Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Poradíte mi kde může být závada v instalaci?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi kde může být závada v instalaci?  (Přečteno 3483 krát)
Prantner Ladislav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.05.2006, 11:09 »

Mám problém s elektroinstala cí na chalupě.


Jde o 3f rozvod, kde je z instalační krabice pro zásuvku(stará bakeliová zasuvka oválného tvaru) vyveden 1f přívod pro dílnu. ¨


Do minulého týdne vše fungovalo tak jak má. Tento víkend jsem zapnul brusku(elektromotor cca 230W) a došlo zhasnutí zářivek a bruska se začala jen pomalu rozbíhat,jistič nevybavil a bruska se pořádně nerozběhla.


To samé se stalo při zapojení horkovzdušné pistole(Watáž přesně nevím)


Domníval jsem se že se jedná o problém v přívodu do dílny, případně v 3f rozvodu, ale zde pokud zapojím jakýkoliv 3f spotřebič není nejmenší problém a při zkoušce nahradit 1f přívod do dílny novým kabelem se problém nezměnil.


Můžete mi někdo poradit co s tím?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 15.05.2006, 11:30 »

Zřejmě máte někde na začátku instalace přerušený nulový vodič, ať už PEN nebo N. U 3f spotřebičů se přerušení nijak na chodu neprojevuje. Při přerušení PEN životu nebezpečno.  

Vypněte všechny vývodové jističe a nechte zapnutý jen jeden světelný, po zapnutí vypínače světlo svítí naplno ?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Prantner Ladislav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.05.2006, 11:52 »

Děkuji za radu, to jsem si také myslel, asi budu muset nechat provést revizi 3f přívodu.
Co se týče světla, svíti naplno bez problému.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #3 kdy: 15.05.2006, 12:14 »

OK, tak to nebude u přívodu, ale někde dál, myslím směrem do instalace, kde se vám vytváří umělá nula.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 21 dotazů.