Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Nemohu se orientovat v záplavě materiálu, co mám zvolit?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemohu se orientovat v záplavě materiálu, co mám zvolit?  (Přečteno 5325 krát)
Jindrich Vosmik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.05.2005, 14:34 »

Mam jednu otazku. Jaky material brat ci nebrat. Potrebuju tedy komplet

  • proudove chranice bud S nebo G trifazove (jeste presne nevim)
  • proudove chranice "normalni" jednofazove
  • plno jisticu
  • plno zasuvek a spinacu. Pokud mozno co nejplossich z duvodu montaze do panelu.
  • a nejake svorky. Asi WAGO.
  • bleskojistky a prepetove chranice spise rovnou trifazove.

Pochopitelne preferuju CZ vyrobky, ale neznam jejich kvalitu. Nasel jsem pouze OEZ a Krompachy. Zajima me, zda jsou kvalitni, ci co byste vy majici zkusenosti z praxe doporucovali ci spice v zadnem pripade nedoporucovali a k sobe domu nikdy nenamontovali.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Špelec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.05.2005, 16:25 »

Co to máte za termíny? Vy asi nebudete z oboru, že? V diskuzi se nemůžete ptát na zkušenosti s takovou hromadou materiálu! Nevím proč zrovna "pochopitelně" preferujete české výrobky, stejně tak jako nechápu proč by české výrobky neměly být kvalitní. Krompachy jsou na Slovensku. No možná se zbytečně vyčerpávám, nechápu to vaše zadání. Chcete všechno a nic... :-(

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 13.05.2005, 17:28 »

Pan Vosmík podruhé! Spojte se s elektrikářem, nebo projektantem a ti vám určitě navrhnou nejaké řešení. Jestli jim ale nebudete opět důvěřovat, zajděte si do nejbližšího obchodu, kde vám nabídnou materiál a taky budete vědět co to stojí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #3 kdy: 16.05.2005, 11:03 »

To Vosmík: Tato vaše otázka nepatří do tohoto "ostrova". Měl jste ji dát do montáží a myslím si že, co člověk to jiná odpověď na váš dotaz. Abyste neřek, že jsme na vás zase zlí, tak tady je moje odpověď:

proudové chrániče - Moeller (dříve Felten, pak je Moeller schlamstnul)

plno jističů - Merlin Gerin (Schneider Electric)

plno zásuvek a spínačů - ABB, Legrand

nějáké svorky - Wago asi jo

bleskojistky a prepetove chranice spise rovnou trifazove - Saltek, Phoenix contact

a tisíc dalších dobrých firem.. :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 16.05.2005, 16:48 »

No, věřím tomu, že se občas v regálech mega-super-hyper marketů objevují pěkné "ksindly",  počínaje krátkoživotnos tními jističi, požárutvornými adaptéry a konče např. prodlužováky, s vidlicí vizáže pro použití k zařízení tř.I a zásuvkou s umělohmotnou replikou ochranného kolíku. Ten mi byl totiž jednou nabídnut za účelem přívodu napájení ozvučovací aparatury. Odkud tato rarita pocházela, jsem se dozvěděl od hrdého majitele hospody, který je v nějakém tom hyper.. prý velmi levně koupil. Tato síť prodejen není sice hlavním zdrojem zboží el. montážních firem, stalo se mi ale, že byl potřeba rychle sehnat jistič v neděli odpoledne a tak super-hyper bylo jediné řešení. Na druhou stranu si ale myslím, že častější antireklama zmetků by přece jen mohla vést alespoň k jejich částečné eliminaci. Zde by zkušenosti instalačních firem byly velkým přínosem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Bardoděj
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 16.05.2005, 23:33 »

Dnes jsem byl navštívit jeden obchod jednoho nejmenovaného řetězce. Obecně nemám tyto kšefty rád, jediná výhoda je, že tam může člověk hodiny bloumat a nikdo ho neotravuje, jestli už si vybral. Naopak, když člověk potřebuje prodavače, obvykle nejprve osloví pár nakupujících v montérkách, protože prodavači jsou v ilegalitě.

Byl jsem příjemně překvapen sortimentem svítidel zvučných značek, i když jsem neobjevil zhruba to co jsem hledal. To je ten syndrom, že čím má člověk přesnější představu, co by chtěl, tím hůř to shání. A klasická tragédie, velmi chabý sortiment svítidel do umývacího prostoru koupelny. Mám dojem, že IP44 je s rozumným vzhledem neslučitelné. Vůbec se nedivím, že si tam spousta lidí-laiků cpe IP21, apod.

Objevil jsem záplavu zásuvek z Krompachů. Na první pohled vypadaly jako starý známý Classic od ABB, ale zdálo se mi to nějaké ošizené, tak jsem nelenil, vytáhnul nůž a odšrouboval kryt. Jsem zvědav, až si to nějaký Jouda přinese domů a bude čučet na jeden šroubek a bude potřebovat průběžné zapojení.

Já osobně se téhle značce doživotně vyhnu velikým obloukem. Tahle firma zřejmě vsadila na totální low-end a rozhodla se konkurovat polským a jiným šmejdům. Cokoliv jsem v poslední době od nich použil, se začalo rozpadat už během montáže.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.