Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Lze zapojit motor D400V do hvězdy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze zapojit motor D400V do hvězdy?  (Přečteno 13879 krát)
Bohumil Horký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.06.2009, 17:44 »

Potřeboval bych poradit, jak zapojit můj 4KW motor, jehož štítek přikládám v opisu. Může být zapojen do hvězdy ?  

ASYNCHR.MOT 3~ AP132S-6 IP44 M104  4KW S1 50Hz D380V 9,2A 960ot/min
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #1 kdy: 24.06.2009, 00:02 »

Pokud má motor standartních 6 svorek, na které jsou vyvedeny začátky a konce vinutí, tak ano. Pokud se vám ale nejedná o rozběh hvězda/trojúhelník, tak v tom jiný praktický význam nevidím, kromě 3x snížení momentu . 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
BH
« Odpověď #2 kdy: 25.06.2009, 15:41 »

Pokud má motor standartních 6 svorek, na které jsou vyvedeny začátky a konce vinutí, tak ano. Pokud se vám ale nejedná o rozběh hvězda/trojúhelník, tak v tom jiný praktický význam nevidím, kromě 3x snížení momentu . 

budu konstruovat štípačku dřeva a právě jsem nevěděl jak motor zapojit. podle štítku by měla být ochrana teda 9,3 A ?  koukal jsem na svorky a propojení je teď do hvězdy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 25.06.2009, 19:21 »

budu konstruovat štípačku dřeva a právě jsem nevěděl jak motor zapojit. podle štítku by měla být ochrana teda 9,3 A ?  koukal jsem na svorky a propojení je teď do hvězdy.
Pokud jste konstruktér, tak otázce nerozumím. Pokud jste Přemek Podlaha tak ano  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Bohumil Horký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 26.06.2009, 02:15 »

Pokud jste konstruktér, tak otázce nerozumím. Pokud jste Přemek Podlaha tak ano  Škleb

od každého něco a nic pořádně.... Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohumil Horký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.06.2009, 00:29 »

a jak mám tedy zapojit ten motor ? do trojuhelniku ?  Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 29.06.2009, 01:26 »

a jak mám tedy zapojit ten motor ? do trojuhelniku ?  Vyplazuji jazyk

Jaké a čím máte řešeno přadřazené jištění ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Bohumil Horký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.06.2009, 21:35 »

Jaké a čím máte řešeno přadřazené jištění ?  ??

jestli je tím myšleno jaký jističem je jištěna zásuvka kam se to bude připojovat tak tam mám 16B.  jinak proudový chránič ještě nemám vyřešený, nevím jestli mám koupit rovnou motorvý spouštěč a nebo jestli ochranu a hlavní vypínač zvlášť.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.06.2009, 22:04 »

Při zapojení do trojúhelníku bude nejspíš jistič padat a motor se vůbec nerozeběhne, jen do hvězdy nebude mít výkon, tak nejspíš přepínání. Spouštěč je vhodný, dále výřešit ochranu proti nežadoucímu rozběhu po strátě a následnému obnovení napětí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Bohumil Horký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 30.06.2009, 16:04 »

tak ovládání mám vyřešené tlačítkama přes dva stykače, takže ochrana proti vypadku proudu a následnému rozběhu po připojení je zajištěna...

jen mě teda teď trápí to přepínání hvězda-trojúhelník...to by byla komplikace.  jaký jistič by podle vás udržel ten 4KW motor v zapojení do trojúhelníku _?

Díky. BH.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 23 dotazů.