Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Kolik mne bude stát přesunutí elektroměrného místa?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik mne bude stát přesunutí elektroměrného místa?  (Přečteno 7511 krát)
Pavel Plhal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.05.2009, 19:25 »

O co jde: Stávající elektroměrné místo je na pozemnku státu a já ho asi budu muset posunout o takové 4m za rozvaděč E-ONu, který je nyní pouze 0,5m vedle.
Odhadnete prosím někdo náklady? Stačí hrubý odhad. Budu muset asi posunout i plot, ale ten není předmětem dotazu.
Děkuji moc předem.

#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Plhal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 20.05.2009, 14:19 »

Nikdo netuší co by to romě kabelu mohlo stát?? Práce si udělám, přívod je 4x6 tuším.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.05.2009, 15:03 »

A to přemístění měřícího zařízení se má provést na čí popud ?
Je to přání vaše, EONu nebo "státu" ?  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Plhal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.05.2009, 15:10 »

Vzhledem k tomu, že to stojí na státním, tak to asi budu muset posunout na  vlastní. Popud k posunu plotu sice  vydal stát, a tím pádem já budu muset uhnout i s elměrným domečkem. Tak se asi domnívám. Za koupi 29m2 chtějí nějakejch 60000,- a já teda nekradu. Takže  se budu asi muset stěhovat se vším co není na naší parcele.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 20.05.2009, 15:50 »

Vzhledem k tomu, že to stojí na státním, tak to asi budu muset posunout na  vlastní. Popud k posunu plotu sice  vydal stát, a tím pádem já budu muset uhnout i s elměrným domečkem. Tak se asi domnívám.

Na domněnky bych moc nespoléhal.  ??
Neznám vaší situaci a přiznávám, že podle vašeho popisu tomu nerozumím o moc lépe, ale obecně platné pravidlo je, že náklady na přemístění hradí ten, kdo má na tom zájem.
Jestliže máte umístěné měřící zařízení na cizím pozemku, tak se zde dá předpokládat věcné břemeno. Tudíž by k němu měl být zajištěn přístup i v případě zmeny majitele pozemku.
V případě, že věcné břemeno není zaneseno na LV, je možné jej zřídit tzv. vydržením (za určitých podmínek - viz Občanský zákoník).  podivej

Takže nemáte-li na přemístění nějaký zájem vy, tak bych to neřešil.
Jestliže by umístění vadilo ať již majiteli pozemku nebo distributorovi, tak bych nechal iniciativu na nich.  Mrknutí

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 23 dotazů.