsem četl hezkou studii o tom, že celosvětová úroveň vzdělání klesá... Takových "Ňuňů" bude tedy přibývat, zvykejme si na to, přichází nová éra moderních idiotů, kteří budou ovládat ultramoderní technologie, ale když si budou chtít koupit auto, půjdou za věštkyní...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #26 kdy: 20.09.2009, 21:07 »

Všichni, co výše tvrdili, že perpetum mobile neexistuje byjste konečně měli vystrčit hlavu ven ze svých izolovaných pracoven a rozhlédnout se kolem sebe.
Funguje již řadu let na celém starém kontinentě. Vymyslel ho škopek pilin ( evropský komisař ) a dal mu oficiální název OZE.
Není nic geniálnějšího za jistých okolností nakupovat kWh energie za nevelých 5 Kč a to v tom horším případě a prodávat ji zpět do sítě za 14 Kč. Ztráta ne měniči v tomto příkladě nehraje zásadní roli. Zasvěcení jistě pochopí  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #27 kdy: 20.09.2009, 21:23 »

Tady je ale veselo  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 20.09.2009, 21:24 »

Že by si kolega Kolesa změnil nick? Pane Ňuňa, jaký je Váž názor na ženy v bazénu?

 Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #29 kdy: 21.09.2009, 08:59 »

Fandím všem, kteří se snáží svět posunout kupředu, ale nejprve to chce solidní znalosti z oboru, ve kterém chtějí zazářit. Tohle nemůže fungovat ani omylem.

 Pro Ňuňu jeden doporučený experiment, než se pustí do práce na svém monstru: máte-li jakékoliv osobní auto, zkuste  při chodu motoru na volnoběh odpojit buzení alternátoru (u novějších vozů to nepůjde, protože je regulátor vestavěn přímo v alternátoru, tam je třeba odpojit výstup alternátoru k akku - nikoliv však odpojovat akumulátor od vozidla) a uvidíte o kolik se vám zvýší volnoběh, tak budete mít představu, jaký výkon alternátor ke své činnosti potřebuje - obvykle se uvádí až 2kW u alternátoru 14V,  55 až 70A. Automobilový alternátor má poměrně špatnou účinnost, protože je uzpůsoben k provozu ve vozidle, kde se vyžaduje téměř konstantní výkon ve velice širokém rozsahu vstupních otáček.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 21.09.2009, 09:19 »

to Ňuňa
1)Vyhledejte heslo "Nobelova cena".Přihlaste se.Cena je s pěkným grantem.
2)Oběhněte si na úřadech patentové řízení.Nezapom eňte na podání patentové ochrany v USA,Rusku a Číně =velké trhy.
Až se vám pohrnou poplatky z patentů,bohatě vám postačí na vytápění a Vy nebudete muset máknout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
martin122
« Odpověď #31 kdy: 21.09.2009, 09:26 »

Přesně tohle jsem vymyslel asi v sedmi letech, měl jsem dva stejnosměrné malé motorky, hřídele jsem spojil.... pomocí baterie jsem jeden motorek roztočil, druhý vyráběl proud, po přepnutí přepínače (odpojila se baterie a na napájení motorku se připojil druhý motorek(dynamko),  vyrábějící proud) to začalo zpomalovat, zpomalovat, až se to zastavilo..... . ale v sedmi letech se to snad dá pochopit, co??:-)))))
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #32 kdy: 21.09.2009, 09:30 »

Všichni, co výše tvrdili, že perpetum mobile neexistuje byjste konečně měli vystrčit hlavu ven ze svých izolovaných pracoven a rozhlédnout se kolem sebe.
Funguje již řadu let na celém starém kontinentě. Vymyslel ho škopek pilin ( evropský komisař ) a dal mu oficiální název OZE.
Není nic geniálnějšího za jistých okolností nakupovat kWh energie za nevelých 5 Kč a to v tom horším případě a prodávat ji zpět do sítě za 14 Kč. Ztráta ne měniči v tomto příkladě nehraje zásadní roli. Zasvěcení jistě pochopí  Škleb

To není nejlepší příklad.
Narozdíl od definice :
Citace
Perpetuum mobile (latinsky: věčně v pohybu. Česky také: Věčný stroj, samohyb) je hypotetický stroj, který pro svůj chod nepotřebuje žádný vnější zdroj energie.
je pro systém OZE zapotřebí mimořádné množství energie. Energie vyjádřené v penězích, zákoně uloupených v tuzemsku tzv. chráněným a oprávněným zákazníkům.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Ondřej Kaller
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 21.09.2009, 17:37 »

Vážený pane Ňuňa,
velice mě váš vynález zaujal ...
Až vám bude od Vašeho topení v zimě teplo, poradím vám jak si GRATIS pozsvítit. Pořiďte si pořádnou žárovku (1000W) a pár fotovoltaickýc h panelů. Žárovka bude napájena energií vyrobenou články ty jí budou vyrábět fotoelektrický m jevem ze světla žárovky. Zbylé světlo vám bez problémů prozáří obývací pokoj.

P.S. Možná budete potřebovat "na rozjezd" celého systému ještě nějaký akumulátor s měničem ... Ale až budete svítit celý rok zadarmo tak mi ještě poděkujete!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Lukáš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Dříve Zdravotnictví, teď IT


« Odpověď #34 kdy: 21.09.2009, 17:54 »

Ano podobné nápady jsem měl taktéž (pravda bylo mě 9 let....) pak jsem "vymyslel" kaskádní násobič a následně můstkový usměrňovač. Pak otec uznal, že je potřeba něco literatury a věnoval mi svoje staré učebnice...... .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
dolac
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 21.09.2009, 18:04 »

Není nic geniálnějšího za jistých okolností nakupovat kWh energie za nevelých 5 Kč a to v tom horším případě a prodávat ji zpět do sítě za 14 Kč. Ztráta ne měniči v tomto příkladě nehraje zásadní roli. Zasvěcení jistě pochopí  Škleb
Nielen že straty na meniči nehrajú zásadnú rolu, ale za istých okolností to všetko môže fungovať aj bez meniča. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.