Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak často se musí provádět revize výpočetní techniky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak často se musí provádět revize výpočetní techniky?  (Přečteno 12536 krát)
Hugo K.
*
Offline Offline



« kdy: 30.04.2009, 13:28 »

Praxe je tato:Do organizace dodavatel dopraví stoh krabic s počítači.Praco vník IT je poskládá po stolech,připojí do zásuvek.
Chtěl bych se zeptat,zda u zařízeních výpočetní techniky (počítač,monitor,tiskárna)provádět revize a jak často?
Děkuji

#116# opakované téma
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.05.2009, 08:18 »

A už jste zkoušel prolistovat ČSN 33 1610 ?  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Patrik Novy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 01.05.2009, 09:59 »

Lhůty revizí mohou být 2 nebo 3 roky podle toho kde jsou umístěny-veřejně přístupná místa(školy, knihovny)-2, nebo kancelář-3.Jedná se o maxima, která RT může dle dohody se zákazníkem upravit směrem dolů.
Problém může nastat pokud se najde šťoura, který vykoumá, že přívod je pohyblivý a pak bude lhůta 1 rok právě na tu "prodlužku".
Taky se nedělají revize u nových věcí v záruce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 01.05.2009, 19:32 »

Patrik Novy tvrdí toto:"Taky se nedělají revize u nových věcí v záruce."

To je složitější, nelze to brát tak obecně. Samozřejmě je problém rozebírat zařízení a přijít tak o zbytek záruky, ale zkontrolovat minimálně neporušenost ochranných vodičů a zkontrolovat unikající proudy je vhodné a dá se to i bez zákroku do zařízení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 01.05.2009, 20:32 »

Jak říkal jeden známý inspektor...dě lal kontrolu v jednom podniku a narazil u složek s PC i na revizi klávesnice.... .nechal si zavolat toho co to měřil, ale ten nevěděl co vůbec na té klávesnici měřil.....i tak se dělají revize /papírově/.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Patrik Novy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 01.05.2009, 20:36 »

Pan Schvarz:....Vaše sdělení je přesnější, uznávám.

Ale....záruční doba dnes bývá i 2 roky....takže než skončí záruka, není třeba tuto revizi dělat.
Mám osobní zkušenost, že pokud se revizní technik dotkne PC a pak začne shodou okolností toto PC "zlobit"....třeba padne XP....nebo něco jiného.....koh o myslíte že budou vinit?..))))))

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.05.2009, 20:46 »

K.Novák
Díky za číslo normy,zkusím ji sehnat.I když to není moje parketa.

Vrtačku ,která se v organizaci "ztratila" okolo r.1990 a je pořád v evidenci zatím k revizi nikdo nepožadoval. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 04.05.2009, 07:42 »


Mám osobní zkušenost, že pokud se revizní technik dotkne PC a pak začne shodou okolností toto PC "zlobit"....třeba padne XP....nebo něco jiného.....koh o myslíte že budou vinit?..))))))



Přesně tak: dělal jsem revizi a potřeboval jsem vypnout přívod. I  když tam byla UPS, přesvědčil jsem "operátorku" aby si vypnula PC. Vypnula, já jsem si chvíli zkoušel, měřil,... a když bylo hotovo, PC už nešlo zapnout! Možná by to na tu dobu běželo na UPS ale možná taky ne a pak by to vypadalo, že jsem to "odprásknul..."
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
lektor
« Odpověď #8 kdy: 04.05.2009, 08:50 »

Délka záruky nijak nesouvisí s garantovanou bezpečností spotřebiče.
Záruka vám v případě zjištění závady pouze zajistí bezplatnou opravu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Novy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.05.2009, 22:19 »

zeptám se tedy jinak....mají se v době záruky revidovat spotřebiče?
Na školeních mně bylo řečeno ,  že ne.Je to někde v normě?Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #10 kdy: 04.05.2009, 23:02 »

TO : Patrik Novy

Ano, v době záruky se spotřebiče revidují.  podivej
ČSN 33 1610, Poznámka 7, pod tabulkou 1

cituji : Elektrické spotřebiče provozované v záruční lhůtě (stanovené zákonem, výrobcem nebo prodejcem),  se revidují pouze v rozsahu nevyžadujícím zásah do jejich konstrukce. Prohlídka se provádí podle 6.3.1 a dále se provádějí měření elektrických parametrů

Není co dodat.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Patrik Novy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 05.05.2009, 06:54 »

Děkuji....zase jsem přečetl normu a něco mi uniklo))))Naštěstí mám možnost své nedostatky vylepšovat zde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 23 dotazů.