Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Lze v koupelně na zásuvku pro pračku nasmyčkovat další zásuvku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze v koupelně na zásuvku pro pračku nasmyčkovat další zásuvku?  (Přečteno 28782 krát)
Zdenek Jakubcik 1
*
Offline Offline



WWW
« Odpověď #18 kdy: 09.07.2009, 14:57 »

Pánové, co praxe? Vy vážně do koupelen (pokud je tam pračka) taháte dva okruhy zásuvek? Jeden na pračku a druhý na holicí strojek či fén?
Nevybavuji si, že jsem někde viděl zásuvku u zrcadla napojenou třeba na okruh kuchyně, pokoje apod. nebo samostatně... Vždy nasmyčkováno přes pračku...
Já zásadně realizuji v koupelně 2 okruhy! Pračka vždy samostatně a zásuvku u umyvadla nasmyčkuji zpravidla se zásuvkou na chodbě, nebo verandě. Dnes se již vyskytují pračky s příkonem přes 3kw a fény s příkonem přes 2kW. Těžko budu potom vysvětlovat zákazníkovi, že jsem mu ušetřil 200,-Kč, ale nemůže se fénovat v okamžiku, když hřeje pračka. Klasickou odpovědí je, že si přál funkční instalaci. I když je souběh nepravděpodobn ý, tak funguje skvěle. Před 15-ti lety jsem si u sebe doma nasmyčkoval zásuvku na fén s pračkou a hodněkrát jsem běžel s mokrou hlavou zapnout ohřátý jistič, takže jsem po 2 letech okruhy rozdělil a je klid. Souběh, že se někdo fénuje a zároveň se ze zásuvky v chodbě napájí vysavač, jsem nezažil. A to se dnes hojně používají centrální vysavače, které napojuji také na samostatný vývod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #19 kdy: 10.07.2009, 06:37 »

Ne,pod šroubek ne! Použit svorku WAGO 4x2,5,při tom se držet pravidla 7x měř,jednou řež(štípej),jde to bez problému poskládat do klasické KU-68,jen nedělat velké rezervy,pak je to v pohodě,a když ta krabička je aspoň 5mm utopena pod kachličkou,tak se to poskláda raz-dva

Utopené krabičky nebrat a nedělat! Zásuvka se pak následně uvolňuje. Použít buď nastavovací kus (u již zasádrované krabice - po dodatečném provedení obkladu) nebo ještě lépe použít extra hlubokou krabičku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Nevoda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 10.07.2009, 18:40 »

To mě zajímá,ale nikdy jsem něco podobného neviděl.Vhodte sem odkaz na ty nastavovací mezikusy či co.Existují i hlubší krabice než KU68 o stejném průměru?Nebo ještě lépe existují např. hluboké krabice s dvakrát třemi dírkami na upevnění přístroje do hluboké krabice,jak je tomu u mělké KP68?(nemusí se potom tolik bazírovat na vyrovnání krabičky při sádrování)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #21 kdy: 10.07.2009, 18:50 »

.


* nastavny_ramecek.jpg (239.03 KB, 1024x719 - prohlédnuto 549 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 10.07.2009, 18:51 »

To Jan Nevoda
Vyrábí je Kopos.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
pepa novotný
« Odpověď #23 kdy: 12.07.2009, 05:28 »

a jak definovat dvě jednoduché zásuvky v dvojrámečku? jsou to dvě samostatné zásuvky a mám knim přivést dva samostatné přívody nebo je mohu prosmyčkovat na jeden přívod-?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #24 kdy: 12.07.2009, 08:47 »

Dvě samostatné jednozásuvky ve dvojrámečku jsou podle norem....např. v nemocnicích máte pětizásuvky a každá má samostatný přívod a jsou i od jiných soustav /TN-S,ZIS,VDO,  DO ,MDO a pod../....
Může je také prosmyčkovat třeba v obýváku nemusíte mít dva okruhy ...a máte třeba pětirámeček  a pět zásuvek pro napojení PC...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.