Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak mám provést rekonstrukci el.rozvodů v garáži?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak mám provést rekonstrukci el.rozvodů v garáži?  (Přečteno 5219 krát)
Robert Moutelík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Mechanik elektronik pro automatizační techniku


« kdy: 16.11.2009, 12:18 »

Čirou náhodou jsem narazil na tyto stránky a dočetl jsem se zde plno zajímavých věcí. Šok  podivej

Žiju v RD z roku 1937, ke kterému se v 70. letech postavila garáž a to ve vzdálenosti cca 4m.
Byl zapotřebí dvůr.
Přívod do této garáže je z rozvodu domu a je veden venkem v kovové trubce.
Chci udělat kompletně novou elektroinstala ci v garáži a během několika let i v celém domě.
Tento přívod je ze špajzu (ta je situována v mezipatře),
kde je 1x10A jistič a poté je veden kabel zmiňovanou trubkou do garáže.
Z krabice jsou poté dva okruhy světla a zásuvky.

Je možné vyměnit tento jistič za krabici a propojit přívod do garáže a poté dát do garáže toto
///Rozvodnice Golf IP41, zapuštěná, 1-řadá, plná dvířka, 8modulů - Rozvaděče | Plastové rozvodnice zapuštěné/// jističe zvlášť jeden pro světla a a jeden pro zásuvky.
V garáži max. používám flexu s příkonem 1kW a dvě zářivková svítidla po 2 trubicích 36W.
Jestli je tedy lepší, aby byl chráněný ten přívod co vede venkem.



#116#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Wolfram
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 17.11.2009, 00:11 »

Já bych začal rekonstrukcí od HDS, RE,HPR, PR dům, PR Garáž, ale nejdříve je nutné vypracovat projekt.

Jen bych se chtěl zeptat ve špajzu máte PR nebo jakým způsobem je ten kabel zapojen.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Osvojit si alespoň základy elektroinstala cí není na škodu.
Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 17.11.2009, 08:34 »

Chybí základní informace o přívodním vedení do garáže. Podle doby provedení a jištění se dá usuzovat i na kabel AYKY 2x2,5 a s tím se nedá nic dělat.
Doporučil bych položení nového přívodu kabelem CYKY 5x4.
Jističe v pevném rozvodu nejistí koncová zařízení, ale právě to vedení. Osazení jističe 1x10A jistě mělo své opodstatnění.
Pozvěte si elektrikáře.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #3 kdy: 17.11.2009, 10:24 »

Treba si pozvat elektrikara, on vám sám navrhne dané riešenie pre váš dom aj garáž.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.