{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Čím nahradit razítko do záručního listu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Čím nahradit razítko do záručního listu?  (Přečteno 3875 krát)
jjoseff.ss
« kdy: 03.05.2009, 09:11 »

Nedávno jsem dokončil elektro školu ...
Mám vyhlášku 50 a jedna paní po mně chtěla zapojit bojler a že chce ode mne razítko na záruku ...
Já ale žádné razítko nemám a tak se ptám zda stačí můj výuční list + vyhláška 50 okopírovat a přiložit k zaručnímu listu od bojleru.



#uft#
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.05.2009, 15:15 »

Kde všichni berete, že musí být razítko? To je asi v nás zakořeněný, že pokud na nějakém papíře není ,,štempl,, a nejraději kulatý a červený, tak je to jenom cár papíru...   Pláč
Stačí tam napsat své IČ a podepsat se, nebo se paní prokáže daňovým dokladem
Nebudu tady řešit zda máte či ne ŽL, ale pokud chtěla razítko, měla si sehnat člověka který ho vlasní placu
Na záručnim listě není napsáno, že se má podepsat člověk s elektrovzdělán ím, ale je tam většinou psáno Odborná firma...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 03.05.2009, 16:32 »

Nevím, zda je u toho bojleru napsáno, že musí jít o osobu s přezkoušením §8 (dodavatelským způsob), o čemž pochybuji. Ovšem mělo by jít zřejmě určitě o osobu s §6 (samostatná činnost). Pokud tedy tazatel jjoseff.ss (pěkně bých své mamince za také jméno poděkoval dabel ) je osoba znalá se samostatnou činností zbývá to pouze prokázat.

Bojlery jsem si doma připojoval sám. Nemám tam ani otisk palce, ani žádné vysvědčení apod. Až se některý z nich pokazí a budu vyzván k prokázání, tak to budu řešit.
Ale razítko? To se řešilo již v jiné diskusi. Ale pouze pro informaci. Razítko není žádným prokázáním odbornosti. Razítko pouze usnadní práci s opisováním údajů.
Proto pokud dáváte záruku vy sám jako doukromá (byť odborník) osoba, napište rukou své kontaktní údaje a hotovo. To proto aby vás policie rychle našla až budou hledat požárníci "nějakou" opravdovou příčinu požáru.
 tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

.
Elektrika.cz, každý den, již 21 let ...
 ....

Proud a napětí objevíte vzápětí!
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 03.05.2009, 17:55 »

TO:jjoseff.ss
To co píšete nestačí...!Musíte mít živnostenský list a podobné "srandičky"......není to jednoduché si vše obejít...pak už si uděláte razíko..
A mimochodem určité firmy na připojení mají školené servisní pracovníky, kteří přošli školením u nich a mají certifikát na potvrzení záruky.....
Nejsou to všechny firmy.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...
Patrik Novy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.05.2009, 20:31 »

asi píchnu do vosího hnízda.....ale pokud se tím kolega(s $6) neživí a udělá po známosti jedno zapojení bojleru zdarma, tak nepotřebuje živnostenský list.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 03.05.2009, 22:20 »

asi píchnu do vosího hnízda.....ale pokud se tím kolega(s $6) neživí a udělá po známosti jedno zapojení bojleru zdarma, tak nepotřebuje živnostenský list.
Myslím, že to už řečeno bylo ...

Ale razítko? To se řešilo již v jiné diskusi. Ale pouze pro informaci. Razítko není žádným prokázáním odbornosti. Razítko pouze usnadní práci s opisováním údajů.
Proto pokud dáváte záruku vy sám jako doukromá (byť odborník) osoba, napište rukou své kontaktní údaje a hotovo. To proto aby vás policie rychle našla až budou hledat požárníci "nějakou" opravdovou příčinu požáru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

.
Elektrika.cz, každý den, již 21 let ...
 ....

Proud a napětí objevíte vzápětí!
Medvedicesamice
« Odpověď #6 kdy: 17.05.2009, 10:35 »

Podle  občanského  zákonníku  není  k  reklamaci  pořeba  záruční  list  ,obal  a  jiné  nesmysly  které  na  nás  prodejci  vyžadují  ,spolehajíc  se  na  to  že  neznáte  svá  práva, k  případné  reklamaci  stačí  účtenka ,ta  je  důležitá,  v  nouzi  svedectví  osoby  která  byla  přítomna  koupi  ale  to  je  pak  složitější  ..... Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
Zaměstnanec - projektant
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize.


WWW
« Odpověď #7 kdy: 17.05.2009, 12:49 »

Podle  občanského  zákonníku  není  k  reklamaci  pořeba  záruční  list  ,obal  a  jiné  nesmysly  které  na  nás  prodejci  vyžadují  ,spolehajíc  se  na  to  že  neznáte  svá  práva, k  případné  reklamaci  stačí  účtenka ,ta  je  důležitá,  v  nouzi  svedectví  osoby  která  byla  přítomna  koupi  ale  to  je  pak  složitější  ..... Kroutím očima
To platí pouze v případě, že se nejedná o rozšířené záruky výrobce/prodejce. Příkladem bude "evropský" záruční list. Pak můžete výrobek reklamovat nejen u svého prodejce, ale třeba ve Francii.
Někteří výrobci vyžadují v záručních podmínkách odbornou montáž. Příkladem jsou různá zařízení v koupelně a podobně. Vy, jako montážník musíte svojí odbornost prokázat. Razítko je samozřejmě nesmysl. Stačí Jméno, datum, podpis a číslo vašeho oprávnění Úsměv)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov), revizní technik E1B
Medvedicesamice
« Odpověď #8 kdy: 17.05.2009, 14:20 »

To platí pouze v případě, že se nejedná o rozšířené záruky výrobce/prodejce. Příkladem bude "evropský" záruční list. Pak můžete výrobek reklamovat nejen u svého prodejce, ale třeba ve Francii.
Někteří výrobci vyžadují v záručních podmínkách odbornou montáž. Příkladem jsou různá zařízení v koupelně a podobně. Vy, jako montážník musíte svojí odbornost prokázat. Razítko je samozřejmě nesmysl. Stačí Jméno, datum, podpis a číslo vašeho oprávnění Úsměv)

Ano  o  tom  není  sporu ale  při  reklamaci  tohle  nepotřebuji  je  na prodávajícím aby  mi  neuznal závadu  z  důvodu  neodborné  montáže a k  tomu  nepotřebuji  záruční  list  abych  prokázala opak ...  A  pochybuji že  bych  boiler  zakoupený  u  nás  vezla  třeba  do  Francie  na  reklamaci Mrknutí  ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.129 sekund, 23 dotazů.